Дуже щаслива книга про котиків Майка та Сандру

- Басан Валентина -

Перейти на сторінку:

Arial

-A A A+


Один день в школі

В одному сонячному містечку живуть два кошеняти: котик Майк і кішечка Сандра. Братик і сестричка люблять грати в м'ячик і пити молочко. Їм подобається подорожувати з батьками і ходити до друзів на дні народження.

Щоранку сім'я котиків прокидається і говорить один одному —

Доброго ранку!

Потім вони по черзі вмиваються і чистять зубки спеціальними щіточками для кошенят.

У котика Майка блакитна щіточка зі смішними монстриками, а у кішечки Сандри щіточка помаранчева з ручкою у вигляді русалочки з риб'ячим хвостом. Тато і Мама щоранку нагадують кошенятам, що треба чистити зубки, вмиватися і робити зарядку для маленьких лапок.

На сніданок кошенята їдять кашку з молочком. Котики люблять цукерки і морозиво. Але Тато і Мама дають їм цукерки і морозиво тільки після корисної їжі.

Після сніданку кошенята одягаються і беруть свої рюкзачки. Мама і Тато відводять кошенят в школу.

Котик Майк любить математику. Він знає всю таблицю множення. Учитель задає в школі багато прикладів, але котик Майк вирішує всі приклади і отримує п'ятірку. Сьогодні у котика Майка урок математики, урок природознавства і урок фізкультури. На уроці математики котик Майк вирішує приклад біля дошки, на уроці природознавства вчитель розповідає, що сміття треба викидати в спеціальні урни, а на уроці фізкультури котик Майк бігає зі своїм другом Мартіном навипередки.

Кішечка Сандра дуже любить ходити в школу для самих маленьких кошенят. У неї є улюблені подруги Паула і Валерія. Вчителька вчить кішечку Сандру і весь інший клас писати літеру А. Сьогодні кішечка Сандра вивчила свою першу літеру.

Тато і Мама забирають своїх кошенят після уроків і ведуть за лапки додому. Вдома Мама годує кошенят супом. Котик Майк дуже просить Маму приготувати піцу. Котик Майк дуже любить піцу "Чотири сири". Мама каже котику Майку робити уроки. Поки він робить уроки піца готова.

Всі сім'я сідає за стіл, п'є чай з варенням і їсть смачну сирну піцу.

Котик Майк і кішечка Сандра готують свої рюкзачки на завтра. Завтра буде ще один прекрасний і сонячний день.

Котик Майк і кішечка Сандра йдуть чистити зубки і надягають свої піжами.

Вони бажають Татові і Мамі на добраніч, йдуть в свої кімнатки і солодко засипають, сопучи маленькими носиками.

Похід в гори

Одного разу котик Майк і кішечка Сандра захотіли подорожувати. Вони попросили своїх батьків на вихідних влаштувати їм пригоду. Батьки кошенят подумали і вирішили повезти котика Майка і кішечку Сандру в гори на екскурсію.

⁃ Які височенні! І які гарні гори! — захоплювався котик Майк.

⁃ Тато, а правда, що гори дістають до самого неба? — запитала тата кішечка Сандра.

— Ні, — відповів батько, — до неба дуже далеко і високо. Ми приїдемо додому і Майк прочитає тобі про небо і космос, і про те, що це шари повітря, які називаються атмосферою. Там високо літають літаки, а щоб полетіти зовсім високо в космос, вчені винайшли ракети.

Кішечка Сандра уважно слухала батька і братика, тримала Маму за руку і дивилася на красиві гори. Ще кішечка Сандра захотіла бути такою ж розумною, як її братик і вирішила читати багато книг. Вона бачила, що Мама і Тато кожен день читають книги. Братик Майк теж любить читати кожен день. Вона вирішила, що якщо навчиться читати книги, то буде знати все на світі.

⁃ Дивіться, які камені! Які вони величезні і важкі! — Котик Майк і кішечка Сандра розглядали величезну кам'яну брилу.

⁃ Так, — сказала Мама, це називається гірські породи, є ще гірські хребти і гірські вершини, коли багато гір розташовані один поруч з одним, а вершини — це коли піднімаєшся високо високо на гору, і вище тебе тільки хмари.

Котики слухали Маму і Тата з великим інтересом. А коли повернулися додому, то прочитали в книзі, що найвища гора в світі називається Джомолунгма і вона знаходиться в Китаї.

⁃ Який цікавий день в горах! — сказали котики своїм батькам. А давайте на наступних вихідних поїдемо на море?

⁃ Обов'язково! — пообіцяли кошенятам батьки, — тільки вам необхідно вибрати і прочитати книгу про море, щоб ми з вами подивилися, які морські жителі там мешкають. Адже перед тим, як поїхати в гори ми з вами говорили, що в горах живе багато різних тварин, птахів і рослин.

⁃ Я пам'ятаю, що в горах живуть гірські кози і вовки!

⁃ А я пам'ятаю, що в горах живуть орли, яструби, ростуть ялини і сосни.

⁃ Все вірно! Ви — великі молодці і знаєте про гори дуже багато, тепер візьміть дитячу книгу про моря і подивіться, хто мешкає на дні, якого кольору і смаку вода в морі і чому моря бувають теплими і холодними.

Котик Майк і кішечка Сандра побігли за дитячою енциклопедією, яку подарувала хрещена. А Мама і Тато відкрили карту і почали обговорювати екскурсію на море на наступних вихідних для своїх кошенят.

Морська прогулянка

На вихідних Тато і Мама розбудили котика Майка і кішечку Сандру дуже рано.

⁃ Доброго ранку! Вставайте, кошенята, ми їдемо на море!

⁃ Ура! Ура! Море! Море! — зраділи кошенята і побігли чистити зубки.

Море з ранку було тихим, спокійним і прозорим. Маленькі хвилі і яскраве ранкове сонечко ласкаво віталися з кошенятами. Маленькі камінчики, мушлі та водорості зацікавили братика і сестричку.

Вони вирішили влаштувати змагання і порахувати, хто більше збере красивих морських прикрас в своє відерце.

Кішечці Сандрі дуже подобалося збирати білосніжні маленькі мушлі, вони нагадували їй намиста, які їй подарувала бабуся Кішка на день народження. А ще Мама кішка розповіла, що в мушлях на морському дні живуть справжні перлинки, які потрапляють туди крупинкою піску і перетворюються з часом на справжню коштовність. Кішечка Сандра була в захваті. Вона тепер збирала всі біленькі мушлі в надії, що раптом в якийсь із них є скарб.

⁃ Мама, а чому море солоне? — запитала Маму кішечка Сандра.

⁃ Я читала про це в енциклопедії, багато вчених думають, що річки, які стікають в море, вимивають з мілини мінерали і несуть їх в моря, в які впадають. А моря в свою чергу утворюють світові океани. Таким чином, кожна річка несе в морі частинку солі, — відповіла Мама кішка.

⁃ А я читав, що моря стали солоними через вулкани, вулкани вивергали сірку та інші хімічні елементи, це все змішувалося, взаємодіяло і впадало в моря, — сказав котик Майк.

⁃ Все правильно, Майк, ці процеси були багато мільйонів років тому, коли утворився Первинний Світовий океан. Вулкани звільняли з надр землі атоми натрію і хлору, які осідали на дні. До речі, в енциклопедії написано, що морська вода містить майже всі хімічні елементи, — додав Тато кіт.

⁃ А ще купатися в морській воді дуже корисно для здоров'я, нам в школі говорили! — радісно закричала кішечка Сандра.

Кошенята бігали по берегу і захотіли перекусити. Мама і Тато посадили їх на березі на стільчики, поставили перед ними маленький столик, дали кожному по бутерброду і налили з термоса в чашечки гарячий, ароматний, солодкий чай.

Кошенята жували бутерброди, запивали чаєм і дивилися на море.

Раптом Котик Майк закричав:

— Дивіться, дельфіни! Вони зовсім близько підпливли до берега, видно біля берега багато риби!

⁃ Де? Де? Я не бачу! — Кішечка Сандра почала переживати, що не бачить дельфінів.

Раптово вдалині над морською гладдю майнула темна спинка дельфіна. А за нею ще одна.

⁃ А ви знали, що дельфіни не риби, а теплокровні тварини, які годують дитинчат молоком, вони плавають з величезною швидкістю, а ще їх мозок більший, ніж мозок людини? А ще я читав, що дельфіни мають свою, особливу мову, вона, як ультразвук, завдяки якому, вони чують один одного на великій відстані, — сказав котик Майк.

⁃ Дякую за інформацію, синку, а ще в Індії дельфінів не вважають тваринами, — сказала Мама кішка.

⁃ Це як? Вважають їх рибами?

⁃ І не рибами.

⁃ А ким же? — хором запитали діти.

⁃ В Індії їх визнали "особистостями, що не належать до людського роду", індійські вчені, перші вчені в світі, які офіційно визнали, що у дельфінів є інтелект і самосвідомість, — відповіла Мама кішка.

Кішечка Сандра з цікавістю слухала свого братика. Він розповідав цікаві факти про багатьох морських мешканців, наприклад, про крабів з величезними клешнями і про морських зірок, які за допомогою присосок пересуваються по морському дну.

Ще Котик Майк розповів про морських риб, які живуть в різних частинах світу, і про самих величезних тварин на планеті — китів.

⁃ А ви знаєте, що багато століть тому люди думали, що наша земля плоска, і що вона лежить на спинах трьох гігантських слонів, які стоять на черепасі? — запитала Мама кішка.

⁃ Ні! Не чули! Розкажи, розкажи!

⁃ Дуже давно, коли люди тільки починали переселятися з печер в будинки, шити собі одяг, розвивалися і винайшли колесо, ніхто не знав, де закінчується земля. Всі люди вірили в те, що кінець землі там, де починається море, а щоб море не стікало вниз і люди не залишилися без води і риби, баланс підтримують три слона, які стоять на черепасі, та на такій гігантській, що може витримати не тільки трьох слонів, але всю землю з океанами, морями, горами, річками, тваринами і людьми. І люди довго вірили в це, поки вчені і мореплавці не зробили великі відкриття і не довели, що наша земля — кругла, що це планета, і знаходиться вона в Сонячній системі.

Морська прогулянка вийшла чудова. Після обіду на морі з'явилися маленькі хвилі і кошенята із захопленням тікали від них по піску. Вони знайшли клешню краба, водорості і красиву велику мушлю. Потім Тато кіт повів малюків на скелю і показав їм мушлі та мідії, які живуть на каменях, щільно прикріпившись до них присосками. З висоти скель вони бачили зграї великих і маленьких риб, які миготіли в хвилях, як мамині срібні сережки на ланцюжках.

По дорозі додому кошенята заснули, а батьки домовилися зводити їх в планетарій і розповісти все про планету Земля і Сонячну систему.

З днем народження, Тео!

Котик Майк і кішечка Сандра весь тиждень чекали неділі, щоб піти в гості до своїх родичів: тітоньки Яни, дядька Зійі та двоюрідного братика Котика Теомана.

Сім'я родичів запросила їх на річницю, день народження їхнього синочка, маленького Котика Теомана.