Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3)


161



Слайд #1


Дзюба Іван Михайлович (26 липня 1931)
Презентацію виконала учениця 11 класу Лазурненської ЗОШ І-ІІІ ст. Байбуза Ірина
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #1

Слайд #2


Народився 26 липня 1931 р. у с. Миколаївка Волноваського району на Донеччині.
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #2

Слайд #3


Іва́н Миха́йлович Дзю́ба — Герой України, український літературознавець, критик, громадський діяч, дисидент радянських часів, другий Міністр культури України (1992—1994)
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #3

Слайд #4


Закінчив Донецький педагогічний інститут, аспірантуру Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка.
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #4

Слайд #5


Працював у видавництвах і періодичній пресі. У 70-х роках зазнав переслідувань за погляди, висловлені в окремих публікаціях (Лондон, 1968; журнал "Вітчизна", 1990, №5-7)
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #5

Слайд #6


Автор відомої скандальної книги “Інтернцаіоналізм чи русифікація”
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #6

Слайд #7


Робота була оголошена антирадянською, автора виключили із Спілки письменників, і він теж опинився за ґратами. Починаючи з 1968 p., монографія багато разів виходила за кордоном українською, російською, англійською, французькою, італійською, китайською мовами. В Радянському Союзі як політичне звинувачення висувалася проти кожного, хто читав її чи бодай тримав у руках, якщо це ставало відомо КДБ.
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #7

Слайд #8


Неоціненний особистий внесок І. М. Дзюби у розвиток процесів демократизації й розбудови Української держави. Участь у русі за незалежність України він розпочав ще у 50-і роки.
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #8

Слайд #9


У вересні 1966 року, у день 25-ліття початку розстрілу євреїв у Бабиному Яру, Іван Дзюба разом з Віктором Некрасовим, Геліем Снєгірьовим і Володимиром Войновичем взяв участь у недозволеному траурному мітингу і виступив там.
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #9

Слайд #10


1972 р. був заарештований. Півтора року перебував Іван Михайлович в ув'язненні, потім — під офіційним наглядом, будучи позбавлений можливості творчої роботи. Єдиний пункт звинувачення — праця "Інтернаціоналізм чи русифікація?".
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #10

Слайд #11


11-16.03.73 р. відбувся суд над Іваном Дзюбою і Київський обласний суд засудив його за ст. 62 КК УРСР до 5 років таборів і 5 років заслання. Іван Дзюба тоді мав відкриту форму туберкульозу, цироз легенів. У жовтні 1973 р. він звернувся до Президії Верховної Ради УРСР з проханням про помилування. Ураховуючи часткове визнання вини, 06.11.73 р. ПВР УРСР помилувала І. Дзюбу, він був звільнений.
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #11

Слайд #12


Нині Іван Дзюба — академік-секретар відділення літератури, мови і мистецтвознавства Національної Академії Наук України, редактор журналу "Сучаснiсть", президент Національної асоціації україністів, співголова Головної Редакційної колеґії "Енциклопедії сучасної України". Іван Дзюба — один з найавторитетніших і поважних діячів української культури.
Презентація на тему «Дзюба Іван Михайлович» (варіант 3) - Слайд #12