Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5)


172



Слайд #1


Безробіття
Виконала:
Учениця 11 класу
Міралієва,М
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #1

Слайд #2


Безробіття не може бути доцільним ні в економічному, ні в соціальному плані, оскільки його зростання створює цілий комплекс проблем: скорочується купівельна спроможність населення, бюджет втрачає платників податків, підприємство - персонал. Зростають ризик соціального напруження, додаткові витрати на підтримку безробітних.
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #2

Слайд #3


Безробіття вважається, з одного боку, важливим стимулятором активності працюючого населення, а з іншого - великим суспільним лихом. Всі країни світу прикладають багато зусиль для подолання безробіття, але жодній ще не вдалося ліквідувати його повністю. Взагалі експерти Міжнародної організації праці вважають, що найближчими роками в середньому в світі рівень безробіття досягне 10% і повністю ліквідувати його не зможе жодна країна.
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #3

Слайд #4


Причини безробіття:
Структурні зрушення в економіці, що виражаються у впровадженні нових технологій, згортанні виробництва в традиційних галузях, закритті технічно відсталих підприємств. Це призводить до скорочення зайвої робочої сили.
 Економічний спад чи депресія, що змушують роботодавців знижувати потребу у всіх ресурсах, у тому числі і трудових.
Економічна конкуренція, зокрема на ринку праці.
Політика уряду в галузі оплати праці: підвищення мінімального розміру заробітної плати збільшує витрати виробництва і тим самим знижує попит на робочу силу.
 Сезонні зміни в рівні виробництва в окремих галузях економіки.
Зміни в демографічній структурі населення, зокрема зростання чисельності населення в працездатному віці збільшує попит на працю і, отже, зростає імовірність безробіття
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #4

Слайд #5


Сучасні теорії ринку праці розрізняють такі типи безробіття у залежності від причин вивільнення робочої сили:
природне;
вимушене
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #5

Слайд #6


Природне безробіття набуває форми добровільного, фрикційного, інституціонального:
добровільне безробіття виникає внаслідок того, що деякі працівники не хочуть працювати за пропоновану їм зарплату, але приступили б до роботи, якби плата була вищою;
фрикційне безробіття пов'язане з постійним рухом населення з одного регіону в інший, із зміною професій
інституціональне безробіття породжується самою будовою ринку робочої сили, факторами, які впливають на попит і пропозицію робочої сили.
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #6

Слайд #7


Вимушене безробіття - це безробіття, коли людина в працездатному віці не працює з незалежних від неї причин, вона може і хоче працювати, має достатню кваліфікацію, шукає роботу але не може знайти її, бо немає вільних робочих місць.
плинне безробіття - це частина промислової резервної армії праці, яка то позбувається роботи, то знову знаходить її;
приховане безробіття - це витіснення дрібного виробництва великим і розорення маси дрібних селянських виробників;
застійне безробіття - це явище, коли частина працездатного населення живе випадковими заробітками. Застійне безробіття охоплює найстійкіший контингент безробітних - бідних, бродяг, бомжів та ін;
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #7

Слайд #8


Україна стала однією з країн, які найбільше постраждали від фінансово-економічної кризи. Це сприяло загостренню низки проблем, зокрема вплинуло на зростання рівня безробіття. Безробіття є негативним соціально-економічним явищем, оскільки зумовлює скорочення купівельної спроможності населення, зменшує кількість платників податків, приводить до зростання ризику соціального напруження та виникнення додаткових витрат на підтримку безробітних.
Презентація на тему «Безробіття» (варіант 5) - Слайд #8