Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8)


208



Слайд #1


Харчові добавки. e-числа
Підготувала
учениця 7(11)-Б класу
Луцької гімназії №4
Імені Модеста Левицького
Цибульська Вікторія
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #1

Слайд #2


Що таке харчові добавки?
Харчові добавки – це природні і синтезовані хімічні сполуки, призначені для введення в харчові продукти з метою прискорення або поліпшення їх технологічної обробки, збільшення термінів зберігання, консервування, а також надання готовим продуктам харчування певних органолептичних властивостей (кольору, запаху, смаку, консистенції). За допомогою харчових добавок значно подовжують термін придатності продуктів і створюють ілюзію смаку, кольору і запаху. 15% сметана набуває домашньої згущеності,  маргарин - вершкового смаку, а прості сухарі - присмаку чорної  ікри.
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #2

Слайд #3


історія
Харчові добавки  використовуються людиною багато століть: сіль, спеції – перець, гвоздика, мускатний горіх, кориця - мед відомі людям з незапам'ятних часів. Однак широке використання харчових добавок почалося в кінці XIX ст. У 1907 році співробітник Імператорського університету Токіо (Японія) Кікунае Ікеда вперше одержав білий кристалічний порошок, який посилював смакові відчуття за рахунок збільшення чутливості сосочків язика
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #3

Слайд #4


Раніше назви харчових добавок хімічних речовин писали на етикетках продуктів повністю, але вони займали так багато місця, що в 1953 році в Європі, було вирішено змінити повні назви цих речовин буквою Е (від Europe) з цифровими кодами, ідентифікованими згідно Міжнародної системи класифікації (INS):
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #4

Слайд #5


Їжа-крок до смерті
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #5

Слайд #6


Майже все, що ми їмо щодня, містить  харчові добавки. Зокрема, рибні пресерви містять консервант Е-211, що сприяє розвитку раку.
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #6

Слайд #7


 Плавленим сирком "Дружба”, якщо його їсти щодня, можна надмірно підвищити холестерин в крові, оскільки він містить емульгатори Е-450 і Е-451. Ковбасний сир також містить багато консервантів, зокрема, Е-451, Е-452, Е-412, Е-415, які негативно впливають на здоров'я, спричиняючи онкозахворювання. Сир твердий "Мармуровий"містить  ракоутворюючий емульгатор Е-252. 
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #7

Слайд #8


Печиво "Топлене молоко"може горіти, як свічка, і при цьому виділяти їдкий дим. Можливо, справа у тому, що до його складу входить стабілізатор Е-503, який визнано небезпечним для життя і здоров'я людини.
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #8

Слайд #9


класифікація
Добавки нумеруються залежно від тієї функції, яку вони виконують. Серії «E» від 100 до 199 — це барвники, від 200 до 299 — консерванти, від 300 до 399 — антиокислювачі, далі йдуть загущувачі, емульгатори, піногасники, підсилювачі смаку й аромату. Така класифікація є умовною, оскільки ті самі речовини можуть бути, скажімо, і консервантами, і антиокислювачами одночасно (наприклад, сульфіт натрію E221).
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #9

Слайд #10


Як вберегтися?
Повністю уникнути продуктів з консервантами неможливо, але кожен може зменшити кількість «хімії» на столі. Пам'ятайте, добавки не виводяться з організму.
«Приберіть зі столу пакетовані соки, відмовтесь від магазинних соусів та майонезів, не полегшуйте життя напівфабрикатами. Привчіться готувати самі»
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #10

Слайд #11


Дякую за увагу!
Презентація на тему «Харчові добавки» (варіант 8) - Слайд #11