Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5)


360



Слайд #1


Ель Греко
підготували учениці 11-В класуМиколаївської СЗОШ № 22
Сулейманова Світлана , Кадкіна Софія
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #1

Слайд #2


Ель Греко (El Greco; власне Доменіко Теотокопули, Theotocopuli) (1541-1614), великий іспанський живописець, архітектор і скульптор. Грек з острова Крит, Ель Греко навчався, мабуть, у місцевих іконописців, після 1560 приїхав до Венеції, де, можливо, навчався у Тиціана; з 1570 працював в Римі, випробував вплив маньєризму, Мікеланджело, Бассано, Пальма Веккьо, Тінторетто.
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #2

Слайд #3


У Венеції та Римі Ель Греко опанував прийоми олійного живопису, передачею простору і перспективи, узагальненим широким мазком; особливостями венеціанського колоризма.
Марія Магдалина, 1578
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #3

Слайд #4


Розквіт таланту Ель Греко настав в Іспанії, куди він переїхав близько 1577 і де, не отримавши визнання при королівському дворі в Мадриді, оселився в Толедо.
Дама в хутрах, 1577-1580
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #4

Слайд #5


В зрілій творчості живописця Ель Греко, близькою до поезії іспанських містиків XVI століття (Хуан де ла Крус і ін.), в ілюзорно-безмежному просторі стираються грані між землею і небом, реальні образи отримують витончено-духовну інтерпретацію.
Поховання графа Оргаса
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #5

Слайд #6


Різкі ракурси і неприродно витягнуті пропорції в картинах художника часом створюють ефект стрімкої зміни масштабу фігур і предметів, то раптово виростають, то зникаючих в глибині картинного простору.
Мучеництво святого Маврикія
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #6

Слайд #7


Одну з головних ролей у цих творах Ель Греко грає колорит, заснований на великій кількості холодних рефлексів, неспокійній грі контрастних кольорів, які яскраво спалахують або приглушені.
Христос, що нее хрест
Молитва святого Домініка
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #7

Слайд #8


Підвищена одухотвореність образів, містична екзальтація зближують мистецтво Ель Греко з маньєризмом і висловлюють кризовий стан художньої культури Пізнього Відродження. Зазначене напруженим прагненням до вираження піднесено-драматичних поривань людського духу, творчість Ель Греко в XVII-XIX століттях було забуто і заново відкрито лише на початку XX століття.
Хлопчик, роздмухує скалку
Презентація на тему «Ель Греко» (варіант 5) - Слайд #8