Презентація на тему «Кравчук Леонід Макарович» (варіант 2)


245



Слайд #1


10 січня 1934
Леонід Макарович
Кравчук
Презентація на тему «Кравчук Леонід Макарович» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


8 грудня 1991 політик разом з Борисом Єльциним і Станіславом Шушкевичем підписався під Біловезькими угодами про припинення існування Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР)
Грудень 1991 - липень 1994  Президент України.
Презентація на тему «Кравчук Леонід Макарович» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


Досягнення
    Після путчу Кравчук вийшов з Компартії і погодився на ініціативу депутатів з Народного Руху проголосувати за Акт проголошення незалежності України.     31 серпня Кравчук підписав указ Президії Верховної Ради про заборону Компартії. У грудні він став Президентом за підтримки 61,6% виборців.    В період правління Кравчука відбулося формування державних структур незалежної країни, створення Міністерства закордонних справ, визнання Україною іншими країнами світу.    Прийнято перші 400 законів - зокрема, Земельний кодекс, який визнав приватну власність на землю. Почалися ринкові реформи, зокрема, розквіт приватного підприємництва.    Були сформовані Збройні сили, а тризуб став малим гербом України.    При Кравчуку активізувалося релігійне життя, утворилася Українська православна церква, з підпілля вийшли греко-католики. Старі храми стали повертати релігійним громадам, будувалися нові.    Зміцніла багатопартійна система, почало формуватися громадянське суспільство. З'явилася громадська організація "червоних директорів" - Український союз промисловців і підприємців. У грудні 1993 року УСПП очолив відставлений прем'єр-міністр Леонід Кучма.    Також Кравчук відмовився від ядерної зброї.
Презентація на тему «Кравчук Леонід Макарович» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


Провали
   Кравчуку не вдалося затвердити нову Конституцію України, а також гімн.    Коли на початку січня 1992 російський уряд Єгора Гайдара зняло державний контроль над ціноутворенням, економічна ситуація в Україні стала некерованою.    Кравчук тяжів до адміністративного регулювання і не погоджувався на глибокі економічні реформи.    Економічні зв'язки з іншими союзними республіками загубилися. Стрімко зростав борг за енергоносії перед Росією - уже восени 1993 року він складав 2500 млн дол    При відсутності сировини, підприємства почали скорочувати виробництво.     Україна опинилася в лідерах світу по дефіциту державного бюджету. Спроби Національного банку зупинити інфляцію через друк непідкріплені товарами грошей тільки розхитував економіку. У 1993 і 1994 роках грошова маса в обігу зросла в 18 разів.    Купівельна спроможність населення зменшилася в п'ять разів. Шахтарі вийшли на масові страйки.    Кравчук перестав контролювати процеси у Верховній Раді Україні.    Під тиском економічних проблем і політичної кризи Кравчук погодився на дострокові президентські і парламентські вибори.
Презентація на тему «Кравчук Леонід Макарович» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


Звання Герой України з врученням
ордена Держави
Орден Свободи
Орден князя Ярослава
Мудрого II ст.
Орден Жовтневої Революції,
два ордени Трудового Червоного
Прапора (СРСР)
Медаль «На славу Чернівців»
Державні нагороди
Презентація на тему «Кравчук Леонід Макарович» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


Презентація на тему «Кравчук Леонід Макарович» (варіант 2) - Слайд #6