Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3)


237



Слайд #1


17 (29) вересня 1866- 25 листопада 1934(68 років)
Грушевський Михайло Сергійович
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #1

Слайд #2


Миха́йло Сергі́йович Груше́вський (17 (29) вересня 1866, Холм, нині Польща — 25 листопада 1934, Кисловодськ, РРФСР) — професор історії, організатор української науки, політичний діяч і публіцист.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #2

Слайд #3


Батько, Сергій Федорович Грушевський, на той час працював викладачем у греко-католицькій гімназії. За сімейною традицією Сергій Федорович здобув духовну освіту, проте все життя пропрацював на педагогічній ниві: викладав у Переяславській і Київській семінаріях, 
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #3

Слайд #4


Дід Михайла Грушевського, Захарій Іванович Оппоков, який благословив онука на навчання у Києві, в університеті Святого Володимира, був за життя нагороджений двома орденами Святої Анни, бронзовим хрестом, орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира, — і йому було дароване дворянство[2].
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #4

Слайд #5


Здобувши домашню початкову освіту 1880 року Михайло був зарахований відразу до третього класу Тифліської гімназії. 
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #5

Слайд #6


В липні 1886 року Грушевський пише письмове звернення до ректора Київського університету Св. Володимира з проханням зарахувати його на історичне відділення історико-філологічного факультету[1
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #6

Слайд #7


Наприкінці свого університетського навчання, Грушевський долучається до українського руху. Володимир Антонович вводить його до складу київської «Громади», таємної організації, що згуртувала довколо себе справжніх патріотів України.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #7

Слайд #8


В 1894 році, за рекомендацією В.Антоновича, Грушевський призначається на посаду ординарного професора кафедри «всесвітньої історії з окремим узагальненням історії Східної Європи» Львівського університету[4]. 12 жовтня 1894 року, Грушевський зробив свій перший вступний виклад у Львівському університеті. На цій посаді Грушевський пропрацював до 1914 року.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #8

Слайд #9


На початку 1897 року Михайла Грушевського обирають головою НТШ (1897–1913). Під його керівництвом розроблялися статути НТШ (1896, 1898, 1901, 1903, 1904), в основу яких були покладені суто наукові, а не політичні і культурні завдання
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #9

Слайд #10


26 травня 1896 року, у м. Скала Михайло Грушевський вінчається з Марією Вояківською.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #10

Слайд #11


Протягом 1897–1898 років, Михайло Грушевський пише І том своє фундаметальної праці — «Історія України-Руси», і вже наприкінці 1898 року, ця робота була надрукована у Львові. Незабаром Грушевський видає ще два томи своєї праці. Ця робота була щиро прийнята в Галичині, проте забороненна російським урядом.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #11

Слайд #12


Влітку 1906 року Грушевський виїхав до Петербурга, де тоді працювала Перша Державна Дума, і взяв активну участь у діяльності Української Фракції, Українського Клубу та у роботі редакції заснованого тоді «Украинскаго Вестника».
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #12

Слайд #13


Початок Першої світової війни Грушевський зустрів у своєму маєтку в селі Криворівня у Карпатах. Через воєнні дії він не зміг одразу вирушити до Києва. Його маршрут пролягав через Угоршину, Австрію, а далі Румунію, що на той момент була нейтральною державою.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #13

Слайд #14


Російська влада була вороже налаштована до вченого і по його поверненні 11 грудня 1914 року Грушевського заарештовано жандармерією у Києві за звинуваченням в австрофільстві та причетності до створення Легіону Українських січових стрільців
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #14

Слайд #15


31 березня 1916 вчена рада Львівського університету позбавила його посади професора. У вересні 1916 переїхав до Москви, де розгорнув активну громадсько-політичну діяльність. Відновив роботу московської філії Товариства українських поступовців, брав участь у роботі видавництва «Украинская жизнь»
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #15

Слайд #16


Від 1931 року змушений був жити в Москві. У січні 1934 року Володимир Затонський виступив на сесії ВУАН, зробивши основний акцент на критиці академіка Грушевського. Близькість до російських кадетів, орієнтація на німецький імперіалізм у боротьбі з «навалою більшовизму», звинувачення у дворушництві, сумнівність наукової порядності — далеко не повний перелік «гріхів», які посипалися на вченого.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #16

Слайд #17


 1934 року Грушевський відпочивав у одному з кисловодських санаторіїв і несподівано захворів на карбункул. Втрутилися хірурги. Однак хвороба тільки посилилася, оскільки лікування було некваліфіковане. 25 листопада о другій годині дня зупинилось серце Грушевського.
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #17

Слайд #18


Тіло Грушевського перевезли до Києва і поклали в головній залі Української Академії Наук, а 29 листопада відбулися похорони[3]. Похований на Байковому кладовищі Києва 
Презентація на тему «Грушевський Михайло Сергійович» (варіант 3) - Слайд #18