- Головна
- Готові шкільні презентації
- Презентація на тему «Художня культура козацької доби» (варіант 3)
Презентація на тему «Художня культура козацької доби» (варіант 3)
257
Слайд #1

Слайд #2
Художня культура України за часів козацько-гетьманської доби відіграла важливу роль у становленні українського мистецтва.

Слайд #3
Українське бароко — не просто відлуння європейського мистецтва, запозичення та пристосування його художніх принципів до культури нашого народу. Це — створення унікального за своєю виразністю та національним колоритом художнього стилю, який затвердив самобутність української культури і визначив її подальший розвиток.

Слайд #4
Особливістю барокового мистецтва в Україні є поєднання європейського стилю з народними мистецькими традиціями.

Слайд #5
Г. Левицький. Гравюра до книги «Тези Заборовського»

Слайд #6
Іллінська церква. Суботів. Черкаська обл.

Слайд #7
Брама Заборовського. Києво-Печерська лавра. Київ

Слайд #8
Українське козацьке бароко є важливою ланкою в розвитку загальноєвропейської культури, становлячи одну з найвидатніших національних шкіл цього великого художнього стилю.

Слайд #9
І. Руткович. Спас нерукотворний

Слайд #10
Іконостас «Гріхопадіння». Церква Вознесіння, с. Березне

Слайд #11
В архітектурі України стиль бароко поширюється з другої половини XVII ст. і досягає свого розквіту у XVIII ст., набувши яскраво виражених національних рис. Поряд із храмовою архітектурою зводяться цивільні будівлі: міські ратуші, колегіуми, житлові споруди й резиденції світської та духовної знаті.

Слайд #12
Домініканський костел. Львів

Слайд #13
Перлиною серед українських міст епохи бароко вважається Київ. У цей період було відновлено комплекси Києво-Печерської лаври, Видубицького, Михайлівського та Кирилівського монастирів.

Слайд #14
Собор святої Софії. Київ
Михайлівський Золотоверхий собор. Київ
Михайлівський Золотоверхий собор. Київ

Слайд #15
Портретний живопис

Слайд #16
Художня мова відтворення портретного образу своєрідно використовувала європейські барокові ідеї та національні традиції, яким також були притаманні риси театралізації, умовності, певна символічна система.

Слайд #17
У козацькому образі підкреслюють ще й таку особливість, як його психологічна глибина, що передає, чи принаймні, натякає на складність козацької душі.

Слайд #18
Портрет Тараса Трясила

Слайд #19
Петро Конашевич (Сагайдачний)

Слайд #20
Богдан Хмельницький

Слайд #21
Вишуканий стиль бароко якнайкраще виражав духовні інтереси української козацької старшини й вищого духовенства, їхні прагнення до рафінованої аристократичності. Значною мірою через портрети сотників і полковників, видатних політичних і культурних діячів епохи козацької автономії ми маємо уявлення про військових і політичних діячів Україні тих часів.
