Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40)


225



Слайд #1


Тарас Шевченко
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #1

Слайд #2


Тарас Шевченко
Тарас Шевченко народився у 1814 році в селі Моринці Черкаської області, в сім'ї кріпосного селянина Григорія Івановича Шевченка.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #2

Слайд #3


Тарас Шевченко
У Тараса було 2 брати і 4 сестри. Юний талант рано став сиротою — мати померла, коли йому було 9 років, батько — у 12 років.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #3

Слайд #4


Дитинство
Дитинство Шевченка провів у селах Моринці та Кирилівка, які належали його поміщику, генерал-лейтенанту Василю Васильовичу Енгельгардту.
Портрет П. В. Енгельгардта руки Т.Шевченка
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #4

Слайд #5


Дитинство
Інтерес до малювання і поезії у Тараса Шевченка проявився з самого дитинства. У 8-річному віці хлопчик поступає на службу до місцевого вчителя-дяка Павла Рубана, де і навчається грамоті.
На 16 році його життя він потрапляє в число прислуги поміщика Енгельгардта, спочатку в ролі кухарчука, потім козачка.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #5

Слайд #6


Шевченко-художник
Помітивши у Тараса пристрасть до живопису, поміщик вирішує зробити його придворним художником.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #6

Слайд #7


Навчання
Він віддає свого кріпака в навчання викладачеві Віленського університету — портретисту Яну Рустему. У Вільні юний Тарас пробув 1,5 року.
Ян Рустем
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #7

Слайд #8


Навчання
На початку 1831 року поміщик переїжджає в Санкт-Петербург, де триває навчання Тараса Шевченка вже у «мальовничих справ цехового майстра» В. Ширяєва. У Ширяєва Тарас міг змальовувати статуї в Літньому саду і відвідувати Ермітаж.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #8

Слайд #9


Знайомство
Одного разу Шевченко, копіюючи на полотні чергову скульптуру, знайомиться зі своїм земляком Іваном Сошенком, який у свою чергу представив його К. Брюллову та В. Жуковському.
Іван Сошенко
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #9

Слайд #10


Знайомство
Визнання обдарованості кріпосного Тараса Шевченка з боку видатних діячів російської культури відіграли вирішальну роль у справі викупу його з неволі.
К.Брюллов
В.Жуковський
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #10

Слайд #11


Викуп з кріпатства
У 1838 р. 22 квітня Жуковський і Брюллов викуповують у Енгельгардта Тараса Шевченка з кріпацтва за 2500 рублів, і в 24 роки він отримує свободу. Гроші на звільнення Тараса Григоровича були отримані від продажу на аукціоні портрета Жуковського, написаного Брюлловим. Тарас Шевченко залишився безмежно вдячний їм за звільнення. 
Портрет В.А.Жуковского
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #11

Слайд #12


Навчання
У 1838 році відразу після викупу з кріпацтва Шевченко вступає до Академії мистецтв, де жадібно вивчає живопис, малюнок і творчість російських і українських письменників. Після закінчення в 1844 році Академії мистецтв письменник повертається в Україну, в Києві працює художником у Київській тимчасовій комісії з питань розгляду старих актів.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #12

Слайд #13


Знайомство
У цей же період Тарас Григорович знайомиться з Костомаровим, формуються його політичні погляди. Він вступає в «Кирило-Мефодіївське» суспільство.
Микола Костомаров
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #13

Слайд #14


Арешт і заслання
За епіграму на імператрицю і революційний настрій віршів збірки «Три літа» в березні 1847 року поета заарештовують і відправляють на заслання до Орської фортеці, де він повинен служити солдатом. Крім того, Микола І своїм указом заборонив Тарасу Шевченку писати і малювати, що для нього було досить гнітюче. 
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #14

Слайд #15


Експедиція
Як художник Тарас Шевченко в 1848 році був включений до складу експедиції з дослідження Аральського моря, де активно малював аквареллю пейзажі і портрети.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #15

Слайд #16


Експедиція
У 1851 році художник був включений також у геологічну експедицію в горах Каратау. У вільний від роботи час, в період заслання, він писав повісті російською мовою і створював жанрові малюнки.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #16

Слайд #17


Повернення із заслання
Завдяки клопотанням віце-президента Академії мистецтв графа В. П. Толстого та його дружини, в 1857 році Тарас Шевченко повертається із заслання. Поет живе в Москві і Петербурзі. У 1859 році приїжджає в Україну, але перебуває під наглядом поліції, постійне проживання в Україну йому заборонене. Тому Шевченко повертається в столицю. 
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #17

Слайд #18


Стан здоров'я
До цього часу здоров'я поета було підірване десятирічним засланням. Свій 47-й день народження письменник зустрічає тяжкохворим (водянка, проблеми з серцем, розлад печінки). 
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #18

Слайд #19


Смерть і перепоховання
Тарас Григорович помер 10 березня 1861 року в Петербурзі. Його ховають спочатку на Смоленському кладовищі, але, згідно з «Заповітом», 10 травня того ж року його прах перезахований в Україні над Дніпром на Тарасовій горі (м. Канів). 
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #19

Слайд #20


Творчість
Незважаючи на короткий життєвий шлях, Тарас Шевченко залишив великий відбиток у літературі і художньому мистецтві. Шевченко писав, в основному, в жанрі поеми («Гайдамаки», «Сон», «Катерина» та ін.), балади («Причинна»), повісті («Княгиня», «Музикант»).
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #20

Слайд #21


Творчість
Загальновідомі збірки його віршів — «Кобзар» (рання творчість), «Три літа», «У казематі» (написані в ув'язненні). Тарас Шевченко — автор більше 1000 художніх робіт, в основному, це пейзажі, портрети, жанрові малюнки.
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #21

Слайд #22


Творчість
Він досконало володів технікою написання картин олівцем, пером, аквареллю та олією. Шевченку було присвоєно ступінь академіка з гравірування. Випущений альбом картин Тараса Григоровича Шевченка «Живописна Україна». 
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #22

Слайд #23


Джерела
www.epochtimes.com.ua
teachua.com
uk.wikipedia.org
Презентація на тему «Тарас Григорович Шевченко» (варіант 40) - Слайд #23