Презентація на тему «Бiй пiд Крутами»


222



Слайд #1


Бiй пiд Крутами
підготувала
учениця 10-Б класу
Гордовенко Юлія
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #1

Слайд #2


Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
Вступ
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #2

Слайд #3


Дата:t29 січня 1918 р.
Місце: Поблизу селища Крути Ніжинського району
(коорд.: 51°3'32"N 32°6'12"E)
Результат:
Перемога Радянської Росії
Сторони
УНРt Радянська Росія
Командувачі
Аверкій Гончаренкоt Михайло Муравйов
Військові сили
близько 500 близько 4000
Загін Вільного Козацтва
армії УНР, Загін петроградських
Помічний студентський куріньt і московських червоногвардійців
та матросів Балтійського флоту
Втрати
близько 300t незначна кількість
Бій під Крутами
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #3

Слайд #4


Неоголошена війна Радянської Росії проти УНР розпочалася в середині грудня 1917 року, а з проголошенням Четвертим універсалом незалежності України Центральною Радою УНР, 22 січня 1918 року країна опинилася у фактичному стані війни з більшовицькою Росією.
Передiсторiя.Розклад сил
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #4

Слайд #5


У Четвертому Універсалі уряд УНР закликав до боротьби з більшовицькими військами — а вже 5 січня 1918 року на зборах студентів молодших курсів Київського університету св. Володимира і Українського народного університету було ухвалено створення студентського куреня Січових Стрільців. Незабаром з'явилося у київських газетах звернення до українського студентства.
Формування загонів
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #5

Слайд #6


Не наважуючись зустріти ворога у Бахмачі, де перебувало до 2 тис. по-більшовицькому налаштованих робітників, Аверкій Гончаренко наказав відступити до залізничної станції Крути і зайняти оборону. Туди вони дісталися вже 28 січня 1918 року.
Хід бою
Наступного ранку 29 січня 1918 року, близько 9 години ранку розпочався наступ. Загін матросів Ремньова потрапив під обстріл захисників Крутів.
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #6

Слайд #7


Коли близько 17 години зібралися усі українські підрозділи, з'ясувалося, що не вистачає однієї чоти студентів, що стояла найближче до станції: у сум'ятті бою в полон потрапив розвідувальний звід (близько 30 осіб).
Хiд бою
Після розстрілу місцевим жителям деякий час забороняли ховати тіла померлих.
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #7

Слайд #8


Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві.
Вшанування
Символічна могила і дерев'яний хрест крутян на Аскольдовій могилі у Києві (2012 року на цьому місці встановлено новий камінний хрест)
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #8

Слайд #9


У радянські часи полеглі в Крутах кваліфікувалися як зрадники чи просто замовчувалися. Студентські могили з Аскольдової гори забрали і спочатку розбили на тому місці парк.
Вшанування
Монумент битви під Крутами
Могила бійців на Лук'янівському цвинтарі
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #9

Слайд #10


У радянські часи полеглі в Крутах кваліфікувалися як зрадники чи просто замовчувалися. Студентські могили з Аскольдової гори забрали і спочатку розбили на тому місці парк.
Вшанування
Монумент битви під Крутами
Могила бійців на Лук'янівському цвинтарі
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #10

Слайд #11


Учасники бою
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #11

Слайд #12


Учасники бою
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #12

Слайд #13


Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вічна слава героям Крут! Слава Україні!
Висновок
Презентація на тему «Бiй пiд Крутами» - Слайд #13