Реклама торгового бренду "Л´Етуаль". Декоративна косметика – помада

- Реклама -

Arial

-A A A+

Реклама торгового бренду «Л'Етуаль». Декоративна косметика – помада.

1.(місяць1,5) Описати якими засобами ви пропонуєте заявити про товар (дегустація або апробація)

1.1. Провести соц. опитування

Анкетні данні відображають суб’єктивні оцінки опитуваних щодо товарів, їх якості, можливості придбання, а також характеристики самих покупців. Але, правильно використовуючи дані, математичні закони великих чисел і спеціальні вибіркові методи, можна отримати вірогідну інформацію щодо досліджуваних об’єктів. Важливою умовою для здобуття такої інформації є кількість змісту та запитань анкети, варіантів відповідей на них, достатня і правильна вибірка респондентів, що заповнили анкету.

1.2. Реклама пряма або поступова

До п’ятірки лідерів серед великих категорій реклами на телебаченні за підсумками першого кварталу 2009 року увійшли категорії лікарські засоби, гігієна, зв’язок, побутова хімія та косметика. Обсяг реклами цих категорій становив половину всієї прямої реклами на телебаченні.

Основними каналами розміщення прямої реклами більшості категорій традиційно стали «Інтер» та «1+1».

Формуванню доброзичливого ставлення до фірми (організації), поширенню про неї вигідних відомостей, налагодженню контактів сприяють різноманітні представницькі заходи.

У ПР-практиці одним із найвикористовуваніших заходів є презентації — офіційне представлення нових проектів, програм, об'єктів тощо. Підготовка її починається з визначення мети і завдань. Після цього розробляють її логічну послідовність, визначають час початку, загальну тривалість заходу, окреслюють коло учасників, враховуючи журналістів, формують робочу команду, яка повинна забезпечити підготовку і проведення всіх презентаційних заходів.

Успіх презентації залежить від місця її проведення. Цей захід влаштовують у приміщеннях фірми (організації) або в орендованих ресторанах, кафе, клубах, залах готелів. Місце повинно бути зручним, відповідати кількості запрошених.

Ведучим презентації має бути комунікативно підготовлена особа. Нерідко для цього запрошують акторів, шоуменів. У її програмі слід обов'язково передбачити виступ осіб фірми (організації), які достеменно знають предмет, вміють про нього компетентно розповісти і відповісти на запитання. Такою особою не обов'язково має бути перший керівник, особливо, якщо він не може ефективно виступати.

Після визначення основних орієнтирів презентації затверджують порядок і тривалість виступів, узгоджують їх теми і зміст, щоб уникнути повторів. Водночас готують експозиційні матеріали.

Відповідно до завдань презентації формулюють ключовий акцент (фразу) виступів, який мали б запам'ятати учасники, моделюють бажану реакцію аудиторії, прогнозують подальші дії. Усе це впливає на підготовку текстів виступів, інформаційних матеріалів, які вручають запрошеним. Ці матеріали не слід поділяти на категорії («для преси», «для гостей», «для почесних гостей»), оскільки це негативно впливає на тих, кому дістанеться менш змістовний інформаційний пакет.

Так для слогану нашої компанії пропоную наступні варіанти:

Помада «Л'Етуаль» — спокуса на губах.

Поділися з нею ніжністю своїх губ, — результат не змусить тебе чекати!

Помада «Л'Етуаль» — ніжний поцілунок.

Помада — коштовність.

Досконалий контур. Абсолютна спокуса.

Дорогоцінні відтінки. Ніжність і шаленість.

Така краса повинна бути під забороною.

2. (контроль до 6 міс.)

2.1 Описати чи потрібен цей товар споживачам

Губи відображають вік людину, його характер і навіть його відношення до життя. Навіть найкраща помада не може затушувати характерного виразу злобних, втомлених чи ж міцно стислих губ, а також пессмизма, рота, що виражається в опущених куточках. Тому кожна жінка повинна посміхатися не тільки очима, але і губами. Губна помада є найпоширенішим засобом декоративної косметики. Це і зрозуміло, оскільки особа без губної помади позбавлена виразності. Проте дуже важливо правильно підібрати губну помаду. Рекомендується користуватися тільки жирною губною помадою, оскільки суха помада, хоч і є більш стійкою, сильно висушує губи.

Помада фірми «Л'Етуаль» в стандартний набір масел і жирів, що використовуються при виготовленні помади, входять касторова, мінеральна, оливкова і кокосова олії, а так само ланолін і вазелін. Касторова олія — найбільш поширений і обов'язковий компонент, оскільки саме воно додає кольору м'яке сяйво. Вировбники помади фірми «Л'Етуаль» додають в свою продукцію алоє вера, амінокислоти, колаген, вітамін Е, зволожуючі і сонцезахисні речовини, які роблять губи м'якими, доглянутими і забезпечують захист від шкідливого впливу навколишнього середовища.

2.2 Описати конкурентність його на ринку

Хоча є безліч косметичних компаній, проте найвідомішими у світі є лише декілька торгових марок.

Ринок помади є четвертим за розміром сегментом і демонструє щорічний приріст у межах 8%. Помада стає усе більше затребуваним продуктом на українському ринку. Відповідно до дослідження компанії "ТNS Україна", більше третини українських жінок у віці від 15 до 65 років користуються помадою щодня й частіше. Майже половина продукції, що користується найбільшим попитом, представлена в ціновій категорії від 10 до 20 грн. у сегменті "якість за доступною ціною".

У якості своїх основних конкурентних переваг "Л'Етуаль" виділяє:

1. прекрасний дизайн, бездоганний пізнаваний стиль із синьо-біло- жовтою хвилею логотипа;

2. професіоналізм, грамотність і ввічливість продавців- консультантів, які постійно проходять спеціальну підготовку на внутрішніх і міжнародних тренінгах, проведених фірмами-виробниками елітної парфумерії й косметики;

3. багаті асортименти продукції;

4. гнучка система знижок (приміром, постійно діє система "подарунок на покупку", з 2001 року уведена система накопичувальних дисконтних карт);

5. особливий підхід до покупця (на сьогоднішній день, за даними компанії, їх більше 200 тисяч) — "Л' Етуаль" однієї з перших увела систему самообслуговування, відмовившись від прилавків, які часто психологічно заважали клієнтам самостійно зробити правильний вибір.

2.3 Описати участь у різних виставках

Широкі можливості для реалізації ПР-програм відкриває участь у виставках. Вони є дієвим засобом маркетингових досліджень, просування товарів на ринок, встановлення контактів, обміну інформацією, поліпшення ділової репутації. Виставка надає доступ до різних довідкових служб, необхідних при пошуку інвестицій і партнерів, змогу встановити прямі контакти з посередниками, представниками преси.

Так, серед парфумерно-косметичних виставок особливе місце займають події, які відбуваються під брендом InterCHARM в Росії, Україні та Польщі. Головна особливість цих професійних заходів — використання концепції Expo Marketing Communication, завдяки якій експоненти виставки отримують комплекс послуг із просування товарів і послуг на ринок, а відвідувачі — унікальну можливість підвищити рівень своїх професійних знань. Крім того, InterCHARM — єдина в світі косметична виставка, удостоєна знака якості UFI Міжнародної спілки виставок і ярмарків.

ПР-служби, які працюють на виставках, надають послуги в її інтересах і в інтересах учасників. Здебільшого ці завдання поєднуються, що обумовлено спільністю інтересів організаторів виставки та її експонентів.

На кожній з виставок InterCHARM представлені всі сегменти індустрії краси: косметологія, косметика, парфумерія, засоби догляду за нігтями, спеціальна література, обладнання і, звичайно, косметика для волосся. Традиційно на виставці InterCHARM-Україна перукарські компанії представляють свої новинки. Тому з 2005 p. для них був виділений окремий павільйон виставкового центру «КиївЕкспоПлаза».

Для залучення учасників і відвідувачів виставки можна організовувати лотерею (гру), яка має стосуватися програми виставки або підприємства-експонента. На виставках випускають «Відомості про товари». Для цього експонент одержує від адміністрації бланк для коротких інформативних текстів, нерідко іноземними мовами.

Intercharm — це не тільки галузева виставка номер один у Центральній і Східній Європі, завдяки якій український парфумно-косметичний ринок входить у десятку найбільш перспективних ринків світу. Це центр, де формується політика розвитку парфумно-косметичної промисловості України, ухвалюються стратегічні рішення, укладається понад 60% усіх галузевих угод. Intercharm служить трампліном для запуску нових брендів, просування продуктів і послуг. Тут тисячі компаній щорічно одержують комплексні рішення професійних питань, інформацію про стан ринку, розширюють і зміцнюють ділові контакти, знаходять нові ідеї й можливості для росту.

Упродовж роботи виставки слід потурбуватися про цікаві заходи, які привертали б увагу до неї. З цією метою проводять зустрічі із знаменитостями. Однак такі заходи не повинні заважати основній роботі, ускладнювати реалізацію інтересів експонентів, бо навіть найвдаліші з них виявляться даремними, якщо учасник не відчуватиме піклування про себе. Тому потрібно постійно виявляти турботу про експонентів, допомагати їм знаходити партнерів, зустрічатися з потрібними людьми, адже неефективна робота на виставках спричинить небажання брати участь у них надалі, породить розмови про їх марність, негативно позначиться на настроях потенційних учасників.

Робота ПР-служби на виставці може відбуватися за таким планом:

1. Підготовка до виставки.

1.1.Формулювання концепції роботи ПР-служби на виставці.

1.2.Визначення завдань, які необхідно реалізувати під час роботи виставки:

—визначення цільових аудиторій (почесних гостей, представників преси, потенційних експонентів, відвідувачів);

—розроблення графіка поширення інформаційних матеріалів;

—інформування цільових аудиторій.

1.3. Підготовка фінансово-технічного забезпечення ПР-роботи:

—визначення вартості реклами, листів, запрошень тощо;

—підготовка транспорту;

—надання бейджів, фірмового одягу обслуговуючому персоналу;

—пошук комерційних та інформаційних спонсорів.

1.4.Надсилання експонентам, представникам ЗМІ, гостям необхідної документації (запрошень, програм виставки тощо).

1.5.Участь у розробленні каталогу виставки.

1.6. Розроблення процедур відкриття і закриття виставки.

2.Робота на виставці.

2.1. Відкриття виставки:

— підготовка виступаючих;

—налагодження технічних засобів;

—зустріч журналістів;

—поширення інформаційних матеріалів.

2.2. Робота з представниками ЗМІ:

— організація прес-бюро з необхідною технікою,прес-боксами, рекламно-інформаційною продукцією;

— підготовка персоналу для роботи з органами ЗМІ зурахуванням їх особливостей.

2.3. Заходи щодо підтримання уваги відвідувачів іпредставників ЗМІ до виставки:

—конкурси;

—поширення анкет, каталогів, рекламних проспектів, виставкової програми, інформаційних листів про заплановані заходи;

—ігри, шоу, концерти, лотереї;

—семінари, круглі столи, презентації;

—використання моніторів, внутрішнього радіо, зовнішньої світлової реклами;

—фуршети.

2.4. Визначення потреб учасників виставки у послугах ПР-служби. Такими послугами можуть бути:

—планування експозиції стенда;

—створення бажаного іміджу і враження від стенда;

—поширення рекламних та інформаційних матеріалів;

—налагодження контактів з місцевими ЗМІ;

—надання експонентам додаткових інформаційних, рекламних та інших послуг.

3. Завершальний етап.

3.1. Закриття виставки:

—підготовка виступаючих;

—підготовка технічних засобів;

—робота із ЗМІ;

—вручення інформаційних матеріалів;

—поширення запрошень на урочисту церемонію (фуршет) серед офіційних осіб, учасників, журналістів;

—вручення нагород переможцям конкурсів, сувенірів учасникам, відвідувачам, журналістам.

3.2.Узагальнення досвіду і вироблення рекомендацій для підготовки до наступної виставки.

3.3.Робота після закриття виставки:

— підготовка підсумкових матеріалів, дайджестів для преси;

— надсилання учасникам і журналістам матеріалів за підсумками виставки з листами-подяками, запрошеннями до подальшої співпраці.

Будучи унікальним багатофункціональним майданчиком, виставка дає безмежні можливості для просування компаній і брендів, запуску нових продуктів і послуг, розширення клієнтських і партнерських відносин, виходу на нові ринки збуту й установлення відкритого діалогу зі споживчою аудиторією. Усього за чотири дні заходу можна одержати набагато більше коштовної маркетингової інформації, чому шляхом багатомісячних досліджень. По даним CEIR Research Report виставки прискорюють процес продажів: 66% фахівців із продажів і менеджерів по маркетингові констатують, що після зустрічі з потенційним клієнтом на виставці процес укладання договору з ним значно швидше, тому що клієнт уже одержав максимальну кількість інформації на стенді, ознайомився із продуктом/послугою й має всю повноту інформації для швидкого ухвалення рішення. Дослідження довели, що 77% професійних відвідувачів виставки стають новими клієнтами компаній — експонентів.

На сьогоднішній день на Intercharm представлені практично всі косметичні бренди, відомі на українському ринку, такі як Ericson Laboratoire, Anna Lotan, Holy Land, CHRISTINA, JANSSEN Cosmeceutical, Reneve, Natura Bisse, SOTHYS, GATINEAU, Payot, Keenwell, Pevonia, KLAPP, De Laurier, LCN, Creative, Orly, Alessandro Nails, Planet Nails, OPI, Akzent-direct, Jessica, Alex Beauty Concept, Dance Legend, KEUNE, Paul Mitchell, Australian Gold, GUAM, THALGO і багато інші.

2.4 Меценатство або спонсорство

Засобами ПР активно підтримується меценатство— безкорисливе покровительство освіти, науки, культури. З допомогою ПР відбувається взаємодія культури з бізнесом, завдяки якій фірми (організації) виконують свій соціальний обов'язок перед суспільством. Держава для заохочення цієї діяльності використовує фіскальні інструменти, нагородження керівників фірм (організацій). Така співпраця сприяє економічному зміцненню сфери культури.

Підтримка бізнесом мистецтва і культури є ефективним ПР-ресурсом, оскільки резонансна діяльність у цій сфері підвищує імідж фірм (організацій) і їх керівників, вселяє почуття гордості співробітників за причетність до соціально значущих справ, додає їй привабливості в очах потенційних співробітників. Фірми (організації), які активно підтримують культурно-мистецькі заходи, мають змогу впливати на суспільні процеси, вирішувати корпоративні проблеми, оскільки володіють широкими і цінними контактами з політиками, представниками органів влади, знаковими у суспільстві людьми. їх ідеї швидше можуть бути почутими, осмисленими і донесеними до свідомості громадян, що дає поштовх до вироблення й ухвалення рішень. Ці аргументи можуть бути використані при спілкуванні з представниками бізнесу щодо їх участі у пропонованих ПР-структурами програмах на взаємовигідній основі.

Загалом меценатство фірми «Л-Етуаль» свідчить про успішну основну діяльність фірми (організації) і про розвинений світогляд, високу особистісну культуру її керівників. Воно формується внаслідок тривалої підтримки різноманітних концертів, театральних вистав, мистецьких фестивалів, конкурсів, допомоги музичним організаціям, реалізується внаслідок проведення художніх виставок, створення і функціонування музеїв, галерей, архівів, організації кіновиробництва та ін.

Спонсорство значно дешевше за платну рекламу і дає змогу розповсюдити більше безкоштовних інформаційних повідомлень. Спонсори встановлюють свої рекламні щити у місцях проведення основних заходів, друкують логотипи на офіційних документах (прес-релізи, заяви для преси, інформаційні бюлетені). Ініціатори таких заходів висловлюють в інформаційних матеріалах подяки організаціям-спонсорам із оприлюдненням їх адрес і телефонів. Завдяки суспільному резонансу спонсорство є впливовим засобом розв'язання ПР-завдань.

У благодійних справах використовують спонсорство— участь фізичних, юридичних осіб у фінансовій, організаційній, інформаційній та іншій підтримці соціальних заходів без отримання від цього прямої економічної вигоди. Однак суттєвою умовою при цьому є рекламування найменування спонсора, його торгової марки. Така діяльність часто є результатом впливу паблік рілейшнз і супроводжується ПР-заходами. Спонсорство значно дешевше за платну рекламу і дає змогу розповсюдити більше безкоштовних інформаційних повідомлень. Спонсори встановлюють свої рекламні щити у місцях проведення основних заходів, друкують логотипи на офіційних документах (прес-релізи, заяви для преси, інформаційні бюлетені). Ініціатори таких заходів висловлюють в інформаційних матеріалах подяки організаціям-спонсорам із оприлюдненням їх адрес і телефонів. Завдяки суспільному резонансу спонсорство є впливовим засобом розв'язання ПР-завдань.

3. Другий та третій етап потрібно повторювати час від часу на прикладі проведення концертів

ПР-структури можуть сприяти одержанню доходів від торгівлі сувенірами, плакатами, значками, календарями, поштовими листівками і проведення концертів, лотерей, виставок-продажів, аукціонів тощо. Такі заходи сприяють високій громадській репутації фірми (організації), що є основною метою паблік рілейшнз. ЗМІ, які переймаються своєю репутацією, безкоштовно або на пільговій основі висвітлюють основні благодійні заходи, публікують статті, рекламні оголошення про цілі, завдання таких акцій.

Для того щоб надати спонсорованому благодійному заходові характеру новин, залучити до його висвітлення журналістів, слід подбати про співучасть у ньому впливового засобу масової інформації, знайти можливість для цікавого інформаційного матеріалу. З цією метою здійснюють опитування, аналізують проблеми і передають одержані дані пресі для публікації, поєднують захід з помітним святом, пам'ятною датою, ювілеєм, організовують інтерв'ю з авторитетним фахівцем, експертом, громадським, політичним діячем або створюють спеціальний комітет за участю лідерів громадської думки. Доцільно також організувати прес-тури для журналістів, лотерею, вікторину або змагання з врученням пам'ятних призів, зініціювати публічні слухання, дискусії в органах влади або місцевого самоврядування, провести прес-конференцію, семінар, круглий стіл, виставку, збір підписів, написати звернення, заяву, подяку від громадськості й оприлюднити їх у ЗМІ.

Участь ПР-структур і ПР-фахівців у підтримці й розвитку соціогуманітарної сфери не обмежується лише цими напрямами діяльності. Різноманітні глобальні, регіональні загрози людству, тенденція до гуманізації життя пов'язані з необхідністю здійснення масштабних проектів щодо захисту довкілля, невід'ємних прав людини, допомоги тим, хто не здатний забезпечити собі повноцінного життя. Для цього потрібний відповідний моральний світогляд, у формуванні якого багато залежить від проблемно-тематичного спрямування та ефективності паблік рілейшнз.

Список використаної літератури

1. Білоус В. Зв'язки з громадськістю (паблік рилейшнз) в економічній діяльності: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2005. — 276с.

2. Зінченко В. В. Паблік рілейшнз (відносини із громадськістю) Форми, методи, стратегія: навч. посіб.. — К. : МАУП, 2006. — 168с.

3. Мойсеєв В. Паблік рілейшнз: навч. посіб.. — К. : Академвидав, 2007. — 224с.

4. Пасько М. Паблік рилейшнз: Конспект лекцій / Харківський національний економічний ун- т. — Х. : Видавництво ХНЕУ, 2006. — 92с.

5. Пізнюк Л. Паблік рилейшнз: Навч. посіб. для дистанц. навчання / Відкритий міжнародний ун-т розвитку людини "Україна". — К. : Ун-т "Україна", 2005. — 240с.

6. Почепцов Г. Паблік рилейшнз: Навч.посіб. для студ. вищ. навч. закладів. — К. : Знання, 2000. — 506с.

7. Примак Т. Паблік рилейшнз у бізнесі: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К. : КНЕУ, 2006. — 174с.

8. Ягельська К. Організація управління та оцінка ефективності паблік рилейшнз підприємства: автореф. дис… канд. екон. наук: 08.00.04 / НАН України; Інститут економіки промисловості. — Донецьк, 2009. — 20с.