Презентація на тему «Водорості» (варіант 3)


186



Слайд #1


Во́дорості
Литовченко Олександр
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #1

Слайд #2


Во́дорості (лат. Algae) — гетерогенна група,деякі види автотрофні.Ця група, охоплює кілька різних груп відносно простих за структурою живих організмів, які отримують необхідну для життєдіяльності енергію шляхом фотосинтезу, мешкають переважно у водному середовищі чи пристосувались до життя у ґрунті та інших наземних місцезростаннях. Водорості традиційно розглядалися як нижчі рослини і дійсно, деякі з них (Зелені водорості) близько споріднені до вищих рослин . Проте інші представляють різні групи найпростіших, наряду з тими, які традиційно вважалися схожими до тварин (наприклад, Apicomplexa). Різні групи водоростей виникли у різний час від різних предкових форм (поліфілетично) та розвивалися окремо, але в результаті конвергентної еволюції набули багато схожих рис.
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #2

Слайд #3


Планктонні водорості (фітопланктон)
Мешкають у товщі води у завислому стані, для чого зазвичай мають спеціальні морфологічні пристосування. Розповсюджені повсюдно: від калюжі до океану. Відсутні лише у гарячих термальних джерелах та у чистих прильодовикових водах. Не знайдені також у печерних озерах та на великій глибині, де відсутня достатня кількість сонячної енергії для фотосинтезу. Вони є основним, а у деяких випадках — єдиним продуцентом органічної речовини, на основі якого у водоймі існує все живе.
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #3

Слайд #4


Діатомові водорості — представник фітопланктону
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #4

Слайд #5


Водорості солоних водойм
Вегетують як при слабкій, так і підвищеній концентрації солей у воді (іноді до 285—347 г/л). Деякі з них (наприклад, Dunaliella salina) використовують для промислового культивування для отримання каротиноїдів.
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #5

Слайд #6


Dunaliella salina у ропі
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #6

Слайд #7


Xарчова
Людина здавна використовує водорості у харчовій промисловості, а саме у сфері рибного та сільського господарства. По океанічних та морських узбережжях морські водорості вживають у їжу майже повсюдно, але у Японії вони є національною стравою. У європейських країнах водорості широко використовують як харчову добавку. Найпопулярнішою є так звана морська капуста. Головним чином, це ламінарія та близькі до неї види бурих водоростей. Продукти, що отримують з цих водоростей, у Японії відомі під назвою «комбу». Найчастіше вживають замість звичайної капусти у супах, з рибними та м'ясними стравами. Вживають і у кондитерських виробах.
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #7

Слайд #8


Японські цукерки, виготовлені з комбу
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #8

Слайд #9


Зелені водорості
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #9

Слайд #10


Одноклітинні зелені водорості
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #10

Слайд #11


Вольвокс
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #11

Слайд #12


Дякую за увагу !!!
Презентація на тему «Водорості» (варіант 3) - Слайд #12