Презентація на тему «Тоталітарний режим»


334



Слайд #1


Тоталітарний режим
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #1

Слайд #2


Тоталітаризм
Тоталітаризм (від пізньолатинського totalis – весь, цілий, повний) – одна з форм політичного режиму, що характеризується повним (тотальним) контролем держави над всіма сферами життя суспільства і окремо взятої людини: політичного, економічного, соціального і навіть особистого.
Поняття тоталітаризм вперше використав у 1923р. Ліберальний політик Джованні Амендолла.
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #2

Слайд #3


Тоталітаризм
Тоталітаризм (від пізньолатинського totalis – весь, цілий, повний) – одна з форм політичного режиму, що характеризується повним (тотальним) контролем держави над всіма сферами життя суспільства і окремо взятої людини: політичного, економічного, соціального і навіть особистого.
Поняття тоталітаризм вперше використав у 1923р. Ліберальний політик Джованні Амендолла.
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #3

Слайд #4


РІЗНОВИДИ ТОТАЛІТАРИЗМУ
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #4

Слайд #5


Джованні Амендолла.
З 1919 року депутат парламенту. Після 1-ї світової війни очолив ліве крило ліберальної партії. Міністр у ряді італійських урядів. У 1924 році став одним з лідерів антифашистського Авентинского блоку італійського парламенту, заснувавши демократичний ліберальний союз. Поряд з Роберто Бенчивенгою виступав за початок озброєної боротьби з фашизмом під керівництвом комуністів. Після поразки цього блоку в боротьбі з фашизмом зайняв ліберально-республіканські позиції. У липні 1925 року був жорстоко побитий фашистською бандою. Помер в еміграції у Франції.
На загальному тлі Амендолу відрізняла міцна і критично пофарбована гуманістична культура. У 1923 році спільно з Піерро Гобетті вперше ввели в наукову мову політології поняття тоталітаризму для позначення встановленої в 1923 році в Італії фашистської диктатури з метою підкреслити якісну відмінність італійського фашизму від колишніх типів диктатур: деспотизму, олігархії, тиранії і т. д.
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #5

Слайд #6


Мустафа Ататюрк
Мустафа Кемаль- лідер турецьких націоналістів.Він закликав націю до боротьби проти антантівської окупації країни.У 1919р. став командувачем турецької армії в Анатолії.М.Кемаль став улюбленцем нації. Режим Кемаля Ататюрка поєднував у собі як демократичні, так і тоталітарні риси.
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #6

Слайд #7


Ленін Володимир Ілліч
З початком квітня 1917 року Ленін повернувся в Росію, розпочинаючи діяльність спрямовану на повалення Тимчасового уряду та ліквідацію двовладдя. Проголосив у «Квітневих тезах» гасло «Вся влада радам!», яким передбачено мирний перехід влади до рад; одночасно висунув лозунги про припинення воєнних дій, передачу землі селянам, а заводів і фабрик — робітникам. Однак з липня 1917, з провалом невдалої спроби більшовицького перевороту в Петрограді, поставив питання про перехід влади до рад шляхом збройного повстання: розробляв план збройного перевороту у Фінляндії, де переховувався від арешту й суду.
У жовтні 1917, щоб безпосередньо керувати підготовкою повстання, нелегально перебрався до Петрограда, а вже 24-25.10(7-8.11) 1917 в Петрограді захопив з більшовицькою партією владу. З перших днів радянської влади і до самої смерті — голова більшовицького уряду, Ради Народних Комісарів (Раднаркому). Незгідний із передаванням влади законно обраним Установчим зборам, розігнав їх у 5.1.1918 та спровокував у Росії громадянську війну. У роки війни — Голова Ради робітничої і селянської оборони (створено ЗО.11.1918). Незважаючи на те, що на нього здійснено 30.8.1918 невдалий замах есерки Фані Каплан (за однією з версій, замах був містифікований більшовиками з метою розв'язання масового терору), Ленін став натхненником й організатором не лише перемоги більшовиків у Росії, а й радянського завоювання майже всіх незалежних держав, які утворилися на руїнах колишньої Російської імперії.
Цієї перемоги вдалося добитися лише внаслідок поєднання тотального терору та репресій проти політичних противників, з одного боку, — та компромісів із середнім та дрібним селянством і національними рухами,з іншого. У березні 1919 для керівництва усім комуністичним рухом з метою здійснення світової революції Ленін заснував Комуністичний Інтернаціонал. У 1921 наполіг на переході від політики «войовничого комунізму» до т.зв. нової економічної політики. У 1922 виступив ініціатором створення СРСР.
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #7

Слайд #8


Й.Сталін-державний, політичний і військовий діяч СРСР. За деякими оцінками, один із найжорстокіших диктаторів в історії людства
Б.Муссоліні-італійський політичний діяч, фашистський диктатор Італії з 1922 по 1943 роки. Він сконцентрував всю владу в своїх руках як провідник Фашистської партії
А. Гітлер-рейхсканцлер Німеччини з 1933 по 1945 рік, провідник Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини,ідеолог нацизму.
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #8

Слайд #9


Культ особи “вождя”
Культ особи-неодмінна риса усіх тоталітарних режимів. Культ особи (лат. — поклоніння, шанування) — безмірне звеличення особи, сліпе поклоніння, а іноді й обожнювання людини, яка займає найвище становище в ієрархії політичної чи релігйної влади, надмірне перебільшення заслуг, функцій і ролі лідера.
«Сталин- глубже океана, выше Гималаев, ярче солнца. Он учитель- Вселенной»
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #9

Слайд #10


НАСЛІДКИ ТОТАЛІТАРИЗМУ
Презентація на тему «Тоталітарний режим» - Слайд #10