Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2)


234



Слайд #1


Микола Гурович Куліш
(1892-1937)
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


Дитинство.Народився у селі Чаплинка ,Дніпровського повіту,Таврійської губернії( зараз територія Херсонської області),у бідній селянській родині . У своїх листах він називав своє місто Чаплинь .
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


Свої враження від дитинства загалом Микола Куліш лаконічно узагальнив у відомій автобіографії, написаній 1921 року російською мовою.З 9 років навчався у церковно-парафіальній школі, де виявився здібним учнем. Чаплинські інтелігенти вирішили допомогти обдарованому хлопцеві і зібрали кошти — близько 100 карбованців — щоб він міг продовжувати освіту.
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


В Олешках.З 1905 року навчався в Олешківському(тепер Цюрупинськ,Херсонської області)міському восьмикласному училищі.Куліш запізнався патріархальністю Олешків у перший же день.Приятель Куліша по училищу,Антон Алейников,згадував: «Куліша привела до хати наша мати»
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


Перші літературні спроби.
Загалом у літературному розвитку Миколи Куліша містечко Олешки посідає особливе місце, адже тут він починає писати. Перші його твори — це сатиричні вірші, фейлетони, епіграми, що з'являються на сторінках учнівських рукописних журналів «Наша жизнь», «Колючка», «Стрела», «Веселое язычество», ініціатором і редактором яких він сам і був. Інші, недруковані твори поширювалися у списках серед підлітків та молоді і згодом мали значний вплив на них.
В Олешках також з'являються перші драматичні спроби Куліша — колоритні малюнки з колишнього життя. 1913 року він пише першу п'єсу «На рыбной ловле» російською мовою, що згодом лягла в основу комедії «Отак загинув Гуска».
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


Коли Миколі було 22 роки,він надіслав документи до Новоросійського університету на філологічний факультет,де його навіть зарахували на перший курс.Проте ці плани перервав початок Першої світової війни,коли у серпні 1914 року його мобілізували до війська.
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #6

Слайд #7


В ХарковіВ 1925 переїхав до Харкова, де знайомиться із такими визначними діячами української літератури як Хвильовий Микола, Лесь Курбас, Остап Вишня, Володимир Сосюра, Юрій Яновський, Павло Тичина, Іван Дніпровський, Григорій Епік та інші. У цей період входив у літературну організацію «ВАПЛІТЕ». Вів багаторічну плідну співпрацю з трупою театру «Березіль» та його режисером Лесем Курбасом, з яким Микола Куліш познайомився у 1925 році.
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #7

Слайд #8


Творчість. Микола Куліш займався літературною діяльністю майже все своє життя — 30 років із 45. Драматург писав навіть тоді, коли перебував на Соловках, в ув'язненні. За 1923 — 1934 роки Микола Куліш створив близько 15 п'єс. Проте тексти першої («На рыбной ловле») і останньої («Такі») творів були вилучені у письменника під час арешту, і тому вважаються втраченими. Творчою вершиною стали п'єси «Народний Малахій» (1927), «Мина Мазайло» (1929). Тема цих п'єс — облудність ідеалів комуністичної революції, національне пристосуванство і фальш міщанського середовища. «Патетична соната» (1929) показує боротьбу трьох сил — комуністичної, білогвардійської і національно-патріотичної у 1917-18. У п'єсі використано засоби тогочасної експериментальної драми у поєднанні з традиційним українським театром (вертеп).
Презентація на тему «Микола Гурович Куліш» (варіант 2) - Слайд #8