Презентація на тему «Холокост» (варіант 4)


854



Слайд #1


Голокост
ГОЛОКОСТ - ЦЕ УОСОБЛЕННЯ ЛЮДСЬКИХ СТРАЖДАНЬ І АБСОЛЮТНОГО ЗЛА, УНІВЕРСАЛЬНИЙ СИМВОЛ ТРАВМАТИЧНОЇ ПОДІЇ ДЛЯ ВСЬОГО ЛЮДСТВА.
Учениці 11-Б класу
Лавренчук Ірини
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #1

Слайд #2


На відміну від голокостів минулих сторіч, під час нацистського Голокосту були знищені, досить часто планомірно мільйони людей на великому географічному просторі. Для цієї цілі були збудовані табори смерті в багатьох країнах Європи де запроваджувалась система винищення людей.
Іншою характерною рисою Голокосту є використання расистських теорій та псевдонаукових теорій про неповноцінність чи недорозвиненість певних груп людей, які підлягали знищенню.
Для здійснення Голокосту використовувалися ефективні та нові на той час методи знищення людей. Наприклад, вживалися нові види хімічних та механічних засобів вбивства людей, будувалися крематорії, використовувалися рахувальні машини з перфокартами для контролю над кількістю знищених, тощо.
Нацистський Голокост також відрізняється своєю жорстокістю. Існують численні приклади використання полонених для медичних експериментів, тортур, тощо. Характерною рисою Голокосту є також терор проти всіх
Характерні риси Голокосту
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #2

Слайд #3


Діти Освенціма звільнені радянськими військами
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #3

Слайд #4


“Кришталева ніч”
Приводом до початку єврейських погромів стало вбивство в Парижі 17-річним польським євреєм Гершелем Грюншпаном 7 листопада 1938 радника німецького посольства Ернста фон Рата. У відповідь на цей акт, за підтримки нацистської влади, в ніч з 9 на 10 листопада в десятках міст Німеччини (включаючи територію Австрії та Судетської області) був організований єврейський погром.
За одну ніч, в основному гітлерівської молоддю (гітлерюгенд), були убиті 91 євреїв, сотні поранено та покалічено, тисячі піддалися приниженням і образам, близько 3,5 тис. арештовано і відправлено до концентраційних таборів Заксенгаузен, Бухенвальд та Дахау.
Наказ про загальний єврейський погром був відданий особисто Гітлером, при організаційній участі Геббельса, Гейдріха та Гіммлера. Є думка, що Геббельс та Гіммлер організували цей погром без відома Гітлера, і він, дізнавшись про це, був незадоволений. Проте імперський керівник преси Отто Дітріх спростовує цю версію, стверджуючи, що саме Гітлер був ініціатором «кришталевої ночі».
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #4

Слайд #5


Наслідки “Кришталевої ночі ”
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #5

Слайд #6


Гетто
Ге́тто (італ. ghetto nuovo — «нова ливарня») — райони міст, де добровільно або примусово, в більш-менш жорстких умовах проживають етнічні меншини.
Варшавське гетто — єврейське гетто в Варшаві, створене окупаційною німецькою владою та СС під час окупації Польщі як найбільший свого роду проміжний концентраційний табір для євреїв Польщі і Німеччини на шляху до табору знищення Треблінка. За час існування гетто його населення зменшилося з 450 тисяч до 37 тисяч осіб. В німецьких документах гетто офіційно звалось «Єврейський житловий район в Варшаві».
Памятник варшавскому гетто.
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #6

Слайд #7


Табори смерті
Першим табором смерті був Хелмно, відкритий у Вартегау в грудні 1941 року. Євреїв, а також циган там отруювали вихлопними газами у спеціальних автомобілях - газенвагенах. У 1942-1943 роках вбивство євреїв газом відбувалося втаборах Белжець,Майданек, Треблінка і СобіборНа початку 1942 року почалася депортація євреїв з гетто Польщі в табори смерті, що здійснювалося під назвою «переселення».Ліквідація євреїв генерал-губернаторства отримала найменування «акція Рейнхард».
Депортація євреїв з іншої частини Європи до таборів знищення (в тому числі транспортування з концентраційних таборів) почалася в березні-квітні 1942 року і тривала до кінця 1944 року. Спочатку були перевезені працездатні особи, яких використовували на будівництві таборів знищення. Винищення євреїв у газових камерах тривало до листопада 1944 року.
Найбільшим табором смерті був Аушвіц; до весни 1943 року там працювали чотири газові камери. У період, коли в табір надходило найбільше ув'язнених, щодня труїли газом до 6000 євреїв. До листопада 1944 року в Аушвіці загинуло більше мільйона євреїв, а також десятки тисяч циган, поляків та радянських військовополонених.
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #7

Слайд #8


Перевезення до таборів
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #8

Слайд #9


Міжнародний день пам'яті жертв голокосту
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #9

Слайд #10


Найбільший пам'ятник у Берліні
Проект американського архітектора Пітера Айзенмена. На площі в 19 тисяч квадратних метрів зведено в шаховому порядку 2711 бетонних "доміно" різної висоти - від 0,2 до 4,7 метрів. Людина, що бажає оглянути меморіал, опиниться в кам'яному лабіринті, вихід з якого потрібно знайти самостійно.
Ефект розгубленості - частина авторської концепції творця меморіалу.
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #10

Слайд #11


Пам'ятники у різних країнах світу
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #11

Слайд #12


Пам'ятник у Єрусалимі
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #12

Слайд #13


У наших краях
Зганялися євреї за наказом румунської окупаційної влади з Одеси, вінницьких таборів і Молдавії. На 1 лютого 1942 року румуно-німецькі кати знищили в концтаборі с. Богданівка 54000 мирних радянських громадян.
На Миколаївщині протягом серпня - жовтня 1941 р. окупанти винищили майже все єврейське населення.
Презентація на тему «Холокост» (варіант 4) - Слайд #13