- Головна
- Готові шкільні презентації
- Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова»
Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова»
155
Слайд #1
Московський Художній театр ім. А.П. Чехова
Виконала:Ткаченко О.ОВчитель:Поліщук І.В
Виконала:Ткаченко О.ОВчитель:Поліщук І.В
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #1 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #1](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-1.jpeg)
Слайд #2
Зміст
Створення театру;
Відкриття театру;
Початком Художнього театру;
Справжннє народження МХТ;
П'єси у роки Великої Вітчизняної війни;
Головний режисер Н. Єфремов;
Художній керівник О.Табаков;
Музей МХТ.
Створення театру;
Відкриття театру;
Початком Художнього театру;
Справжннє народження МХТ;
П'єси у роки Великої Вітчизняної війни;
Головний режисер Н. Єфремов;
Художній керівник О.Табаков;
Музей МХТ.
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #2 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #2](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-2.jpeg)
Слайд #3
Театр створено в 1898 р. К. С. Станіславським і В. І. Немировичем - Данченко під назвою Московський Художній театр ( МХТ ) , з 1919 р. - академічний (МХАТ).
Костянтин Сергійович Станіславський
Володимир Іванович Немирович-Данченко
Костянтин Сергійович Станіславський
Володимир Іванович Немирович-Данченко
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #3 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #3](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-3.jpeg)
Слайд #4
Відкрився 14 жовтня 1898 виставою «Цар Федір Іоаннович» О. Толстого в будівлі театру «Ермітаж» (Каретний ряд, 3). З 1902 розташовувався в Камергерськом провулку, в будівлі колишнього Леанозівського театру, перебудованого в тому ж році (архітектор Ф. О. Шехтель).
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #4 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #4](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-4.jpeg)
Слайд #5
Початком Художнього театру вважають зустріч його засновників Костянтина Сергійовича Станіславського і Володимира Івановича Немировича-Данченка в ресторані «Слов'янський базар» 19 червня 1897. Ім'я «Художньо-Загальнодоступного» театр носив недовго: вже в 1901 році з назви було прибрано слово «загальнодоступний», хоча орієнтація на демократичного глядача залишалася одним з принципів МХТ.
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #5 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #5](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-5.jpeg)
Слайд #6
Справжнє народження МХТ пов'язано з драматургією А. П. Чехова («Чайка », 1898; «Дядя Ваня» , 1899 ; «Три сестри» , 1901 ; «Вишневий сад» , 1904) і М. Горького ( « Міщани » і «На дні » , обидва - 1902). У роботі над цими спектаклями сформувався новий тип актора , тонко передаючого особливості психології героя , склалися принципи режисури , що домагається акторському ансамблю , створити загальну атмосферу дії . Московський художній театр - перший в Росії театр , який здійснив реформу репертуару , який створив власне коло тем і жив послідовно їх розробці від вистави до вистави . Серед кращих вистав МХТ також « Горе від розуму» А. С. Грибоєдова ( 1906) , «Синій птах » М. Метерлінка ( 1908) , «Місяць у селі » І. С. Тургенєва ( 1909), « Гамлет» В. Шекспіра ( 1911) , « Уявний хворий » Мольєра (1913 ) та ін.
А. П. Чехов
М. Горький
А. П. Чехов
М. Горький
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #6 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #6](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-6.jpeg)
Слайд #7
У роки Великої Вітчизняної війни поставлені п'єси «Фронт» О. Є. Корнійчука, «Російські люди» К. М. Симонова, «Офіцер флоту» А. А. Крона. Серед вистав наступних років - «Остання жертва» Островського (1944), «Плоди освіти» Л. Н. Толстого (1951), «Марія Стюарт» Ф. Шиллера (1957), «Золота карета» Л. М. Леонова (1958) , «Милий брехун» Дж. Кілті (1962).
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #7 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #7](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-7.jpeg)
Слайд #8
Незважаючи на окремі успіхи , в 60-х рр.. театр перебував у кризі. У репертуар все частіше включалися п'єси-одноденки, не безболісно проходила зміна поколінь. Ситуація погіршувалася тим, що будь-яка критика офіційно ставша державним театром не допускається. Бажання вийти з кризи спонукало найстаріших акторів МХАТ запросити в 1970 в якості головного режисера вихованця Школи-студії МХАТ О. Н. Єфремова, який зумів у 70-х рр.. вдихнути нове життя в театр. Ним були поставлені «Останні» М. Горького (1971), «Соло для годинника з боєм» О. Заградника (спільно з А. А. Васильєвим, 1973), «Іванов» (1976), «Чайка» (1980), «Дядя Ваня »(1985) Чехова. Одночасно глибоко розроблялася і сучасна тема.
Н. Єфремов
Н. Єфремов
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #8 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #8](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-8.jpeg)
Слайд #9
Після смерті О. Єфремова в 2000 р. художнім керівником МХАТ ім. О. П. Чехова стає Олег Табаков, який взяв курс на оновлення репертуару (ставки зроблені як на класичні твори світової драматургії - «Гамлет», «Вишневий сад», «Господа Головльови», «Біла гвардія», «Король Лір», «Тартюф », так і на сучасну вітчизняну і зарубіжну драматургію) і трупи (до неї ввійшли О. Яковлєва, О. Леонтьєв, О. Покровська, В. Хлевінскій, К. Хабенський, М. Пореченков, В. Краснов та ін.) До створення спектаклів залучаються кращі сили сучасної режисури - Ю. Бутусов, С. Женовач, М. Карбаускіс, К. Серебренников, О. Шапіро, Т. Чхеїдзе. У 2001 році була відкрита третя - Нова - сцена театру, призначена спеціально для експериментальних постановок. У 2004 році театр повернувся до первісної назви - Московський Художній театр (МХТ), виключивши з назви слово Академічний.
Олег Табаков
Олег Табаков
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #9 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #9](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-9.jpeg)
Слайд #10
Музей МХТ З 1923 існує музей МХАТ. Основу його зібрання склав фонд документів з історії театру разом з особистими фондами Станіславського , Немировича -Данченка та інших великих діячів Художнього театру. Спочатку музей розташовувався в будівлі театру , з 1939 - в Камергерском провулку. До 1969 музей підпорядковувався дирекції театру. У 1923-52 рр. . музей очолював Н. Д. Телешов , в 1952-68 рр. . - Ф. М. Михальський. До 1969 музей переріс відомчі рамки , був виведений з підпорядкування дирекції театру і став музеєм союзного підпорядкування. У музеї , крім історичних документів , знаходяться твори театрально - декораційного мистецтва , меморіальні предмети, пов'язані з історією та сучасною творчою діяльністю Художнього театру. У структурі музею: відділ рукописних фондів і книжкових колекцій , відділ образотворчих фондів і меморіально -історичних колекцій , відділ екскурсійно - лекційної роботи ; філії - Будинок- музей К. С. Станіславського і музей -квартира В. І. Немировича -Данченка. При музеї діє бібліотека (близько 13 тис. одиниць зберігання).
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #10 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #10](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-10.jpeg)
Слайд #11
![Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #11 Презентація на тему «Московський Художній театр ім. А.П. Чехова» - Слайд #11](/files/prezentaciyi/11964/moskovskyj-hudozhnij-teatr-im-a-p-chehova-13433-slider-11.jpeg)