підготував Черняк Дмитрій учень 7-Б класу ЗОШ I-III ступенів №10 Наука Арабів
Слайд #2
Освіта Заснована Арабська мова (мова адміністрацій та релігій) Початкові школи при мечетях: Мектеби або Кюттаби Розвиток філологічних та природничих наук Науково-навчальні центри Академія “Дар аль-улюм” (“Будинок наук”) Університет аль-Аз-гар У Х ст. В Кордові викладали: медицину,математику,астрономію,філософію.
Слайд #3
Араби перейняли науку античного часу розвинули,передали її народам Заходу. Твори Евкліда,Архімеда,Птолемея стали відомі в Західній Європі Араби виправили і доповнили асторлогічну таблицю, дали назви зіркам: Вега, Албдебаран,Альтаїр.
Слайд #4
Почали оперувати великими числами - від них пішло поняття “ алгебра ”,вперше вжито середньоазаітським математиком Аль-Хорезмі (780-850) В області математики Аль Баттамі(850-929) розробив тригонометричні функції: синус,тангенс,котангенс. Абу-Л-Вафа (940-997) зробив ряд відкриттів в області геометрії та астрономії. sin, tg, ctg.
Слайд #5
Арабські вчені використали праці Галлена і Гіпократа в розвитку медицини. Ібн-аль-Байтар дав опис понад 2600 ліків,лікарських та інших рослин в алфавітному порядку. Медицина
Слайд #6
Медичні знання арабів були використані хірургом Мухаммедом ар-Раді (865-925) і Абу-Алі ібн Сіна (Авіцена; 980-1037 ) - твір якого “ Канон медицини ”
Слайд #7
Ряд відкриттів зробив алхімік Джабір Ібн Хайян (721-815).
Слайд #8
Історична та географічна наука Аль-Вакиди (747-823), Белазурі (820-892) - написаои історію І-х завойовницьких походів арабів. Мухаммед ат-Табарі (838-(923) ,Аль-Масуді (-- -956) ,Ібн Кутейбе (ІХст.) -зібрали відомості з загальної історії та цінні дані про життя різних народів.
Слайд #9
Арабські вчені,мандрівники і купці залишили цікаві описи подорожей в Єгипет,іран,Індія,Цейлон,Індонезія,Китай і країни Зх. Та Сх. Європи,в яких розповідали про життя і побут Сх.Слов”ян(русів)
Слайд #10
Аль-Масуді згадує про князів Астрабрана на чолі з Саклаиком,Дулеба з Вандж-Славою. Ібн Фадлан,Ібн Русте(Ібн Даста)писали про побут,звичаї одяг і заняття слов”ян. Ібн Хардадбех описав шляхи слов”ян а Ібн-Якуб розповідав про походи слов”ян.
Слайд #11
Слід зазначити, що поряд з достовірними відомостями в працях арабських вчених зустрічаються чимало фантастичних вигадок.