Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні»


187



Слайд #1


Здоров'я молоді в Україні
Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні» - Слайд #1

Слайд #2


Негативні чинники:
Екологія.Станом на листопад 2010 в Україні майже не залишилося якісних поверхневих вод, забруднення природного середовища сприяє накопиченню відходів, забрудненню ґрунтів.
Бідність, безпритульність, безробіття, забезпечення населення здоровим харчуванням.Гострими є проблеми бідності, безпритульності, безробіття, знижується контроль за якістю сільськогосподарської продукції, не на краще змінюється технологія її переробки, постає проблема забезпечення населення здоровим харчуванням.
Суспільна мораль.Поширюється практика дошлюбних та позашлюбних статевих стосунків, що створює додаткові ризики поширення соціально небезпечних інфекційних хвороб.
Пасивні форми дозвілля. Тривогу викликає низький рівень залучення населення України до занять фізичною культурою і спортом. Лише кожен п'ятий хлопець чи дівчина шкільного віку та кожен десятий студент чи студентка мають достатній рівень рухової активності оздоровчої спрямованості, що є одним із найнижчих показників у Європі. 60 відсотків українських школярів не спроможні виконати вимоги загальноєвропейських тестів фізичної підготовленості «Єврофіт».В навчальних закладах спостерігається недотримання фізіологічного нормування розумового та фізичного навантаження в процесі зростання і розвитку дитячого організму. Наші школярі мають на 40 відсотків більше загальноосвітнього навантаження порівняно з ровесниками з інших країн. Це саме стосується і студентської молоді в Україні. У дитячому та молодіжному середовищі зростає популярність малорухомого способу життя (комп'ютери, електронні ігри, перегляд телепередач тощо). Все більше переважають пасивні форми дозвілля, ризикована поведінка та різні форми залежності: алкоголь, наркотики, тютюнопаління, лудоманія тощо.
Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні» - Слайд #2

Слайд #3


Стан здоров'я молоді
ВІЛ і туберкульоз.Спостерігається тенденція до зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію, що охоплює все нові верстви населення, зокрема дітей та молодь (офіційно зареєстровано 161 119 випадків ВІЛ-інфекції серед українських громадян). Показники щодо туберкульозу в Україні вищі за відповідні у розвинутих країнах у 10-12 разів.
Наркоманія.За останні 10 років частка хворих на наркоманію серед неповнолітніх збільшилась у 6-8 разів.В Україні палять 45,7 відсотка юнаків і 35,5 відсотка дівчат, вживають алкоголь 68 відсотків хлопців і 64 відсотки дівчат, 13,1 відсотка молоді вживає марихуану або гашиш.
Репродуктивне здоров'я.Концепція національної програми зі збереження репродуктивного здоров'я ґрунтується на гуманістичному принципі, що визначає самоцінність кожної особистості. Сексуальна поведінка людини визначається не тільки гормональними чинниками, а й процесами виховання, емоційним та психічним станами, а автономія сексуальної поведінки від репродуктивної значною мірою розширила поведінковий репертуар міжстатевої взаємодії. Недотримання здорового способу життя у молодіжному середовищі негативно впливає на репродуктивне здоров'я. Як наслідок, виникають проблеми демографічного розвитку та кризових проявів у функціонуванні інституту сім'ї.
Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні» - Слайд #3

Слайд #4


Кожна шоста дитина в Україні народжується з відхиленнями у здоров'ї. Якщо мова йде про жінку необхідно пам'ятати , що :
- у жінок-курців удвічі частіше народжуються діти зі зниженою масою тіла , як відомо , є однією з причин дитячої смертності ;
- у жінок-курців поширені передчасні пологи , викидні народження мертвої дитини ;
- у жінок-курців частіше токсикоз , а під час пологів у них спостерігаються всілякі порушення здоров'я ;
- у жінок-курців вагітної частіше народжуються хворі діти ;
Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні» - Слайд #4

Слайд #5


Негативний вплив школи
За час навчання у загальноосвітніх навчальних закладах школярі втрачають щонайменше третину свого здоров'я: погіршуються зір, слух, осанка; зростає кількість випадків невротичних розладів, захворювання нирок, органів травлення, нервової та ендокринної системи.Відхилення у стані здоров'я визначаються медиками майже у 90 відсотків студентів, серед яких більше половини мають незадовільний фізичний стан.
Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні» - Слайд #5

Слайд #6


Заходи державної політики
У зв'язку із загрозою здоров'ю української нації необхідні внесення змін щодо формування та реалізації державної соціальної, молодіжної політики, розробка і прийняття відповідних рішень.3 листопада 2010 року відбулися парламентські слухання про становище молоді в Україні «Молодь за здоровий спосіб життя»
Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні» - Слайд #6

Слайд #7


Дякую за увагу!!!
Презентація на тему «Здоров’я молоді в Україні» - Слайд #7