Презентація на тему «Попов Олександр Степанович»


138



Слайд #1


Попов Олександр Степанович 
Підготувла учениця 11 Б класу
Кандібка Оля
Презентація на тему «Попов Олександр Степанович» - Слайд #1

Слайд #2


Попов Олександр Степанович - (1859-1906) - відомий російський вчений в галузі фізики й електротехніки, вважається одним з батьків- творців електричного бездротового зв'язку (радіозв'язку, радіо)
Народився 4 березня 1859 на Уралі в селищі Тур'їнські Рудники (сучасна Єкатеринбургська область) у родині священика. Початкову освіту здобув у духовній семінарії Пермі.
Презентація на тему «Попов Олександр Степанович» - Слайд #2

Слайд #3


У 1882 з відзнакою закінчив фізико -математичний факультет Петербурзького університету. По закінченні університету був запрошений викладати електротехніку в Кронштадтське технічне училище при Морському відомстві (1883-1901). У добре обладнаному класі Попов, у вільний від викладання час, проводив досліди і вивчав електромагнітні коливання, відкриті великим ученим Г. Р. Герцем.
У 1895 Попов винаходить приймач електромагнітних хвиль і демонструє можливість реєстрації послідовності електричних сигналів на відстані без проводів (радіозв'язок).
Презентація на тему «Попов Олександр Степанович» - Слайд #3

Слайд #4


Навесні 1895 Попов робить публічну доповідь про свій винахід і результати досліджень. Цей день, 7 травня, є Днем Радіо в нашій країні.
Вже до літа 1897 Попов досяг дальності передачі радіосигналу до п'яти кілометрів.
У 1889-1900 Попов проводив експериментальні досліди на Чорному та Балтійському морях.
Після досягнення дальності радіозв'язку до 50 км, Морське міністерство ввело на суднах російського флоту бездротовий телеграф.
Презентація на тему «Попов Олександр Степанович» - Слайд #4

Слайд #5


Разом зі своїми колегами - вченими П.Рибкіним і Д.Троїцьким, Попов запатентував в 1901 винайдений ними на основі ефекту когерером - «телефонний приймач депеш» для слухового прийому радіосигналів в навушниках.
З 1901 Попов стає професором фізики, а в 1905 Олександр Степанович обіймає посаду директора Петербурзького електротехнічного інституту.
У червні 1896 італійський фізик Г.Марконі у Великобританії офіційно запатентував винахід, що точно повторює схему пристрою, опубліковану раніше в Росії Поповим. Цей факт змусив Олександра Степановича виступити із спеціальними заявами в російській і зарубіжній пресі про свій пріоритет у винаході радіопередачі.
Презентація на тему «Попов Олександр Степанович» - Слайд #5

Слайд #6


У 1900 на Всесвітній виставці в Парижі винахід Попова було удостоєно Великої золотої медалі.
13 січня 1906 (за новим стилем) Попов Олександр Степанович раптово помер у Петербурзі.
Його ім'я носять школа зв'язку в Кронштадті, Центральний музей зв'язку і Вище Військово - Морське училище в Санкт -Петербурзі, вулиці у різних містах Росії і багато іншого.
Презентація на тему «Попов Олександр Степанович» - Слайд #6