Презентація на тему «Василь Суриков»


180



Слайд #1


Василь Суриков – геній російського мистецтва
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #1

Слайд #2


Василь Іванович Суриков народився 1848 року в Красноярську. Сильне прагнення до навчання живопису змусило його переїхати до Санкт-Петербурга, де у 1869-1875 роках він навчався в Петербурзькій Академії Мистецтв у знаменитого педагога Чистякова, який вже в ті роки говорив про Сурикова, як про кращого учня школи.
Павло Петрович Чистяков
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #2

Слайд #3


У 1877 році митець остаточно перебрався жити у Москву. Через рік ( у 1878 році ) він узяв шлюб з Єлизаветою Шаре, що була внучкою декабриста П.Н. Свистунова. До майстра прийшов невеликий статок, що дозволило не працювати по замовам. Суриков отримав можливість бути вільним митцем. І він добропорядно і відповідально використав цей статус вільного художника.
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #3

Слайд #4


Починаючи з 1877 року Суриков живе і працює в Москві, пізніше вступивши в Товариство Пересувних Художніх Виставок. Тут, у Москві, Суриков створив свої найбільш значні твори - монументальні історичні картини "Ранок стрілецької страти" (1881), "Меншиков в Березові" (1883), "Бояриня Морозова" (1887).
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #4

Слайд #5


«Ранок стрілецької страти» - картина, присвячена страті стрільців після невдалого заколоту 1698 року.
Ранок стрілецької страти,1881
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #5

Слайд #6


Картина була написана в 1883 році. На ній зображений Олександр Меншиков, фаворит Петра I, який за державні інтриги за наказом Петра II був відправлений на заслання в місто Березів.
Меншиков в Березові,1883
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #6

Слайд #7


Картина присвячена церковному розколу XVII століття. Розкол виник в результаті реформ патріарха Никона з уніфікації обрядів і встановленню однаковості церковної служби.
Бояриня Морозова,1887
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #7

Слайд #8


У 1888 році, після несподіваної смерті дружини, Суриков впав у гостру депресію і охолов до живопису. Ніхто не знає, яку біль і душевні терзання довелося йому пережити. Але, як справжній титан, Суріков не був зломлений. Своєрідним символом його тодішнього просвітлення і відродження служить геніальна картина "Зцілення сліпонародженого Ісусом"
Зцілення сліпонародженого Ісусом
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #8

Слайд #9


Подолавши, після поїздки в Сибір в 1889-90 роках, цей важкий душевний стан, він створив надзвичайно ярке, життєрадісне полотно «Взяття сніжного містечка» (1891 рік), зафіксувало образ російського народу, повного завзяття, здоров'я та веселощів.
Взяття сніжного містечка, 1891
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #9

Слайд #10


В історичних картинах 1890-х років Суриков знову звертається до національної історії, зупиняючись на події, в яких проявлялися історичний дух, єдність і міць російського народу. У картині "Підкорення Сибіру Єрмаком" (1895 рік) показаний подвиг російських воїнів в ім'я визволення рідної землі.
Підкорення Сибіру Єрмаком, 1895
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #10

Слайд #11


У Красноярську 1910 році за його ініціативою була відкрита художня школа. Суриков з Петербурга передав для красноярської школи необхідне устаткування.
Влітку 1914 р. Василь Іванович знову навідався до Красноярську, де написав низку пейзажів : «Красноярськ в районі Благовіщенської церкви», «Плашкоут на річці Енисей» та ін. Була розпочата картина на релігійну тематику - «Благовіщення», але художник покинув її незакінченою ( нині - експонат Красноярського художнього музею ім. В.І. Сурикова).
Музей імені Василя Івановича Сурикова
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #11

Слайд #12


В 1915 році Василь Іванович приїхав на лікування до Криму. Суриков помер в Москві 19 березня 1916 року від хвороби серця. Поховали митця - поряд із його дружиною на Ваганьковському кладовищі.
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #12

Слайд #13


Отже, глибокий зміст творів художника втілено в досконалій художній формі. Василь Суриков вважається одним з найкращих у світі майстрів композиції великих багатофігурних картин. Художник написав низку портретів, пейзажів, але вершиною його досягнення є твори на історичні теми.
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #13

Слайд #14


Дякую за увагу!
Авторська презентація
Учениці 11 класу
Дергачової Ганни
Презентація на тему «Василь Суриков» - Слайд #14