Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2)


331



Слайд #1


Мадагаскар
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


1.Загальні відомості
Офіційна назва - Демократична Республіка Мадаґаскар. Столиця: Антананаріву. Площа: 587 041 км². Населення: 20 653 556 осіб. Валюта: малаґасійський аріарі (MGA). Офіційні мови: малагасійська, французька. Мадагаскар — член Африканського Союзу і ООН.
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


2. Географічне положення
Мадагаскар знаходиться в західній частині Індійського океану, на острові Мадагаскар і прилеглих дрібних островах біля східного берега Африки. Острів Мадагаскар – єдиний великий острів біля берегів Африки і один з найбільших островів Землі. На північ і схід від Мадагаскару розташовано безліч дрібних островів (Комори, Маскаренські та ін.).
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


3. Природні умови та ресурси
Мадагаскар — гірська країна: понад половину острова займають гірські хребти, плоскогіря і пасма високих горбів. Найвищі гори — Анкаратра і Царатанана — містяться всередині і на півночі острова. Це групи згаслих вулканів 2000—2500 м заввишки. Клімат східного узбережжя Мадагаскару є досить вологим та жарким, на заході спекотний та посушливий. Західний берег має спекотніший клімат порівняно з східним (температура сягає +38º). На його території також з грудня до квітня йдуть сильні, зливові дощі, на відміну від сухого сезону, коли вони трапляються рідко. Усе східне узбережжя від моря до підніжжя гір зайнято вологим тропічним лісом.
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


4. Населення і культура
Населення сформувалося шляхом численних міграцій народів як Африки, так і південно-східної Азії, діяльності європейців-колонізаторів та арабів-торгівців. Мадагаскар був джерелом постачання рабів для островів Маврикій, Реюньйон. Кілька відсотків населення становлять індійці, китайці, коморці, креоли, пакистанці і французи. Середньорічний приріст — 3,03%. Середня тривалість життя — 57 років. 52% населення сповідують традиційну релігію (анімалізм, фетишизм), 41% — християнство, 7% становлять мусульмани-суніти.
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


5. Господарство
Мадагаскар —аграрна країна. Основні галузі промисловості: харчова, текстильна, взуттєва, цементна, паперова, нафтова, туризм. Транспорт: залізничний, автомобільний, морський. У країні 18 мор. портів, найбільший — Туамасіна . За показником ВВП на душу населення Мадагаскар відносять до числа найбідніших країн світу. Економічний розвиток цієї держави характеризувався скромними темпами зростання протягом першого десятиріччя незалежного розвитку (1960—1970), за яким пішли застій і розвал господарства. Тільки в кінці 1990-х років МВФ і Всесвітній банк надали Мадагаскару фінансову допомогу.
ВВП на душу населення — $ 238, загальний ВВП - $ 3,4 млрд.
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #6

Слайд #7


6. Сільське господарство
Сільське господарство,складає основу економіки. Воно забезпечує майже 40 % ВВП і 70 % всіх експортних надходжень. Половину оброблюваних земель (5% територфї) займають посіви рису — основи харчового раціону малагасійців. Важливу роль відіграє виробництво експортних культур: кава, ваніль , гвоздика, сизаль, цукрова тростина, тютюн. За експортом ванілі Мадагаскар втримує 1-е місце у світі. Основні споживчі культури — рис, кукурудза, арахіс. Розвинене пасовищне тваринництво. У прибережних водах добувають рибу і інші морепродукти.
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #7

Слайд #8


7.Промисловість
Промисловість Мадагаскару слабко розвинена. У 1995 частка промислового виробництва становила 13 % ВВП. Переважають дрібні і середні підприємства, де зайнято 70 % промислових робітників. Видобувають ряд мінералів. Обробна промисловість представлена підприємствами з переробки сільськогосподарської сировини: бавовняними, взуттєвими, харчовими, тютюновими. Крім того, є скляні, цементні і паперові комбінати, нафтопереробний завод і підприємство по збиранню автомобілів. Щорічно виробляється 430 млн кВт·год електроенергії на невеликих ТЕС і ГЕС.
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #8

Слайд #9


8.Зовнішньоекономічні зв'язки
Головні статті експорту: кава, ваніль, гвоздика, креветки, хромова руда, графіт, продукти морського промислу, бавовняні тканини, нафтопродукти, м'ясо і консерви, цукор, капський горошок, сизаль, чорний перець. Регіон має сприятливі природні й культурно-історичні ресурси для розвитку рекреації. До списку спадщини ЮНЕСКО занесено національний парк Цінгі-дю-Бемараха, королівський пагорб Амбохіманга у Мадагаскарі.
Презентація на тему «Мадагаскар» (варіант 2) - Слайд #9