Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5)


239



Слайд #1


Український авангард
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #1

Слайд #2


Поняття «український авангард» введено у вжиток паризьким мистецтвознавцем А. Наковим для виставки, улаштованої в Лондоні 1973 року. Тоді Захід уперше побачив праці світового рівня безвісних авангардистів України Василя Єрмилова і Олександра Богомазова.
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #2

Слайд #3


І це змусило згадати про відомих у всьому світі майстрів, за походженням, вихованням, самосвідомістю і національними традиціями пов'язаних з Києвом, Харковом, Львовом, Одесою, таких як «найвірніший син України» Давид Бурлюк;
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #3

Слайд #4


Поляк, котрий мав себе за українця, Казимир Малевич
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #4

Слайд #5


Професор Київського худінституту бандурист Володимир Татлін
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #5

Слайд #6


Україна була одним з першоджерел загальноросійського авангардизму, вона ж стала його останнім притулком. У Харкові навколо українського поета Семенка зібралися залишки радянської футуристичної армії. Його журнал «Нова генерація» (1927—1930) — останній голос радянського авангарду. Там співробітничали Асєєв і Маяковський, Брик і Третьяков, Шкловський і Матюшин, Ейзенштейн і Вертов, Татлін і Малевич, грузинські футуристи і численні європейські художники.
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #6

Слайд #7


Генетично авангард пов'язаний з мистецтвом сецесії і постімпресіонізмом, які пішли далеко від натуралізму у сферу уяви й експресії.
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #7

Слайд #8


Сецесія й авангард в Україні співіснували, перепліталися і взаємодіяли упродовж двох десятиріч (1910—1920-х pp.), витворюючи незвичайні комбінації і мистецькі гібриди.
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #8

Слайд #9


Декоративні стилізації Жука, мальовничі симфонії Маневича, необарочна схвильованість Новаківського, майже ван-гогівська полум'яність Бурачека, візантинізм «київського» Врубеля і «львівського» Бойчука — той сецесійно-фовістичний струмінь підживлював і стимулював авангардистів.
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #9

Слайд #10


Авангард — це занурення у глибини духовності, де людина почувається «згустком космічної енергії» (Вернадський), а не лише маленькою стражденною істотою, як на полотнах передвижників-позитивістів.
Презентація на тему «Український авангард» (варіант 5) - Слайд #10