Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1)


218



Слайд #1


Клонування іембріотехнології
Підготував:
учень 11-Б класу
Каспревич Андрій
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #1

Слайд #2


План
1. Клонування.
- шляхи досягнення клонування.
2. Клітинні технології.
3. Стовбурові клітини (СК).
- роль СК (7-10);
- функції СК (11-13).
2
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #2

Слайд #3


Клонування — це метод розмноження статевороздільних істот (тварин і людей), з допомогою якого в нестатевий спосіб можна отримати новий організм, який буде генетично ідентичним до організму, що передбачається клонувати.
3
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #3

Слайд #4


Існують два різні шляхи, з допомогою яких можна досягнути клонування. 1.Розщеплення ембріонів, тобто штучне проведення природного процесу формування ідентичних близнюків (або монозигот), який полягає в мікрохірургічному поділі ембріональних клітин на перших стадіях їхнього розвитку (до 14 днів після запліднення) на два або більше ідентичних ембріонів. t2. Перенесення ядра клітини суб'єкта, якого хочуть клонувати (дублювати).
4
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #4

Слайд #5


Мабуть, наймолодшим напрямком сучасної медицини можна вважати клітинні технології, в яких клітини є джерелом тих або інших необхідних чинників, наприклад пухлинних антигенів під час вакцинотерапії. Але використовувати клітину можна не тільки як джерело будь-яких субстанцій, а й для регенеративної медицини. Тут особливий інтерес викликають технології, засновані на стовбурових клітинах.
5
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #5

Слайд #6


Стовбурові клітини (також відомі як шматові клітини) - це первинні клітини, що зустрічаються в усіх багатоклітинних організмах. Ці клітини можуть самовідновлюватися шляхом поділу клітини, а також можуть дифференціюватися в досить велику кількість спеціалізованих типів клітин. Цей термін вперше був введений у біологію О.О. Максимовим у 1908р.
6
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #6

Слайд #7


Унікальна роль стовбурових клітин полягає у виробництві всіх цих різних типів клітин. Стовбурові клітини є постачальниками нових клітин нашому організмові. Коли стовбурові клітини діляться, вони можуть або самовідновлюватися, або ж примножувати інші спеціалізовані типи клітин.
7
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #7

Слайд #8


Ці клітини є суттєвими для щоденної підтримки наших життєвих функцій, таких, що дозволяють нашому серцю битися, мозку думати, ниркам очищати нашу кров, шкірі замінювати мертві клітини тощо. 
8
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #8

Слайд #9


Стовбурові клітини, що знаходяться в шкірі, можуть або виробити більше стовбурових клітин шкіри, або утворити диференційовані клітини шкіри, які мають свої власні функції, такі, наприклад, як виробництво пигменту меланіну.
9
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #9

Слайд #10


На відміну від звичайних клітин, приречених виконувати чітко визначені функції в організмі,СК у процесі розвитку мають можливість набувати спеціалізації. СК розмножуються шляхом поділу, як і всі інші клітини. Відмінність полягає в тому, що вони можуть ділитися необмежено, а зрілі клітини зазвичай мають обмежену кількість циклів поділу.
10
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #10

Слайд #11


Здатність до необмеженого поділу й перетворення на різні типи клітин (так звана плюрипотентность) робить їх ідеальним матеріалом для трансплантаційних методів терапії.
11
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #11

Слайд #12


Потрапляючи в організм під час трансплантації, СК продовжують ділитися й самі знаходять місце, де їхня допомога найпотрібніша. Ця здатність СК отримала назву хоумінга. Отже, хоумінг — це здатність клітин до міграції в «потрібне місце» — «рідний» орган і тканину (у свою стовбурову нішу) або в ділянку ушкодження.
12
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #12

Слайд #13


Також ці клітини здатні до диференціювання — процесу необоротньої спеціалізації клітин.
13
План
Презентація на тему «Клонування і ембріотехнології» (варіант 1) - Слайд #13