Презентація на тему «Великі Іспанці»


161



Слайд #1


ВЕЛИКІ ІСПАНЦІ:
ЕЛЬ ГРЕКО,
Д.ВЕЛАСКЕС,
Ф.ГОЙЯ,
С.ДАЛІ
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #1

Слайд #2


Сальвадор Далі
11 травня 1904 в родині дона Сальвадора Далі-і-Кусі і доньї Феліпе Доменеч народився хлопчик, якому було призначено стати в майбутньому одним з найбільших геніїв епохи сюрреалізму. Звали його Сальвадор Феліпе Хасінто Далі.
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #2

Слайд #3


Ель Греко
Справжнє ім'я Доменіко Теотокопулі (1541-1614), іспанський живописець, за походженням грек. Розквіт таланту Ель Греко наступив в Іспанії, куди він переїхав близько 1577 і де, не отримавши визнання при королівському дворі в Мадриді, поселився в Толедо.
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #3

Слайд #4


Дієго Веласкес
Життя Веласкеса, безперечного глави іспанської школи, придворного живописця Філіпа IV, є яскравим прикладом долі художника. Геніальна людина яка, завдяки своїй прямоті, витонченості і галантності, заслужила дружбу короля і повагу численних заздрісників. Він вів життя гідне й мудре, майже не обтяжене подіями, і яке не змогли похитнути, навіть, придворні інтриги.
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #4

Слайд #5


Франсиско Гойя
Іспанський живописець, гравер, художник. Ім'я Франсиско Гойї вимовляється в Іспанії з великим повагою та гордістю, бо він був, напевно, останнім зі славних художників "Севільської школи". Талант його був величезний, ексцентричний. Кисть Ф. Гойї сповнена життя енергії. Живописні ефекти його картин сильні й несподівані. У своєму мистецтві художник часом відрізнявся дивними витівками.
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #5

Слайд #6


Сальвадор Далі
“Лебеді, відображені в слонах”(1937 р.)
“Воїн” (1982 р.)
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #6

Слайд #7


Сальвадор Далі
«Обличчя Мей Уест, використане в якості сюрреалістичної кімнати» (1934-35 р.р.) - одна з «жартівливих» робіт Сальвадора Далі, які він створював час від часу.
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #7

Слайд #8


Ель Греко
Різкі ракурси і неприродньо витягнуті пропорції часом створюють ефект стрімкої зміни масштабу фігур і предметів. То зненацька виростають, то зникають в глибині картинного простору.
«Мучеництво св. Маврикія» (1580-82 р.р.)
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #8

Слайд #9


Ель Греко
«Святий Людовік, король Франції» (1592-95 р.р.)
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #9

Слайд #10


Риси ірреальності, містичного візіонерства наростають в пізніх картинах Ель Греко.
"Лаокоон"
"Зняття П'ятої печаті"
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #10

Слайд #11


Дієго Веласкес
Один з найзначніших творів європейського живопису історичного жанру, в якому з глибокою людяністю охарактери-зована кожна з ворогую-чих сторін. Передача іспанцям ключів від нідерландської фортеці Бреда - смисловий вузол композиції, яка стверджує за переможеним право на пошану, а за переможцем - на великодушність.
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #11

Слайд #12


Дієго Веласкес
“Селянський сніданок” (1618-19 р.р.)
«Портрет Інфанти Маргарити» (1659 р.)
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #12

Слайд #13


Франсиско ГойяПортрети 1790-х - початку 1800-х років. «Капрічос». У формах гротеску він виступає проти світу зла мракобісся, фанатизму, невігластва мас, моральних вад суспільства. У багатошарову струну «Капрічос» вплетені відзвуки політичної карикатури Французької революції.
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #13

Слайд #14


Франсиско Гойя
На своїй картині Франсіско Гойя зобразив двох чарівних молодих жінок, які з балкона спостерігають за життям вулиці. В глибині, на темному тлі, неясним силуетом вимальо-вуються фігури їхніх кавалерів. Щось подібне ще й сьогодні можна побачити на вулицях деяких іспанських міст.
«Махі на балконі»
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #14

Слайд #15


Дякую за увагу!!!
Презентація на тему «Великі Іспанці» - Слайд #15