Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині»


324



Слайд #1


Фашизм в Італії та Німеччині
Підготували:
Лацік Іван
Любінський Михайло
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #1

Слайд #2


Фашизм — форма правління та радикальна авторитарна імперіалістична націоналістична ідеологія, характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм, тоталітаризм, імперіалізм та ідея постійної війни і панування.
ФАШИЗМ
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #2

Слайд #3


Італія. Фашизм
Німетччина. Націонал-соціалізм
1919 - Фаши ді комбаттіменто
«Союз боротьби»
1921 - Національна фашистська партія
Беніто Муссоліні 1883-1945
Адольф Гітлер 1889-1945
1919 - НСДАП - Націонал-соціалістична німецька робоча партія
1919 - Фаши ді комбаттіменто
«Союз боротьби»
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #3

Слайд #4


Головний осередок війни виник в Німетччині. Після приходу до Влади А.Гітлера. В 1919 г. він вступив в Націонал-соціалістичну робітничу партію (НСДАП) і незабаром став її представником. Він вважав себе учнем Муссоліні і називав фашистом.
У 1923 р. фашисти спробували захопити владу, але «Пивний путч» провалився, а Гітлер був заарештований і засуджений до тюремного ув'язнення.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #4

Слайд #5


«Нас врятує Гітлер».
Плакат 1930 р.
У в'язниці Гітлер написав «Моя боротьба» Він вважав що німці які походили від стародавніх арійців мають право підпорядкувати собі весь світ, захопивши «життєвий простір» у неповноцінних народів.
Головне перешкода на цьому шляху євреї, вони повинні бути знищенні. Гітлер закликав усіх німців об'єднатися в єдину націю. Її ідеологією повинен стати нацизм.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #5

Слайд #6


Націона́л-соціалі́зм— політична ідеологія, яка була економічною і політичною доктатурою Німеччини.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #6

Слайд #7


Гінденбург
і Гітлер.
На виборах в рейстаг кількість голосів поданих за фашистів зростало. На виборах 1932 фашисти здобули перемогу, але ліві в разі об'єднання могли не допустити їх до влади. Нажаль, цього не сталося. Монополісти переконали президента Гінденбурга призначити 30.1.1933 рейхсканцлером Гітлера. Але більшості в парламенті фашисти не мали. У лютому спалахнув рейхстаг.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #7

Слайд #8


Фашисти скасували цивільні права і свободу, створили конц-табори. Противники режиму знищувалися.
Лідери штурмовиків вимагали дотримуватися партійну програму і провести революцію проти капіталістів. У червні 1934 есесівці знищили 1500 штурмовиків на чолі з Ремом. Незабаром помер Гінденбург і Гітлер став довічним президентом.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #8

Слайд #9


За кілька місяців фашисти створили тоталітарний режим, він спирався на поліцію, службу безпеки, і таємну поліцію. По всій країні почалися політичні облави і знищення євреїв. Крім терору фашисти ввели державне регулювання економікі. Було створено Генеральну Раду німецького господарства.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #9

Слайд #10


Діти повинні були входити у молодіжні організації «Гітлерюгенд». Засоби масової інформації щодня прославляли фюрера, і багато німців вірили цій пропаганді, так як їх життєвий рівень за Гітлера помітно виріс.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #10

Слайд #11


Муссоліні ідеї фашизма.
Муссоліні в юності захоплювався марксистськими поглядами і вступив в соціалістичну партію. Під час війни він виступив за приєднання до Антанти.
Після війни Муссоліні порахував, що Італію обманули.Он закликав об'єднатися навколо вождя. Його прихильники об'єднувалися в союзи.
«Все для держави, нічого проти держави, нікого поза державою»
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #11

Слайд #12


У 1922 р. Муссоліні оголосив похід на Рим і король Віктор Еммануїл доручив йому сформувати уряд. Фашисти денаціоналізували збиткові галузі, придушили страйковий рух, створили Велику Фашиську раду та Національну міліцію. В 1924 р. фашисти здобули перемогу на виборах але піддалися різкій критиці опозиції. Незабаром за наказом Муссоліні був убитий депутат-соціаліст Д.Маттеоті.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #12

Слайд #13


Муссоліні за рулем
трактора.
Соціалісти і комуністи залишили парламент. Але Муссоліні це не збентежило і він в 1925 р. оголосив «другу хвилю фашизму». Залишки парламенту привласнили собі законодавчі функції і незабаром надзвичайними декретами опозиція і профспілки були заборонені, а в країні створені корпорації.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #13

Слайд #14


Муссоліні приступив до створення тоталітарної держави, заснованому на принципі «Все для держави, нічого проти держави, нікого поза державою».
У країні зникло безробіття, дозвілля організовувало товариство «Деполаворо».
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #14

Слайд #15


«Муссоліні завжди правий»
Всі італійці повинні були сповідувати ідеологію фашизму. Його противники відправлялися у в'язниці, але масового терору не було.
Фашистам не підкорялася лише церква. У 1929 р. Папа визнав Італійське королівство в обмін на створення Ватикану.
У ході Великої кризи Муссоліні перейшов до державного регулювання економіки.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #15

Слайд #16


Італійський фашизм привернув увагу підприємців в інших країнах, які вважали що з його допомогою можна легко впоратися з робочим рухом.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #16

Слайд #17


«Лице Фашизма».
Плакат сер.30-х р.
У Франції в 30-х рр. праві хотіли створити диктаторський режим, але фашистських ідей не поділяли. Ліві вели один з одним гостру ідейну боротьбу. Але коли в лютому 1934 фашисти спробували захопити парламент, комуністи, соціалісти і ліберали об'єдналися і створили Народний фронт не допустив фашистів до влади.
Презентація на тему «Фашизм в Італії та Німеччині» - Слайд #17