Презентація на тему «Мистецький Український Рух»


163



Слайд #1


Мистецький Український Рух
діяльність українського мистецького руху
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #1

Слайд #2


Мисте́цький Украї́нський Рух (МУР) — організація українських письменників, які проживали в таборах для переміщених осіб у німецькій еміграції в 40-ві роки XX ст. МУР був утворений у вересні 1945 р. у місті Фюрт недалеко від Нюрнберга 
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #2

Слайд #3


МУР було створено за ініціативою комітету, до якого входили:
Іван Багряний, 
Віктор Петров, 
Юрій Косач, 
Ігор Костецький, 
Іван Майстренко та Юрій Шерех
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #3

Слайд #4


Організація об'єднувала письменників із різними поглядами на долю української літератури
. Велика доля діяльності МУРу полягала в дискусіях про модернізацію української культури і наближення її до світової.
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #4

Слайд #5


Митці, які входили до МУРу, були свідомі того, що мали виконувати провідне завдання: мистецькими засобами творити синтетичний образ України, її духовність у минулому, теперішньому та майбутньому. Завдання українського мистецтва, як вбачали засновники МУРу: беззастережно, повно та віддано стояти на сторожі інтересів нації, що боролася в усі часи за утвердження себе в правах, які їй належать.
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #5

Слайд #6


21 – 23 грудня 1945р. у Ашаффенбурзі був проведений Перший з'їзд організації поетів та письменників “Мистецький український рух”, головою якого було обрано Уласа Самчука. При націоналістично зорієнтованому “Часі” виходила “Мала бібліотека Муру”. Саме тут вийшли друком: вступ до “Попелу імперій” Юрія Клена з післямовою Г.Шевчука, розділи з “Юності Василя Шеремети” У.Самчука з післямовою Б.Подоляка, “Оповідання про переможців” І.Костецького з післямовою В.Державина.
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #6

Слайд #7


У березні 1947р. в Ульмі відбувся другий з'їзд МУРу, головою якого знову було обрано У. Самчука, заступником Ю.Шереха. Центром уваги з'їзду були літературно-творчі питання: доповіді Ю.Шереха “Року Божого 1946”, В.Державина “Наша літературна проза 1946 – початку 1947 року”. Обидві доповіді були продовженням дискусії в межах МУРу.
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #7

Слайд #8


У Майнц-Кастелі у листопаді 1947р. було проведено драматичну конференцію. Це була перша спроба (і єдина за всю історію існування МУРу) перейти від критико-теоретичних питань до обговорення конкретних творів.
Презентація на тему «Мистецький Український Рух» - Слайд #8