Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6)


458



Слайд #1


Алкоголь
та вплив алкоголю на здоров'я людини
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #1

Слайд #2


Статистика вживання алкоголю в Україні
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #2

Слайд #3


Мета
Дізнатись , що таке алкоголізм.
Визначити ознаки алкоголізму.
Визначити шкідливий вплив алкоголю на організм людини.
Визначити від чого залежить вплив алкоголю на організм.
Визначити причини алкоголізму у людей.
Визначити вікові групи які зловживають алкоголем.
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #3

Слайд #4


Алкоголізм
Алкоголі́зм — захворювання, що викликається систематичним вживанням алкогольних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, призводить до психічних і фізичних розладів та порушує соціальні стосунки особи, яка страждає цим захворюванням.[1]. Найважчою стадією є синдром фізичної залежності від алкоголю, при якому раптове припинення його вживання може викликати такі абстинентнісимптоми, як тремор, страх, галюцинації або марення
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #4

Слайд #5


Ознаки алкоголізму
Хворобливий потяг до алкоголю;
Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю);
Втрата кількісного контролю;
Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #5

Слайд #6


Алкогольні напої розрізняються між собою по міцності. Чим вище зміст алкоголю, тим міцніше напій. Наприклад, у пиві – 3-5 %, у вині – 12-18 % і в міцних напоях - 30-40%.
6. Що небезпечніше… Ч арка горілки, келих натурального вина, чи бокал пива?
7. 1 л води = 1000 г 1 л алкоголю = 790 г Вміст алкоголю Відсотковий вміст алкоголю у різному посуді 40% 150 см 3 16 40 см 3 1 доза алкоголю = 16 см 3 =12,8 г 10-11% 330 см 3
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #6

Слайд #7


Вплив алкоголю на організм людини залежить від:
ваги і росту людини.
Чим менша вага людини і чим менший у неї зріст , тим швидше вона п'яніє.Діти й підлітки мають меншу вагу.Отже сп'яніння настає набагато швидше.Це підлтки повинні знати обов'язково!
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #7

Слайд #8


Як алкоголь впливає на заняття спортом
Зловживання алкоголем руйнує червоні волокна м'язів.
Саме ці волокна визначають фізичну витривалість людини
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #8

Слайд #9


Також зловживання алкоголем руйнує білі волокна які відповідають за те як людина бігає і стрибає
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #9

Слайд #10


Після вживання алкогольного напою алкоголь швидко всмоктуєтся в кров
Через кілька хвилин алкоголь розносится по усьому тілу й попадає у головний мозок
Після вживання алкоголю кровоносні судини розширються й серце починає відчувати навантаження від алкоголю
Після вживання алкогольного напою печінка починає відчувати навантаження. Навіть при невеликій кількості алкоголю погіршується координація рухів, збільшується час реакції на зовнішні подразники й час ухвалення рішення, тому з людьми в цьому стані часто відбуваються нещасні випадки.
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #10

Слайд #11


Що може статися в результаті алкогольного сп'яніння
Що може статися в результаті алкогольного сп'яніння.
Можна стати посміховищем в очах навколишніх. Алкоголь викликає у мене відчуття впевненості в собі та допомагає розслабитися!!!
Можна потрапити у в'язницю…
Можна одержати важкі травми, включаючи травми голови. Може наступити огидне, хворобливе похмілля.
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #11

Слайд #12


Причини алкоголізму
Фізіологічні причини . Фізіологи і біохіміки намагалися виявити відмінності в хімічному дії алкоголю на непитущих і на осіб, що зловживають спиртним , особливо страждають алкогольною залежністю . В давно питущих був знайдений ряд біохімічних зрушень , хоча не зовсім ясно , чи є вони наслідком або причиною надмірного споживання алкоголю . Показано , зокрема , що в деяких осіб з алкогольною залежністю розвиваються додаткові метаболічні механізми , що забезпечують набагато більшу швидкість виведення спирту з організму , ніж в осіб без алкогольної залежності , і відповідно кращу переносимість великих доз алкоголю .
Генетичні причини . Відомо , що ризик розвитку алкоголізму у дітей , батьки яких страждають алкогольною залежністю , значно вище , ніж в іншій популяції , однак алкогольна залежність розвивається лише у 25% нащадків обох батьків - алкоголіків . Вірогідність розвитку алкоголізму у дітей , обоє батьків яких страждають алкоголізмом , в 5 разів вище , ніж у дітей батьків - непитущих .
Психологічні причини . Є дані , що значна частина алкоголіків (майже 35 % ) страждає одночасно іншими психічними порушеннями , однак такого поняття , як « алкоголічні особистість » , не існує.Розвиток пристрасті до алкоголю обумовлено складним переплетінням факторів: особистого досвіду , впливу однолітків у молоді роки , впливу батьків , соціальних і культурних звичаїв , життєвих стресів та доступності спиртних напоїв. Коли людина починає пити , фактори навколишнього середовища разом з фізіологічними змінами , викликаними пияцтвом , можуть посилювати і підтримувати цю звичку , поки , нарешті , вона не призведе до виникнення в питущого людини серйозних життєвих труднощів.
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #12

Слайд #13


Негативний вплив алкоголю на органи і системи організму
Хвороби серцево-судинної системи займають провідне місце в структурі смертності населення. Під впливом алкоголю дивується серцевий м'яз, що веде до тяжких захворювань і смерті
Хвороби системи зовнішнього дихання. При одночасній дії цих двох отрут їх шкідливий вплив ще більше зростає. Тютюновий дим пошкоджує структуру альвеолярних макрофагів - клітин, що захищають легеневу тканину від органічного і мінерального пилу, знешкоджувальних мікроби і віруси, що знищують загиблі клітини. Тютюн і алкоголь представляють серйозну загрозу для здоров'я.
Шлунково-кишкова патологія. Хворі на хронічний алкоголізм часто скаржаться на порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, так як слизова шлунка першої сприймає отруйну дію алкоголю. При дослідженні у них виявляють гастрит, виразкові хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки
Печінка займає особливе положення серед органів травної системи. Це головна «хімічна лабораторія» організму, яка виконує антитоксичну функцію, бере участь майже у всіх видах обміну речовин: білковому, жировому, вуглеводному, водному. Під дією алкоголю функції печінки порушуються, що може привести до цирозу
Нирки . У більшості хворих алкоголізмом порушується видільна функція нирок. Відбуваються збої в роботі всієї гіпоталамо-гипофизно-надниркової системи, отже, порушується регуляція діяльності нирок. Згубно діє алкоголь на ніжний нирковий епітелій (захисна тканина, що вистилає внутрішню поверхню порожнистих органів), це істотно порушує роботу нирок.
Презентація на тему «Алкоголь» (варіант 6) - Слайд #13