Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5)


159



Слайд #1


Виконали
Учні 10-А класу
Бабіч Євгеній
Кузнєцова Анастасія
Беспалько Дмитро
Республіка Молдова
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #1

Слайд #2


Молдова
Офіційна назва: Республіка Молдова.
Площа:  33 843 км² (136 місце у світі.
Населення: 3,6 млн чол.
Столиця: Кишинів.
Склад території: 39 адміністративних одиниць першого рівня та республіка Придністров'я.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #2

Слайд #3


Молдова
Тип країни: парламентська республіка.
Члени міжнародних організацій: ООН, СОТ, СНД.
Офіційна мова: молдавська, румунська.
Релігія: християнство.
Валюта: молдовський лей.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #3

Слайд #4


Географічне положення країни
Географічне положення та основні відомості про країну. Молдова знаходиться в південно-східній частині Європи в межиріччі Пруту і Дністра. Країна не має безпосереднього виходу до моря. На заході межує з Румунією, на півночі, сході й південному сході — з Україною. Географічне положення країни нині не дуже вигідне. Вона певною мірою знаходиться в одному з «глухих кутів» Європи. Більша частина транс'європейських транспортних магістралей обминають територію Молдови.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #4

Слайд #5


Рельєф Молдови — рівнина із численними пагорбами, розчленована балками та річками. Молдова займає південно-західну частину Східно-Європейської рівнини, західну околицюПричорноморської низовини, а на північному сході відроги Подільської височини.  Клімат  Молдови помірно континентальний. Опадів від 400 мм на півдні до 560 мм на півночі на рік.
Географічне положення країни
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #5

Слайд #6


Головні річки — Дністер (з притоками Старий Реут, Бик, Ботна та інші) і Прут (з притоками Чугур, Ларга, Кам'янка та інші). Багатозаплавних озер. Водосховища.
Географічне положення країни
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #6

Слайд #7


Економіка
Молдова — аграрно-індустріальна країна. На частку промисловості припадає бл. 60,0%. У структурі споживання паливно-енергетичних ресурсів нафта, вугілля, природний газ і продукти їх переробки становлять бл. 80%. Основні галузі промисловості: харчова, сільськогосподарське машинобудування, хімічна, текстильна, деревообробна, металургійна. Транспорт: автомобільний, залізничний, річковий. Міжнародне летовище в Кишиневі.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #7

Слайд #8


У Молдові проживає 4,5 млн. осіб (1995 p.), із них молдаван — 65%, українців — 14, росіян — 13, гагаузів — 3,5%. Релігія — православ'я.
Густота населення — 124 осіб/км2. Найбільше заселені придністровські райони, менше — південні. Майже половина населення проживає в містах. Найбільші з них, окрім Кишинева, — Тирасполь (182 тис.), Бельці (159 тис.), Бендери (130 тис. жителів).
Населення
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #8

Слайд #9


Населення
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #9

Слайд #10


Культура
Серед офіційних свят Молдови Новий рік, Різдво Христове, День незалежності Молдови, День національної мови. Відомим молдавським і румунським народним святом є Мерцішор  — традиційне свято зустрічі весни, який наголошується 1 березня. Більшістю населення наголошується ряд православних свят, серед яких особливо широко Великдень, Батьківський день, Трійця. C радянського періоду збереглася традиція відзначати свята 23 лютого, 8 березня, 1 і 9 травня. З нових свят треба відзначити Національний день вина, що святкувався вперше в 2002 році.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #10

Слайд #11


Національна кухня
Молдавська кухня — національна кухня Молдови. Молдова розташована в регіоні багатих природних можливостей, винограда, фруктів і різноманітних овочів, а також вівчарства і птахівництва, що обусловлює багатство і різноманітність національної кухні. Молдавська кухня складалася під впливом грецької, турецької, балканської, західноєвропейської, а пізніше — української і російської кухонь, і проте вона відрізняється самобутністю.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #11

Слайд #12


Національна кухня
Молдавські вина відомі у всьому світі своїм ніжним смаком, ароматом, вишуканістю. Молдавські виноградники дозволяють створити широкий спектр вин — від білих до рубінових, від сухих до ніпівсолодких і солодких, від «тулбурел» («мутнуватого») до абсолютно прозорих. Старі вина, що зберігаються у винних підвалах, давно стали візитною карткою Молдови. Вина вищої якості отримують не лише з відомих всьому світу сортів: Аліготе, Шардоне, Мускат, Піно, Каберне та інших, але й з місцевих: Фетяска, Галбена, Темийоаса або Молдова.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #12

Слайд #13


 Молдова — індустріально-аграрна країна. Провідна галузь промисловості — харчова. Комплекс галузей важкої, легкої промисловості, розвинене багатогалузеве сільське господарство.
Господарство
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #13

Слайд #14


Господарство
Основна галузь сільського господарства - рослинництво, вона виробляє 2/3 валової продукції галузі. Провідні галузі землеробства - виноградарство і садівництво. За площею виноградників (до 200 тис. га), валовим збором та експортом винограду Молдова займає одне з перших місць серед країн СНД. Виноградарство найбільш інтенсивно розвивається в центральній та південно-західній частинах держави.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #14

Слайд #15


Господарство
Сади в Молдові займають понад 200 тис. га. Вирощують яблука, персики, абрикоси, сливи, вишні. Особливо багато садів є на південному заході держави. 
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #15

Слайд #16


Господарство
З технічних культур у Молдові вирощують тютюн, цукровий буряк, соняшник. Основні посіви тютюну і соняшнику розміщені на Придністровській височині. Цукровий буряк вирощують на північному заході держави. Велика частина сільськогосподарських угідь зайнята під зерновими культурами (43 %), передусім пшеницею та кукурудзою, на решті площі вирощують овес, жито, ячмінь та інші культури.    Основний напрям тваринництва - молочно-м'ясне скотарство. 
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #16

Слайд #17


Машинобудування і металообробка створені у післявоєнний період частково на основі власного і довізного металу, значних трудових ресурсів. Переважають трудомісткі галузі: приладо-, насособудування, електротехніка, тракторобудування. Широко відомі молдовські садово-городні трактори, насоси, електродвигуни, низьковольтна апаратура, холодильники, ковальсько-пресові і пральні машини, томатозбиральні комбайни, кабелі та ін. Найбільші машинобудівні та металообробні центри - Кишинів, Бєльци, Тирасполь, Бендери. 
Промисловість
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #17

Слайд #18


Основні центри легкої промисловості: Тирасполь (текстильна галузь), Бендери (текстильна, шкіряно-взуттєва галузі), Кишинів (трикотажна, швейна, шкіряно-взуттєва, хутрова галузі), Унгени (виробництво килимів) та ін. У структурі експорту Молдови переважають продукція сільського господарства і харчової промисловості, продукція легкої промисловості, продукція машинобудування і металообробки. У структурі імпорту - продукція машинобудування і металообробки, продукція легкої промисловості, енергоносії, деревина.
Промисловість
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #18

Слайд #19


Освіта
У Молдові 8 вищих навчальних закладів. Найбільші з них: Кишинівський університет, сільськогосподарський, медичний, педагогічний і політехнічний інститути. Найбільші газети: «Молдова суверанс», «Сфатул Церій», «Независимая Молдова», «Цара». Провідне інформаційне агентство — Молдова-Прес. Функціонує Кишинівський телецентр.
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #19

Слайд #20


Дякуємо за увагу!
Презентація на тему «Республіка Молдова» (варіант 5) - Слайд #20