Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2)


463



Слайд #1


Презентація на тему:“Галілео Галілей”
Підготувала:
Лук'янюк Вікторія
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


Галіле́о ді Вінченцо Бонайуті де Галіле́й (15 лютого 1564 — 8 січня 1642) — італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик, один із засновників сучасного експериментально-теоретичного природознавства.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


Біографія
Галілей народився в Італії, в місті Піза, неподалік від Флоренції в сім'ї родовитого, але збіднілого дворянина Вінченцо Галілея, відомого теоретика музики та лютніста. У сім'ї батьків Галілео — Вінченцо Галілея й Джулії Амманнаті — було шестеро дітей, але вижити пощастило чотирьом.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


З ранніх років хлопчика вабило до мистецтва; через усе життя він проніс любов до музики й малювання, якими володів досконало. За творами Галілея можна також зробити висновок про наявність у нього літературного таланту.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


Початкову освіту Галілей здобув у розташованому неподалік монастирі Валломброза. Хлопчик дуже любив навчитися й став одним з найкращих учнів у класі. Він зважував можливість стати священиком, але батько був проти.
1581 року Галілео вступив до Пізанського університету, де вивчав медицину. Але, захопившись геометрією й механікою, зокрема творами Архімеда та Евкліда, залишив університет й повернувся до Флоренції, де чотири роки самостійно вивчав математику, яку вважав надійною основою для вивчення світу.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


1589 року він став професором Пізанського університету. У 1592–1610 рр., після вимушеного від'їзду з Пізи, Галілей працював на кафедрі математики Падуанського університету, надалі — придворним філософом герцога Козімо II Медічі. Із 25 квітня 1611 року Галілео належав до Академії деї Лінчеї. Кажуть, що світ не бачив такого генія після Архімеда.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #6

Слайд #7


Наукові відкриття
Галілео Галілей був основоположником експериментально-математичного методу вивчення природи. Він залишив розгорнутий виклад цього методу й сформулював найважливіші принципи механічного світу. Його дослідження кардинально вплинули на розвиток наукової думки. Саме від нього бере початок фізика як наука.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #7

Слайд #8


Механіка
Галілею людство зобов'язане двома принципами механіки, що відіграли велику роль у розвитку не лише механіки, але й усієї фізики. Сформулювавши принцип відносності руху для прямолінійного й рівномірного руху, закон вільного падіння тіл, механіку їхнього руху похилою площиною і тіла, кинутого під кутом до горизонту, ідею про ізохронізм коливання маятника (1583), ідею інерції (1609), Галілей заклав основи механічної системи відліку, а другий принцип, пов'язаний із вільним падінням тіл, привів його до поняття інертної й важкої маси.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #8

Слайд #9


Винаходи
Першим серйозним винаходом Галілея були гідростатичні ваги для швидкого визначення складу металевих сплавів (1586); визначив питому вагу повітря. Винайшов термоскоп, що є прообразом термометра. Створив один із перших телескопів. Висунув ідею застосування маятника в годиннику. Здійснив фізичні дослідження присвячені також гідростатиці, міцності матеріалів.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #9

Слайд #10


Астрономічні дослідження
Галілей 1609 року побудував свій перший телескоп із трикратним збільшенням, а трохи пізніше — зі збільше-нням у 32 рази. Із їх допомогою Галілей здійснив кілька важливих астрономічних відкриттів — гори і кратери на Місяці, розміри зірок та їхню колосальну віддаленість, плями на Сонці, 4 супутники Юпітера, фази Венери, кільця Сатурна, Чумацький Шлях як скупчення окремих зірок та ін.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #10

Слайд #11


Чезез конфлікт з церквою Галілея було засуджено до тюремного ув'язнення на термін, який встановить Папа. Але Папа не став довго тримати Галілея у в'язниці. Після винесення вироку Галілею, через п'ять місяців, було дозволено вирушити на батьківщину, і він осів в Арче́тріen, поруч із монастирем, де були його дочки. Тут він провів решту життя під домашнім арештом і постійним наглядом інквізиції.
Стан здоров'я Галілея погіршився, але він продовжував енергійно працювати в дозволених для нього галузях науки. Галілей пережив доньку Вірджині на вісім років і помер сліпим. Друга донька Лівія теж закінчить своє життя в монастирі. Єдиний онук, син Вінченцо — постригся в ченці й спалив усі рукописи діда як богопротивні. На ньому рід Галілеїв згасне.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #11

Слайд #12


Галілей помер 8 січня 1642 року. Папа Урбан заборонив ховати його в родинному склепі. Його поховали в Арчетрі, містечку де він жив останні роки, без пам'ятника. Лише 1737 року рештки перепоховали в базиліці Санта Кроче поряд із Мікеланджело.
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #12

Слайд #13


Дякую за увагу!
Презентація на тему «Галілео Галілей» (варіант 2) - Слайд #13