- Головна
- Готові шкільні презентації
- Презентація на тему «Взаємозв’язок між підвищенням рівня життя населення та прискоренням економічного розвитку країни»
Презентація на тему «Взаємозв’язок між підвищенням рівня життя населення та прискоренням економічного розвитку країни»
211
Слайд #1
Взаємозв'язок між підвищенням рівня життя населення та прискоренням економічного розвитку країни (на прикладі США початку ХХст.)
Виконала учениця 10-б класуКалуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7Желізняк богдана
Виконала учениця 10-б класуКалуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7Желізняк богдана
Слайд #2
Як відомо на початку ХХст. В США відбувалось стрімке економічне піднесення.
Слайд #3
Прискорений розвиток Сполучених Штатів Америки пояснюється низкою факторів, серед яких важливе місце належить політичним, соціальним, географічно-кліматичним, природним.
Слайд #4
В більшості, хороший економічний розвиток залежав і залежить на даний момент, від підвищення рівня життя населення держави. Що і відбувалось у США на початку ХХст.
Слайд #5
Науково-технічна революція знайшла добрий ґрунт на американській землі. Внаслідок постійної нестачі робочої сили там активно впроваджувалися власні та європейські винаходи. У зв'язку із запізненням промислового перевороту в США використовувалися найновіші досягнення інженерії, застарілого обладнання практично не було.
Слайд #6
До США збільшувався приплив емігрантів, яких приваблювали вища заробітна плата та наявність вільних земельних просторів. Як правило, це були енергійні й дуже діяльні люди, які не боялися ніякої праці (якщо за XX ст. населення Європи зросло трохи більш як удвічі, то США — у 14 разів).
Слайд #7
Економічному зростанню сприяли зовнішня політика держави — високі митні тарифи на ввезення готової продукції, що нерідко сягали більше 50 %, і повна свобода для ввезення іноземних капіталів, яка підтримувалася високою нормою прибутків. Це приваблювало європейські, насамперед англійські, капітали.
Слайд #8
Відбулися кардинальні зміни в галузевій структурі промисловості — значно збільшилася частка важкої промисловості, яка розвивалася високими темпами.
Слайд #9
Раціоналізація виробництва сприяла небаченому зростанню продуктивності праці.
Слайд #10
Генрі Форд одним із перших встановив на своїх підприємствах 8-годинний робочий день, розробив систему кредитування робітників, організував соціологічну службу в складі декількох десятків осіб, провів загальну паспортизацію робочих місць і визначив цілий ряд операцій, на яких могли бути задіяні інваліди: безногі, однорукі, глухі й навіть сліпі.
Слайд #11
У 1914 році Форд підвищив середню заробітну плату своїм робітником із 15—20 дол. на тиждень до 40—50 і встановив мінімальний рівень у ЗО дол. на тиждень. У результаті цього вперше в історії продукція, що була предметом розкоші, стала доступна тим, хто її виробляє. Так зародилося суспільство масового споживання.
Слайд #12
Завдяки застосуванню новітньої техніки та технологій, створенню нормальних умов праці її продуктивність в США була у 4 рази вища, ніж у країн Європи.Отже, на мою думку, економічне життя держави в більшості залежить саме від підвищення рівня життя населення, яке є цим підґрунтям у розвитку і підтримці міцної та добре розвинутої економіки.
Слайд #13
Використані джерела та література:1. Лановик Б.Д. Матисякевич З.М. Матейко Р.М. Економічна історія України і світу: Підручник/За ред. Б.Д. Лановика. – К.: Вікар, 1999. – 737 с. – (Вища освіта XXI століття). 2. Лукашевич Л.М. Європа і світ: історико-економічний огляд. – К.: МАУП, 1997. – 342 с. 3. Черкашина Н.К. Економічна історія: Навчальний посібник. – Київ: ЦУЛ, 2002. – 193 с. 5. textbooks.net.ua6. studentu5.com7. uk.wikipedia.org
Слайд #14
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!