Історія украї́нської му́зики починає свій відлік багато столітть тому, з часів Київської Русі. Сьогодні українська музика в її багатоманітті звучить в Україні та далеко за її межами, вона продовжує розвиватись в народних традиціях та є предметом вивчення багатьох науковців.
Слайд #3
Одними з характерних рис українського народу є музичність та співзвучність . Музичні традиції на Україні сягають прадавніх часів. Зайдені київськими археологами в околицях Чернігова музичні інструменти — тріскачки з бивнів мамонта датують віком 20 тисяч років. До цього ж періоду відносять також флейти, що були знайдені у Чернігівській області.
Слайд #4
На фресках 11-го століття Софії Київської зображені музики, що грають на різних музичних інструментах: духових,ударних та струнних (подібних до арфи і лютні) Ці фрески свідчать про жанрове багатоманіття музичної культури Київської Русі. До 13 століття відносяться літописні згадки про співців Бояна та Митусу.
Слайд #5
Музикою супроводжували різноманітні обряди та церемонії, ритуали, чи трудовий процес. В уяві людей музика і музичні інструменти відігравали важливу роль. В музиці люди вбачали захист від нечистої сили, поганого сну та від зурочення.
Слайд #6
Про практику народної пісні яка існувала в найдавніші часи на теренах України, можна судити зі старовинних обрядових пісень. Багато з них є відбитком цільного світогляду часів первісної людини, що розкриває ставлення українського народу до природи та природних явищ.
Слайд #7
Самобутній національний стиль найбільш повно представлений піснями центрального Придніпров'я. Їм властиві вокалізація голосних, мелодична орнаментика, лади - еолійський,іонійський, дорійський і міксолідійський.
Слайд #8
Зв'язки з білоруським, і російським фольклором особливо яскраво виявляються у фольклорі Полісся.
Слайд #9
У Прикарпатті й Карпатах розвинулися свої відмінні пісенні стилі. Їх визначають як гуцульський і лемківський діалекти. Гуцульський фольклор відрізняється архаїчними рисами у виконавській манері, взаємодією вокального й інструментального начал, зв'язками з молдавським і румунським фольклором.
Слайд #10
Важливе місце в українській музичній культурі займає інструментальний фольклор. Музичний інструментарій України дуже багатий і різноманітний та включає широкий ряд духових, струнних та ударних інструментів.
Слайд #11
Значна частина українських народних музичних інструментів сягають часів Русі, інші інструменті (наприклад, скрипка) прийнялися на українському ґрунті пізніше, проте наули своїх виконавських традицій і особливостей.
Слайд #12
Презентацію підготувала учениця 10-А класу Фурман Ольга