Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2)


267



Слайд #1


Микола Вороний
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


Вороний Микола Кіндратович народився в сім'ї ремісника. Батько — К. П. Вороний походив з кріпаків, мати — О. Д. Колачинська — з роду освітнього діяча 17-18 століття, ректора Київської академії П. Колачинського.
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


Навчався в Харківському реальному училищі, пізніше — в Ростовському реальному училищі, звідки був виключений за зв'язки з народниками, читання і поширення забороненої літератури. Три роки перебував під наглядом поліції із забороною вступати до вищих навчальних закладів Росії. Продовжував навчання у Віденському і Львівському університетах (філософський факультет).
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


У Львові зблизився з
І. Франком, який справив великий вплив на формування його світогляду, літературно-естетичних поглядів.
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


Товариство “Руська бесіда”
Працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства імені Шевченка, режисером українського театру товариства "Руська бесіда", в редакції журналу "Життє і слово", де вів рубрику "Вісті з Росії".
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


З 1897 — актор труп М. Кропивницького, П. Саксаганського, О. Васильєва та інших, 1901 залишив сцену і служив в установах Єкатеринодара, Харкова, Одеси, Чернігова. В 1910 році оселився в Києві, працював у театрі М. Садовського, викладав у театральній школі.
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #6

Слайд #7


Жовтневої революції Вороний не сприйняв і в 1920р. емігрував за кордон. Жив у Варшаві, де зблизився з польськими письменниками Ю. Тувімом і Л. Стаффом, невдовзі переїхав до Львова. Викладав в українській драматичній школі при Музичному інституті імені М. Лисенка, деякий час був директором цієї школи. Після повернення в Україну (1926) вів педагогічну і театрознавчу діяльність.
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #7

Слайд #8


Розпочав активну літературну діяльність. Погляди Вороного не сприймалися радянською владою. Він переслідувався і був розстріляний 7 червня 1938 року.
Презентація на тему «Микола Вороний» (варіант 2) - Слайд #8