Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці»


650



Слайд #1


Червона книга УкраїниСсавці
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #1

Слайд #2


Мета: Ознайомитися з багатством тваринного світу, а саме з різноманітністю тварин, які занесені до Червоної книги України
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #2

Слайд #3


ХОВРАХ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ 
Дрібний короткохвостий ховрах: довжина тіла — 16,5–22,5 см, хвоста — 4,6–7,4 см. Забарвлення спини сіро-бурувате, нерідко з помітною жовтувато-білими цяточками. Боки іржаво-жовтуваті, черево блідого жовтуватого відтінку. Навколо очей світлі кільця. Хвіст на кінці звичайно має темну облямівку.
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #3

Слайд #4


ХОВРАХ КРАПЧАСТИЙ 
Довжина тіла — 190—220 мм, хвоста  — 34-44 мм. Самці дещо більші за самок. Забарвлення хутра спинної частини тулуба, хвоста та зовнішньої поверхні лап каштаново-бурі з виразними нерівномірно розташованими світлими плямками діаметром 2-5 мм, що переходять в світлу строкатість на верхній поверхні шиї та потилиці. . Верхня частина голови звичайно одного забарвлення із спиною, але, як правило, без світлих відмітин Під очами на щоках — різного ступеню вираженості коричневі плями. На бровах невеликі смужки такого ж кольору. 
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #4

Слайд #5


Довжина тіла від 8 до 20 см. Хвіст зазвичай трохи коротше за тіло - 4-17 см; у більшості сонь він пухнастий. Очі і вуха добре розвинені, останні округлі, без пензликів на кінцях. Кінцівки відносно короткі. На передніх кінцівках 4 пальці, на задніх - 5. 1 палець задньої кінцівки іноді не має кігтя, на решті пальців кігті добре розвинені: вони короткі, але дуже гострі. Волосяний покрив густий і м'який, але короткий. Забарвлення спини однотонне, від сірчастого до охристо-бурого. Сосків від 4 до 6 пар. Зубів 16 або 20.
СОНЯ САДОВА
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #5

Слайд #6


Довжина тіла — 5,8–7,4 см, хвіст майже вдвічі довший і дорівнює 8,5–10 см. Забарвлення спини жовтувато- або рудувато-коричневе, черевце сірувате. Від потилиці вздовж хребта проходить темна смужка без світлої облямівки.
МИШІВКА ЛІСОВА
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #6

Слайд #7


Нетиповий гризун з великими очима та вухами, довгими задніми кінцівками та хвостом, що має широку китицю. Довжина тіла — до 26 см, маса — до 400 г. Режим збереження популяцій та заходи з охорони Як вид, популяції якого скорочують чисельність, занесений до Червоного списку МСОП. Охороняється в державних заповідниках («Асканія-Нова», Чорноморський, Луганський, Український степовий)
ТУШКАНЧИК ВЕЛИКИЙ 
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #7

Слайд #8


Тварина середнього розміру, за складом тіла нагадує кроля. Довжина тіла — 44–74 см, вага — 2,5–5,5 кг. Забарвлення літом буро-сіре, зимою — чисто біле. Хвіст чисто сірий без чорного волосся, кінчики вух чорні протягом всього року.
 
Заєць білий
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #8

Слайд #9


Дельфін середнього розміру: довжиною 2,2–3 м, масою 150–300 кг (в Чорному морі). Дзьоб чітко відмежований. Спинний плавець високий, стрункий, позаду вирізаний у вигляді півмісяцю. Грудні плавці широкі. Забарвлення тіла зверху темно-буре, знизу світле, малюнок на боках тіла часто зовсім не виражений. Зуби міцні, конічні.
АФАЛІНА
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #9

Слайд #10


Розміри малі: довжина тіла 13–23 см, довжина задньої ступні не перевищує 4 см (29–39 мм), позаяк вушниця не коротша від 3 см (29–48 мм) і, прикладена до щоки, сягає за око; голки на спині до 22 мм; хутро м'яке і світле, знизу біляве, з боків і на голові сіро-рудувате.
ЇЖАК ВУХАТИЙ
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #10

Слайд #11


Невелика тварина, довжина тіла самців — 26–31, самок — 20,5–26,8 см; маса, відповідно: 158,3–320 та 142,5–205 г. Має невисоке щільне хутро, яке влітку набуває жовтувато-сірого, а взимку, окрім кінцевої чорної третини хвоста, — білого забарвлення.
ГОРНОСТАЙ
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #11

Слайд #12


Приземистий невеликий звір з витягнутим і гнучким тулубом, короткими лапами і довгими гострими кігтями. Довжина тіла — 36–48 см, хвіст короткий, 8,5–17 см, маса — від 1 до 1,7 кг. Живіт, ноги, груди, горло і хвіст чорнобурі. На голові чорна«маска».
ТХІР ЛІСОВИЙ
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #12

Слайд #13


Досить великий тюлень, довжина тіла якого досягає майже 3 м, маса близько 300 кг; забарвлення хутра чорнувато-коричневе. На нижній поверхні тіла розташовується ромбовидна витягнута пляма довжиною близько 75 см брудно-білого кольору.
ТЮЛЕНЬ-МОНАХ 
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #13

Слайд #14


Хутро на спині темноруде, на черевці світліше. Вухо заокруглене, трохи довше, ніж ширше. Козелок витягнутий, з округлою верхівкою. Великий палець довший або дорівнює ширині зап'ястя, виміряного на складеному крилі. П'ятий палець кисті разом з п'ястковою кісткою — довжиною біля 46 мм. Спинна сторона мiжстегнової пе-ретинки зверху, до половина своєї довжини, а також вздовж гомілки, густо опушена. Шпо-ра сягає до половини довжини вільного краю мiжстегнової перетинки, є невелика епіблема. 
КІНЬ ДИКИЙ 
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #14

Слайд #15


Мордочка i вуха темні. Вуха середньої довжини, заокруглені, помітно довші, ніж ширші. Козелок з тупою верхівкою, найширший у першій третині. Хутро густе, на спині темне, каштаново-коричневе, на череві світліше й сіріше. Кінці волосків на спині яскраві, світлобуро-коричневі. Крила широкі, з тупими кінцями. Шпора дещо коротша від половини краю мiжстегнової перетинки. 
КАЖАН ПІЗНІЙ 
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #15

Слайд #16


Вигляд бурого ведмедя є типовим для ведмедів взагалі. В нього міцний кремезний тулуб з високою холкою, масивна голова з невеликими вухами та очима. Хвіст короткий (6,5 —21 см), часто повністю прихований в шерстіі. Лапи міцні, з великими невтяжними кігтями  довжиною 8 —15 сантиметрів, п'ятипалі, стопоходячі. Шерсть густа, зазвичай забарвлена рівномірно або з деяким потемнінням основного кольору на морді та лапах.
ВЕДМІДЬ БУРИЙ
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #16

Слайд #17


Тіло масивне, на невисоких ногах з крупними ступнями. Хвіст товстий, відносно короткий, з тупим кінчиком. Вуха широко поставлені. Забарвлення хутра однотонне, сіро-руде, з мармуровим малюнком у вигляді розмитих видовжених темних плям. Є виражений темний ремінь по лінії хребта. На животі шерсть світліша, на горлі світла пляма. На хвості 4–5 темних кілець. 
КІТ ЛІСОВИЙ
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #17

Слайд #18


Має відносно коротке тіло, довгі міцні лапи з великими ступнями, круглу голову з короткою шиєю, трикутні вуха з китицями, яскраві лицьові баки і короткий хвіст з тупим чорним кінчиком. Забарвлення хутра варіює від рудуватого до попелясто-сірого з різним ступенем вираженості плямистості.
РИСЬ
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #18

Слайд #19


За зовнішнім виглядом корсак нагадує звичайну лисицю, хоча він значно менший за останню розмірами, трохи нижчий на ногах, має дещо видовжений тулуб і відносно короткий та не дуже пухнастий хвіст. Його довжина складає половину довжини тулуба .
КОРСАК
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #19

Слайд #20


Висновок: Україна має багато гарних, різноманітних та незвичайних тварин. Нажаль, багато видів занесено до Червоної книги України, тож потрібно піклуватися та захищати братів наших менших.
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #20

Слайд #21


Виконала: учениця 5 – Б класу
Яременко Юлія
«2014»
Презентація на тему «Червона книга України. Ссавці» - Слайд #21