Слайд #7
Принципи демократії
Принципи демократії – незаперечні вимоги до всіх учасників політичної діяльності демократичного суспільства, тобто до суб'єктів демократії.
Політична свобода – свобода вибору суспільного ладу та форми правління, право народу визначати й змінювати конституційний лад, забезпечення захисту прав людини.
Рівноправність громадян означає рівність усіх перед законом, однакову відповідальність за скоєна правопорушення, право на однаковий захист перед судом.
Виборність органів держави та постійний контакт із ними населення передбачають формування органів влади й місцевого самоврядування шляхом народного волевиявлення.
Поділ влади означає взаємозалежність і взаємне обмеження різних гілок влади, що служить перешкодою для перетворення влади на засіб придушення свободи та рівності.
Ухвалення рішень волею більшості з обов'язковим дотриманням прав меншості – поєднання волі більшості з гарантіями прав і свободи, яка перебуває в меншості – етнічній, релігійній, політичній; відсутності дискримінації.
Плюралізм – багатоманітність суспільних явищ, розширює коло політичного вибору, допускає не лише плюралізм думок, а й політичний плюралізм.