Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4)


256



Слайд #1


Дисидентський рух
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #1

Слайд #2


Дисидентський рух в Україні зародився у сер. 1960-х років як протест проти бездержавності, панування партійно-державної бюрократії, утисків національно-культурного життя, зростаючої русифікації.
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #2

Слайд #3


Головними центрами активності українського дисидентського руху були Київ і Львів. Відкриті прояви інакомислення спостерігалися також у Дніпропетровську, Івано-Франківську, Луцьку, Одесі, Тернополі та інших містах.
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #3

Слайд #4


За підрахунками західних дослідників, кількість людей, які протягом 60—70-х років були заангажовані у різних формах дисидентської діяльності, сягала майже тисячі чоловік. Серед них були представлені інженери, лікарі, вчителі, журналісти, робітники, науковці, літератори, студенти, митці, священнослужителі, селяни та ін.
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #4

Слайд #5


Українські дисиденти були дуже різноманітні у своїх поглядах та цілях. Іван Дзюба, літературний критик і один з найвидатніших дисидентів, однаково прагнув здобути як громадянські свободи, так і національні права. Одним із яскравих проявів дисидентства була його книжка ”Інтернаціоналізм чи русифікація”.Вона була протестом проти арештів дисидентів.
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #5

Слайд #6


Окремий різновид дисидентства в Україні базувався на релігії. Але режим удавався до цілого ряду заходів для боротьби з релігійними віруваннями та практикою. Вони включали обмеження релігійних публікацій, заборону навчати дітей релігії, проведення серед них атеїстичної агітації. Антирелігійна кампанія Хрущова у 1959–1964 призвела до закриття половини православних церков в Україні.
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #6

Слайд #7


Дисиденти зайняли помітне місце у світогляді населення. Завдяки їх самовідданій боротьбі у громадський свідомості поступово стверджувалася думка, що український народ є не просто придатком до "великого брата", що можливе створення незалежної держави.
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #7

Слайд #8


На протязі 63-65рр. проведено 800 закритих судів проти дисидентів;На початок 80-х рр. кількість політв'язнів становила від 600 до 700 чоловік. Незважаючи на малочисельність, дисиденський рух був реальною моральною та ідеологічною загрозою системі, оскільки формував і зберігав певні суспільні ідеали.
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #8

Слайд #9


Над презентацією працювала
Учениця 11-А класу
СЗШ №225
Кабанець Людмила
Презентація на тему «Дисидентський рух» (варіант 4) - Слайд #9