§ Україна чекала цього моменту довго. Проте аж у 1648 р. на хвилі австрійської революції, шо спричинила національний рух, виник український театр.
Слайд #2
Український театр Наприкінці 18- у першій половині 19 ст.
Слайд #3
Перші театральні трупи народилися в Києві, Одесі та Полтаві. Їхнє виникнення пов'язане з іменами І. Котляревського і Г. Квітки-Основ'яненка.
Слайд #4
Взагалі, український театр поділяється на кілька видів: Кріпацький; Шкільний театр та вертеп; Аматорський.
Слайд #5
Кріпацький театр Цей театр обслуговували поміщики, а акторами , як ви зрозуміли напевно, були кріпаки. Найбільш відомими були театр поміщика Трощинського, в с. Кибинцях, на Полтавщині та поміщика Ширая, в с.Буда, на Чернігівщині.
Слайд #6
Палац Трощинського Дмитро Трощинський Кріпацький театр
Слайд #7
Шкільний театр та вертеп Шкільний театр виконував шкільну драму. Це були віршовані діалоги, які складали вчителі поетики, а виконували учні. А вертеп, як ви вже знаєте, це старовинний пересувний ляльковий театр, який ставив релігійні й світські п'єси.
Слайд #8
Аматорський театр Зміст аматорського театру в тому, що в ньому виконавцями є непрофесійні актори. В Україні аматорські вистави було започатковано при дворах можновладців на свята, зокрема на Масницю. Тому в Україні було досить багато аматорських театрів. Проте ми б хотіли розповісти про Коломийський театр…
Слайд #9
Коломийський театр Основну частку в роботу Коломийського театру вніс священник Іван Озаркевич. Скориставшись з наявності в Коломиї друкованих текстів обох п'єс Івана Котляревського - "Наталка Полтавка" і "Москаль-чарівник", І.Озаркевич прилаштував їх до місцевих умов. Його перша вистава викликали фурор у глядачів.
Слайд #10
Найкращі актори Одночасно з розвитком української драматургії та формуванням театру постають кадри українських акторів. Найкращими з них були Михайло Щепкін і Карпо Соленик.
Слайд #11
Презентацію підготували Пук М. та Павлишин М. Калуська гімназія. 5(9) – Б клас. Дякуємо за увагу:)