Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5)


244



Слайд #1


План маршалла
учениці 11-А класу
Маковійчук Анни
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #1

Слайд #2


На момент завершення Другої світової війни значна частина Європи виявилася зруйнованою. Багато найбільших міст лежали в руїнах, економіка фактично була знищена, сільське господарство занепало, транспортна система була сильно пошкоджена, мільйони людей залишилися без даху над головою.
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #2

Слайд #3


План Маршалла — програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни.
Висунуто 1947 року держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом (почала діяти в квітні 1948).
Дж. Маршалл
«Сполучені Штати повинні зробити те, що в змозі зробити, щоб допомогти в стабілізації світової економіки, без якої не може бути ніякої політичної стабільності і ніякої впевненості в світі»
«План Маршалла» був затверджений конгресом
2 квітня 1948
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #3

Слайд #4


Основні задачі «плана Маршалла»:
1
2
3
Основною вимогою до урядів була відсутність в їх складі комуністів
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #4

Слайд #5


За 4 роки дії програми загальне вкладення США в економіку Європи склало 12,731 млрд. доларів у вигляді безоплатної допомоги, дешевих кредитів і довгострокового лізингу.
Це дозволило уникнути гіперінфляції, відновити міжнародну торгівлю та залучити нові приватні інвестиції, в основному від американських бізнесменів.
Реалізація «плана Маршалла»
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #5

Слайд #6


Допомога по «плану Маршалла» видавалася згідно попередньої домовленості і потреб країн
2,8 млрд
2,5 млрд
1,3 млрд
1,3 млрд
1 млрд
Особливий механізм розподілу американської допомоги не дозволяв європейцям за рахунок неї латати діри держбюджетів. Кошти йшли безпосередньо на закупівлю промислового та сільськогосподарської продукції.
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #6

Слайд #7


Структура поставок на дві третини складалася з продовольства, палива і добрив, і близько третини імпорту припало на сільськогосподарську продукцію, а саме на американську муку. Зрештою вагома частина грошової допомоги за планом Маршала повернулася назад в США.
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #7

Слайд #8


Уже в 1949 році була проведена загальна девальвація європейських валют, що дозволило відносно безболісно розправитися з післявоєнної інфляцією. Різко знизився рівень безробіття. Американські засоби забезпечили близько 11% ВВП Англії, 12% Франції, майже 22% Західної Німеччини і трохи більше 33% Італії.
За перші три роки плану Маршалла економіки західних європейських держав продемонстрували високі темпи зростання. Так, промислове виробництво перевищило показники довоєнного періоду на 40%, а сільське господарство - на 20%.
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #8

Слайд #9


Результати програми:
В кінці 1951 фінансова допомога, яка надається згідно з планом Маршалла була припинена. Замість неї вступила в дію програма військової допомоги США своїм європейським союзникам по Північно-Атлантичного Альянсу відповідно до закону «Про взаємне забезпечення безпеки». Остаточно план Маршалла був згорнутий в другій половині 60-х років
Презентація на тему «План Маршалла» (варіант 5) - Слайд #9