Презентація на тему «Алжир» (варіант 2)


228



Слайд #1


Алжир –
край в обіймах Сахари
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


Державний устрій – республіка
Територія – 2,38 млн. кв. км
Населення – 32,12 млн.
Глава держави – президент Столиця – Алжир
Офіційна мова – арабська
Панівна релігія - іслам
Грошова одиниця – алжирський динар
Адміністративно-територіальний поділ – 48 вілаятів
Довжина берегової лінії — 998 км.
Алжирська Народна Демократична Республіка
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


Географічне положення
Країна розташована в
Північній Африці. Займає центральну частину гірської системи Атлас і північ пустелі Сахара. Межує з Марокко (спільний кордон 1559 км) на заході, з Тунісом (965 км) і Лівією (982 км) - на сході, з Нігером (956 км), Малі (1376 км) та Мавританією (463 км) - на півдні. З півночі омивається водами Середземного моря.
На території знаходяться гори Хоггар і низовина Хотт Мерлір.
Алжир - перша за розміром африканська країна.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


Економіка
Алжир — аграрна країна з розвинутою гірничодобувною промисловістю. Одна з найбільших і найрозвинутіших країн Африки. Основні галузі економіки: нафтова та газова, легка промисловість, гірнича, електроенергетична, нафтохімічна, харчова. Осн. тр-т — залізничний, автомобільний, морський, повітряний. Гол. морські порти: Беджаія, Арзев, Алжир, Аннаба, Оран, Скікда. Найважливіші аеропорти розташовуються в Дар-ель-Бейде, Оране, Костянтині й Аннабе. В країні діє 66 летовищ. Більша частина електроенергії виробляється на ТЕС і ГЕС. ВВП на душу населення — $1521.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


Цікаві відомості
Алжир входить до складу Арабського Заходу (Магріба). З 16 століття. країна перебувала під владою Османської імперії, а в середині 19 століття. була зайнята Францією. Семирічна війна проти французького правління завершилася проголошенням незалежності Алжиру в 1962.
Близько 4/5 території країни займає пустеля Сахара.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


Мінеральні ресурси
60% річного доходу походить з експорту вуглеводнів.
Алжир має 7-і у світі за розміром запаси природного газу.
Алжир — 2-й за розміром експортер газу у світі (14-е місце по запасах нафти).
Високі світові ціни на нафту в останніх роках допомагають поліпшенню фінансової ситуації в країні. Однак державне керівництво не мало великого успіху в зниженні відсотка безробіття та рівня життя. На 2005рік відсоток безробітних становив понад 22%.
Економічні реформи рухаються повільно. Попри це, у 2005 році відсоток інфляції становив 4,7%, а зростання ВВП склало 5,3%.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #6

Слайд #7


Природа
Вздовж узбережжя гірський ланцюг Телль - Атласа прорізають нечисленні бухти і рівнини. Низовини навколо міст Алжир і Оран щільно заселені. Невеликі затоки використовуються для рибальства , вивезення залізної руди і нафти . Телль - Атлас височить над рівнем моря більш ніж на 1830 м і включає в себе масиви Тлемсен , Велику і Малу Кабіли і Меджерда . На середніх висотах зустрічаються чагарники середземноморського типу і ліси коркового дуба. На більш високих відмітках колись виростали кедрові і соснові ліси , але в результаті вирубок , пожеж та випасання худоби багато гірські райони перетворилися на вкриту чагарником пустку. Клімат - середземноморський , з жарким , сухим літом і теплою дощовою зимою . Взимку сніг покриває лише найвищі вершини . Розкид середньорічних кількостей опадів - від 760 мм на узбережжі до 1270 мм на звернених до моря схилах Телль - Атласу і менш 640 мм на його внутрішніх схилах .У більш зволожених районах обробляють зернові і траву альфа ( еспарто ) , волокна якої служать для виготовлення канатів , тканин і високоякісного паперу . Соляні озера ( звані шотт ) і солончаки зустрічаються на більш низьких відмітках з сухим кліматом. Найбільш піднесеною частиною Атласу Сахари є гірські системи Ксур , Амур і Улед- Наіль . Річна кількість опадів на північних схилах становить бл. 510 мм , на південних - 200 мм. Завдяки рясному трав'яному покриву Сахарский Атлас служить зручним районом випасу худоби.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #7

Слайд #8


Велику частину країни займає пустеля Сахара. Середня відмітка висоти в Сахарі - бл. 460 м. У районі масиву Ахаггар (Хоггар) поблизу південного кордону Алжиру знаходиться найвища вершина країни гора Тахат - 2908 м. Більшу частину Сахари займають щебнисті і галечникові пустелі (хамади і регі), а приблизно 1/4 частина - піщані пустелі (ерги) . Днем жарко, часом температура досягає 35 °, але ночі прохолодні. Опади вкрай рідкісні. В оазисах, в умовах постійного зрошення, зростає фінікова пальма.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #8

Слайд #9


В Алжирі всього кілька річок мають постійний стік, решта харчуються за рахунок опадів. Джерелами водопостачання служать колодязі, вириті в пересохлих руслах річок (ваді), в багатьох місцях використовуються підземні води, що надходять на поверхню через артезіанські свердловини і фоггара - горизонтальні тунелі, вириті під невеликим ухилом.
Шеліфф - найдовша річка Алжиру, впадає в Середземне море.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #9

Слайд #10


Екологічні проблеми:
ерозія ґрунтів через недостатню культуру сільського господарства;
опустелювання;
скидання забруднених стічних вод з нафтою очисних споруджень;
забруднення прибережних вод Середземного моря витоком нафтопродуктів, розмиттям забруднених ґрунтів;
недостача питної води.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #10

Слайд #11


Столиця
Алжи́р  — столиця Алжир, розташований на вузькій прибережній рівнині між Атласькими горами і Середземним морем; Головне місто і господарський центр країни Алжиру, великий порт на Середземному морі, залізничний вузол і аеропорт.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #11

Слайд #12


Населення
Чисельність населення Алжиру складає 37,1 млн. осіб. 90 % якого сконцентровано на півночі, вздовж узбережжя Середземного моря. Жителі віком до 15 років складають 50 % населення, а до 29 років – 62%. Середня тривалість життя досягла з 42 років після отримання незалежності - 78 років сьогодні. Рівень народжуваності - 24,5 на 1000 чоловік, а рівень смертності - 4,41 на 1000 чоловік. Дитяча смертність складає 48,7 на 1000 немовлят. Демографічний приріст 2,6 %.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #12

Слайд #13


Близько 70% алжирців живуть у північній, прибережній зоні Середземного моря.
99% алжирців класифікуються етнічно як бербери та араби. Державною мовою є арабська, але дотепер всюди вживається французька мова. Вони спілкуються переважно арабським або берберським діалектом.
Європейці складають менше 1% населення і мешкають виключно в найбільших міських районах. Вони, як і більшість арабів, мусульмани.
Бербери робили безуспішні спроби отримати автономію.Європейське населення складається в основному із французів, іспанців в західній частині країни, італійців та мальтійців на сході.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #13

Слайд #14


Міське та сільське населення 
На початку 80-х рр. частка міських жителів уже наблизилася до 50% з яких більше 2 млн. живе в столиці Алжиру і його передмісті. У містах гостро стоїть проблема безробіття, з чим пов'язаний зокрема масовий виїзд алжирців у пошуках роботи за кордон (в основному до Франції). Загальна чисельність економічно активного населення складає 4,1 млн., з них сільськогосподарського 2,5 млн. (60% ). У несільськогосподарських галузях задіяно 1,6 млн. (робітники та службовці, дрібні торговці, ремісники, представники вільних професій), у тому числі в промисловості і будівництві 316,3 тис. осіб (12,3% ). 
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #14

Слайд #15


Найбільші міста
м. Оран
м. Константина
м. Батна
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #15

Слайд #16


Пам'ятки Алжира
Тассілін-Адджер — плато в південно-східній частині Алжиру, в пустелі Сахара. На плато в різні роки були знайдені петрогліфи, датовані від 7 тисячоліття до н. е. до VII століття н. е.
Пам'ятник слави і мучеництва
Собор Африканської Богоматері
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #16

Слайд #17


Цікаво знати
В Алжирі є озеро, в якому замість води – чорнило.
Цей унікальний природний феномен знаходиться неподалік міста Сіді- Бель- Аббес в Алжирі . У ньому не живуть риби , не ростуть рослини. Чорнило , якими наповнене озеро замість води , отруйне для живих організмів і придатне тільки для письма.Недавно нарешті стало зрозуміло , як така незвичайна речовина виявилася в озері замість води. Виявляється , в це озеро вливаються дві річки . В одній з них в розчиненому вигляді міститься безліч солей заліза. Друге містить органічні сполуки різноманітних торф'яних боліт. Взаємодіючи між собою , води цих річок в результаті хімічних реакцій утворюють чорнило.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #17

Слайд #18


Екстремальний туризм
Тим, хто бажає поїхати в Алжирську Сахару на екскурсію, слід пам'ятати про те,
що це не зовсім безпечно: там постійно “з'ясовують стосунки” між собою
контрабандисти(торговці верблюдами та зброєю), діють групи озброєних до зубів ісламістів, подеколи зникають туристичні групи. Якщо вас не лякають терористи,
а також пилові бурі і отруйні змії, які там теж трапляються, можна сміливо їхати до одного зі світових центрів “екстерального туризму”.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #18

Слайд #19


Неподалік від міста Константина знаходяться унікальні цілющі джерела Хаммам Мескутин. Вода в них ледве не кипить(98ºС). Як стверджують місцеві мешканці вона лікує мало не всі хвороби. Туристам завжди радять брати з собою до джерел курячі яйці і варити їх там – мовляв під час варіння цілюща сила мінеральних вод передається продуктам.
Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #19

Слайд #20


Презентація на тему «Алжир» (варіант 2) - Слайд #20