Слайд #3
1. Отримання
Поліпропілен одержують полімеризацією пропілену в присутності металокомплексних каталізаторів, наприклад, каталізаторів Циглера-Натта (наприклад, суміш TiCl 4 і Al R 3):
n CH 2 = CH (CH 3) → [-CH 2-CH (CH 3) -] n
Міжнародне позначення - PP.
Параметри, необхідні для отримання поліпропілену близькі до тих, при яких отримують поліетилен низького тиску. При цьому, залежно від конкретного каталізатора, може виходити будь-який тип полімеру або їх суміші.
Поліпропілен випускається у вигляді порошку білого кольору або гранул з насипною щільністю 0,4-0,5 г / см . Поліпропілен випускається стабілізованою, пофарбованим і незабарвленим.
Поліпропілен хімічно стійкий матеріал. Помітний вплив на нього чинять тільки сильні окислювачі - хлорсульфонова кислота, що димить азотна кислота, галогени, олеум. Концентрована 58%-ная сірчана кислота і 30%-ная перекис водню при кімнатній температурі діють незначно. Тривалий контакт з цими реагентами при 60 ° C і вище призводить до деструкції поліпропілену.
У органічних розчинниках поліпропілен при кімнатній температурі незначно набухає. Вище 100 ° C він розчиняється в ароматичних вуглеводнях, таких, як бензол, толуол.
Хімічні властивості