-видатні баскетболісти
-Українські баскетболісти
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #1

Слайд #2

Ні, мабуть, у світі більш популярного виду спорту, ніж баскетбол.Давайте розберемося,що ж це за гра, в яку грає близько чверті населення нашої прекрасної планети.
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #2

Слайд #3

Істория баскетболу
Від англ. basket - кошик, ball - м'яч) - спортивна командна гра з м'ячем. Баскетбол входить в програму Олімпійських ігор з 1936 року. Винахідник ігри Джеймс Нейсміт був там в якості гостя. Регулярні чемпіонати світу з баскетболу серед чоловіків проводяться з 1950 року, серед жінок - з 1953 року, а чемпіонати Європи - з 1935 року.
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #3

Слайд #4

Однак придумана Нейсмітом гра, лише віддалено нагадувала то феєричне видовище, яке відоме нам під цим ім'ям сьогодні. Ведення м'яча не існувало, гравці тільки перекидали його один одному, стоячи на місці, і прагнули потім закинути в корзину, причому виключно обома руками знизу або від грудей.
Дії команд здалися б нам млявими і загальмованими, проте метою доктора Нейсміта було створити гру саме колективну, в яку можна було б залучити одночасно велику кількість беруть участь, і цьому завданню його винахід відповідав повною мірою.
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #4

Слайд #5

Зараз баскетбол - це яскрава і неповторна в сенсі спорту, гра.Але як і у всякої гри, в баскетболі є свої хитрощі і правила, про які не слід забувати. Розглянемо їх більш детально ...
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #5

Слайд #6

Правила гри
Спочатку правила гри в баскетбол були сформульовані Нейсмітом і складалися лише з 13 пунктів.З часом баскетбол змінювався, змін зажадали і правила.Перші міжнародні правила гри були прийняті в 1932 році на першому конгресі ФІБА, після цього вони багаторазово коректувалися і змінювалися, останні значні зміни були внесені в 1998 і 2004 роках.З 2004 року правила гри залишаються незмінними.
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #6

Слайд #7

Розміри ігрового майданчикаповинні бути 28 метрів в довжину і 15 метрів завширшки, виміряні від внутрішнього краю обмежують ліній.Разрешени ігрові майданчики з мінімальними розмірами 26х14 метрів. Висота стелі або відстань до найнижчого перешкоди над ігровим майданчиком повиннабути не менше 7 метров.Ігровая поверхня повинна бути рівномірно і достатньо освітлена. Джерела світла повинні перебувати там, де вони не заважатимуть зору гравців
Розміри щитів повинні бути: 1,80 м (+ 3 см) по горизонталі і 1,05 м (+ 2 см) по вертикалі. Нижні краї щитів повинні бути розташовані на висоті 2,90 м від поверхні майданчика
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #7

Слайд #8

В баскетбол грають дві команди від кожної з яких на майданчику одночасно присутня п'ять гравців.Мета кожної команди в баскетболі - закинути м'яч у кошик суперника і перешкодити іншій команді оволодіти м'ячем і закинути його в кошик своєї команди.М'ячем грають тільки руками. Бігти з м'ячем, що не ударяючи їм в підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком є порушенням
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #8

Слайд #9

Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок.При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу).  У разі, якщо і після його закінчення рахунок буде дорівнює, призначається другий, третій овертайм і т. д., до тих пір, поки не буде виявлено переможця матчу.
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #9

Слайд #10

За одне попадання м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок:
1 очко - кидок зі штрафної лінії
2 очки - кидок з середньої або близької дистанції (ближче трехочковой лінії)
3 очки - кидок за триочкової лінії на відстані 6м 75см
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #10

Слайд #11

Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі, коли м'яч правильно відбитий одним із спірних.Матч складається з чотирьох періодів по десять хвилин з перервами по дві хвилини.  Тривалість перерви між другою і третьою чвертями гри - п'ятнадцять хвилин. Після великої перерви команди повинні помінятися кошикамиГра складається з двох (2) половин по двадцять хвилин кожна, або чотирьох (4) періодів (чвертей) по дванадцять (12) хвилин, кожен з перервами по дві (2) хвилини між першим і другим періодами і між третім і четвертим періодами
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #11

Слайд #12

Порушення
аут - м'яч пішов за межі ігрового майданчика;
пробіжка - гравець, контролюючий «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановленого правиламипорушення ведення м'яча, що включає в себе пронос м'яча, подвійне ведення;
три секунди - гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд в той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу;
Презентація на тему «Баскетбол» (варіант 6) - Слайд #12

Слайд #13

п'ять секунд - гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем протягом п'яти секунд;
вісім секунд - команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд;
порушення повернення м'яча в зону захисту (зона) - команда, що володіє м'ячем у зоні нападу перевела його в зону захисту.