Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко»


269



Слайд #1


Творчий шлях Ліни Костенко
Учениці 11Б класу
Безгачевої Ірини
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #1

Слайд #2


Біографія
Лі́на Васи́лівна Косте́нко (* 19 березня 1930, Ржищів, Київська область) — українська письменниця-шістдесятниця, поетеса. Мати Оксани Пахльовської. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).
У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Авторка поетичних збірок «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» (1979, Шевченківська премія 1987), поеми «Берестечко» (1999, 2010). 2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним з лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році.
Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.
Відмовилась від звання Героя України.
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #2

Слайд #3


Найвідоміші твори
Перша збірка “Проміння землі” 1957
“Мандрівка серця” 1961
“Над берегами вічної ріки” 1977
“Сад нетанучих скульптур” 1987
“Неповторність” 1980
“Вибране” 1989
“Маруся Чурай” 1979
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #3

Слайд #4


Обкладинки
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #4

Слайд #5


Маруся Чурай
Роман Ліни Костенко «Маруся Чурай» є видатним явищем в українській художньо-історичній романістиці. У ньому зображено не тільки особисте життя героїні, а й соціально-політичні перипетії суспільного життя України XVII ст., очевидцем яких є легендарна Марія Чурай. Роман виховує в читача почуття любові до свого народу. В ньому втілено болі і страждання всього суспільства. Образ Марусі Чурай виступає в єдності з образом України. Роман у віршах «Маруся Чурай» — це твір зрілого майстра. Це вершинна книга Ліни Костенко, яка в змалюванні образів роману проявила себе як тонкий психолог. Завдяки цьому твір вражає своєю психологічною навантаженістю.
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #5

Слайд #6


Проблематика твору “Маруся Чурай”
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #6

Слайд #7


Проблематика твору “Маруся Чурай”
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #7

Слайд #8


Театральні постанови
За творами Ліни Костенко показали дві вистави:
«Горохове плем'я», поетична вистава за поезіями Ліни Костенко та Олени Теліги
«Циганська Муза», драматична поема, прем'єра вистави відбулася 15 березня 2010 року
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #8

Слайд #9


Записки українського самашедшого
У романі описується період президентства Леоніда Кучми та Помаранчева революція. Головний герой роману, 35-річний програміст за освітою, який проте займається обслуговуванням комп'ютерів, а не програмуванням. Познайомився зі своєю майбутньою дружиною ще під час Революції на граніті. Його батько - відомий перекладач,шустдесятник, що має нову молоду дружину та дуже інтровертованого сина, який фігурує під прізвиськом Тінейджер. Дружина головного героя - філолог, дослідник Гоголя. Син навчається в школі й товаришує з сусідом Борькою, сином «нового українця». Головний герой веде так звані «Записки», занотовуючи всі катастрофи, замахи, вбивства (наприклад, цинічне вбивство польською поліцією українця Сергія Кудрі) і скандали, про які дізнається з новин. Таким чином він намагається дати вихід своїм емоціями у скорумпованій атмосфері режиму Кучми і не скотитися до повного цинізму. Паралельно в записках знаходять своє відображення часом проблематичні стосунки головного героя зі своєю дружиною. Загальний іронічний, песимістичний, скептичний, часом знущальний тон записок під кінець кардинально міняється, коли герой переживає емоційно напружені подіїПомаранчевої революції.
Починаючи від назви, книга насичена ремінісценціями і прямими цитатами з Гоголя, а також з  «Майстра і Маргарити» Булгакова.
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #9

Слайд #10


Фото письменниці
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #10

Слайд #11


Фото письменниці
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #11

Слайд #12


Крилаті вислови
Презентація на тему «Творчий шлях Ліни Костенко» - Слайд #12