Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1)


275



Слайд #1


Вівця Доллі
Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1) - Слайд #1

Слайд #2


Вівця Доллі - самка вівці, перша успішно клонована тварина з клітини іншого дорослого організму.
Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1) - Слайд #2

Слайд #3


Експеримент проводився у Великобританії, у місті Мітлодіан, Шотландія. Тут вона народилася 5 липня 1996 року, преса ж повідомила про це лише через 7 місяців — 22 лютого 1997 року. Проживши 6 років, вона померла 14 лютого 2003 року.
Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1) - Слайд #3

Слайд #4


Походження імені
Спочатку вівці було присвоєно ідентифікаційний код 6LL3. Ім'я Доллі вона отримала згодом, вчесть американської співачки Доллі Партон за пропозицією одного із пастухів, який допомагав при родах вівці.
Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1) - Слайд #4

Слайд #5


Долі і її перший нащадок — ягня Бонні
Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1) - Слайд #5

Слайд #6


До клонування Доллі уже були перші спроби склонувати організми, зокрема були клоновані вівці Меган і Мораг тою самою групою вчених. В процесі створення Доллі в 277 яйцеклітин було вселено ядра із нестатевих клітин, після чого було утворено 29 ембріонів, із яких вижила лише Доллі.
Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1) - Слайд #6

Слайд #7


Смерть
Доллі померла 14 лютого 2003 року від прогресуючого захворювання легень, що очевидно було спричинено ретровірусом. Такі захворювання переважно проявляються лише у літніх (пристарілих) овець (середня тривалість їх життя становить 10-12 років). Проте немає доказів того, що причиною захворювання стало передчасне старіння: в овець, які постійно перебувають у закритому приміщенні, ризик цього захворювання зростає, а Доллі якраз задля безпеки перебувала у приміщенні і рідко виходила випасатися з іншими вівцями.
9 квітня 2003 року муміфіковані рештки вівці було передано до Единбурзького музею.
Презентація на тему «Вівця Доллі» (варіант 1) - Слайд #7