Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович»


547



Слайд #1


Гулак-Артемовський Семен Степанович
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #1

Слайд #2


Семе́н Степа́нович Гула́к-Артемо́вський (*16 лютого 1813, Городище—†17 квітня 1873, Москва) — український композитор, співак, драматичний артист, драматург, племінник письменника П. П.Гулака-Артемовського, автор першої української опери.
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #2

Слайд #3


Долю С.Гулака-Артемовського вирішив його прекрасний голос. У 1838 році, коли Гулак-Артемовський навчався у київській бурсі, на його талант звернув увагу М.І.Глінка і взяв його з собою до Петербурга. Тут Глінка спочатку сам дає йому уроки співу, а 1839 року організовує на його користь декілька концертів, а на зібрані кошти відправляє вчитися за кордон.
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #3

Слайд #4


Побувавши в Парижі, С.Гулак-Артемовський виїхав до Італії, де після двох років навчання дебютував у флорентійській опері (1841).
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #4

Слайд #5


У 1842 С.Гулак-Артемовський повертається до Петербурга, де протягом 22 років, до 1864 року — є солістом російської імператорської опери в Петербурзі, а в 1864—1865 — Великого театру у Москві.
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #5

Слайд #6


Широку популярність Гулаку-Артемовському, як композиторові, принесла опера «Запорожець за Дунаєм», датована 1862 р., яка стала українською музичною класикою. Царська цензура забороняла її постановку на сцені протягом 20 років. Вперше її було поставлено М. Кропивницьким 1884 р. у трупі М. Старицького.
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #6

Слайд #7


Окреме місце у творчій спадщині Гулака-Артемовського посідають українські пісні, зокрема «Стоїть явір над водою» (присвячена Т. Шевченку, з яким автор дружив з 1838 р.), «Спать мені не хочеться», «Ой, на горі та й женці жнуть» - рапсодія із збірки з семи пісень під загальною назвою «Українська свадьба» - та ін.
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #7

Слайд #8


В Україні Гулак-Артемовський побував у 1843 р. з метою добору співаків та в 1850 р., коли гастролював з італійською оперною трупою.
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #8

Слайд #9


Помер 17 квітня 1873 року в Москві, похований на Ваганьковському кладовищі.
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #9

Слайд #10


Дякую за увагу!
Підготував Венцеславський Данило
Презентація на тему «Гулак-Артемовський Семен Степанович» - Слайд #10