Вбивство під пальмами

- Басан Валентина -

Перейти на сторінку:

Arial

-A A A+


Вбивство під пальмами

(гостросюжетний іспанський детектив 18+)

Іспанія вітає тебе, мій дорогий читач!

Розташовуйся зручніше і відчувай себе як вдома, але не забувай, що ти в гостях. Адже Іспанія може бути різною: люблячою, пекучою, пристрасною, підступною, жадібною, милосердною, нещадною, унікальною і багатогранною. Вона приховує багато таємниць у своїх пісках та змиває кров і гріхи злочинів солоними хвилями. У тіні пальм добре не тільки пити сангрію, а й думати про помсту, особливо, якщо ця помста подається охолодженою з кубиками льоду в келиху на високій ніжці. Насолоджуйся, мій дорогий читач, вишукуваннями середземноморської кухні, ароматами виноградних вин, смаком ранкової кави з хрусткою випічкою і вбивствами, які відбуваються під цими пальмами вже кілька тисяч років, і ми нічого не можемо з цим вдіяти. І все це завдяки тому, що людина слабка, а у кожної слабкості є свої пороки.

Глава 1

Єва дивилася на залитий сонцем пляж крізь темне скло окулярів. Море ласкаво обволікало дорогий педикюр теплим, важким і вологим покривалом з піску, стопи потопали все глибше і глибше в м'яке і пухке нутро берега. Вода сліпила діамантовим блиском, розсипом золота, срібла і самоцвітів навіть крізь темряву захисту від ультрафіолету, про яку складали легенди рекламні ролики. Запах морської солі і мідій був у Єви в волоссі і просочив все тіло.

Вона ліниво позіхнула і глянула на екран мобільного телефону. Нібито знехотя, але пальці автоматично потягнулися і набрали заповітні чотири цифри пароля, щоб розблокувати екран. Повідомлень не було.

— Чорт, — вилаялася Єва і насупила маленький, гладкий лоб. Вона зайшла в месенджер і знову написала повідомлення, яке дублювала вже два рази.

"Сергій, де ти? Перестань ображатися, я чекаю тебе в номері. Будь ласка, напиши або подзвони".

Єва розуміла, що зв'язку у Сергія немає і повідомлення йому не доставляються. Коли він отримує повідомлення, вони загоряються подвійною синьою галочкою і він протягом декількох хвилин відправляє відповідь. Під ім'ям Сергій Супостатов була відмітка про те, що він був в мережі рівно о 22:00 вчора ввечері. І це означало, що на зв'язок він виходив востаннє рівно через дві години після сварки і огидної сцени в холі готелю.

Єва згадала вчорашній день і поморщилася. Вона була занадто відхідлива і позитивна, але легкий характер і весела вдача не допомогли забути розчарування в колезі і, як вона думала, в класному мужику. А все так добре починалося.

Єва Володимирівна Некрасова була людиною приємної зовнішності і прекрасної душі. Закінчивши на відмінно університет, вона отримала не тільки вищу економічну освіту, а й стажування закордоном за своєю спеціальністю. Щаслива колишня студентка і без п'яти хвилин великий фахівець із зовнішньоекономічних зв'язків виходила з літака в галасливому, жаркому і яскравому місті Іспанії.

Барселона зустріла Єву смачно і по-іспанськи. Дівчина закохалася у вузькі вулички, де кожна п'ядь буквально була просякнута історією. Вона ступала по тротуарах зі старою плиткою і розглядала стіни відреставрованих будинків, затримувалася надовго біля табличок прикріплених до будиночків поменше, але не менш важливих і потрібних місту і країні.

Вона ховалася в тіні вічнозелених фікусів-гігантів з восковим листям і корінням в зріст людини. Здавалося, що йому, корінню немає місця під землею, воно заполонило Царство Аїда і вийшло назовні, щоб Єва могла посидіти на ньому і погладити його грубу, шорстку кору. А туї, які підпирали небо, стояли на сторожі, немов солдати, стрункі, високі, сильні, армія землі, зелена армія на сторожі здоров'я і чистоти повітря.

У Єви паморочилася голова від неповторного запаху оливкової олії і хамону, який перебивався запахом ранкової кави і випічки. Вона гуляла по неосяжних пляжах і милувалася намальованими горами на тлі акварельно блакитного неба. І через рік, коли практика на підприємстві підійшла до свого логічного завершення, як і все хороше, Єва з радістю повідомила київському керівництву фірми, що вона підписала контракт ще на три роки. Природно, на батьківщині був страшний скандал, і не тільки в ТОВ ІНВЕСТ, але і в родині Некрасових.

По-перше, начальник відділу Комарова Тетяна Іванівна влаштувала їй по корпоративному скайпу формений скандал, де Єві пригадали і практику з першого курсу університету, і зарплату стажиста і навіть квитки в Барселону. Начальниця була неперевершена, вона майже зламала дівчину, волаючи то до її совісті, то до того, що Єва працює за трьох і навіть закордоном, проводить моніторинг потенційних клієнтів, займається контрактами, налагоджує міжнародні відносини і зв'язки з фірмою-партнером.

Тетяна Іванівна, також пригадала, що була їй практично матір'ю, а директор фірми — батьком. Таких чуттєвих слів Єва ніяк не очікувала, якщо врахувати, що робота в основному відбувалася по електронній пошті і завжди в односторонньому порядку. Вона отримувала завдання, виконувала в строк і відправляла назад. Ще в Києві при роботі з контрактами Єва відправлялася в юридичний відділ, а для звірки і звітів — в бухгалтерію до найдобрішої Світлані Вікторівні, яка пригощала булочками і невичерпним запасом шоколадних цукерок. Директора ТОВ ІНВЕСТ Євгена Ігоровича Паляницю вона бачила лише одного разу. Він йшов по коридору з чорним дипломатом в лівій руці, а правою поправляв золоту оправу окулярів. Здавалося б момент істини, Єва привітається з самим-самим головним директором, і порівнявшись з ним дзвінко сказала: "Добрий день, Євген Ігорович!".

Цілком очевидно, останній навіть не помітив наближення невисокої Єви і смикнув руку при звуці її голосу. Окуляри впали на підлогу і дівчина кинулася гепардом піднімати їх. У пухкенькому тілі було мало звірячої спритності і Єва з усього маху зустрілася своїм чолом з чолом директора.

Бурмочучи вибачення і подаючи окуляри, Єва горіла червоним кольором праведного сорому. Євген Ігорович, ігноруючи бурмотіння Єви, перевірив замки на дипломаті, мабуть побоюючись розсипати вміст і кинувся до себе в офіс.

А по-друге, батьки Євочки були шоковані, збиті з пантелику і все інше, що говорять два професори з вченим ступенем і докторською дисертацією. Мама і тато — дві божі кульбаби, народили Євушку, єдину дитину майже в сорок після низки гірких викиднів.

Вони дуже постаралися і таки дали дитині все краще відразу. Дівчинка не тільки вчилася на відмінно в школі, але і з блиском закінчила музичну школу по класу фортепіано. Репетитори з англійської та (мама тут нерішуче, але наполягла) з іспанської мови чергувалися один з одним, кожен два рази на тиждень. Єва росла пишечкою, але це її не псувало абсолютно, а навпаки робило симпатичною, доброю, усміхненою і самодостатньою дівчинкою.

Її темні очі неймовірно красиво виділялися серед копиці світлого і густого волосся. Незважаючи на те, що вона росла в сім'ї пенсіонерів пізньою дитиною, і як прийнято в суспільстві пострадянського простору, всі вчителі і сусіди вважали своїм обов'язком нагадати це їй і її батькам, друзі та однокласники дуже любили Єву. Без неї не проходив жоден шкільний вечір або свято, а батьків, які удвох ходили на всі концерти, навіть учні з повагою пропускали в перші ряди.

І природно, чекаючи в телефонній трубці новин про те, що їх зірочка , їх булочка (ось прізвисько "булочка" Єву, звичайно, не радувало, але це був ще один стимул, хоч годину на тиждень спробувати в черговий раз зайнятися спортом), їх любов і щастя не те, що не повертається в Київ, а продовжує контракт.

Але Єва зробила їм пропозицію, від якої вони не могли відмовитися. Поки смуток не переріс в потоки сліз і горя, дочка розповіла, що фірма надає їй корпоративне житло в прекрасному будинку на березі моря, що авіаквитки на ім'я батька і матері вже куплені і кур'єр доставить їх протягом години разом з паспортами і візами, які Єва завбачливо їм зробила за допомогою подруги з туристичного агенства. Не дивлячись на вік, батьки жваво відреагували на рішення дочки, подумки збираючи все необхідне, віддаючи квіти сусідці на полив і закриваючи квартиру на ключ. Вже через пару днів вони будуть мчати в Бориспіль, по-доброму лаючи пробки і обмерзлу дорогу, в передчутті зустрічі з найдорожчою людиною, що досі пахне новонародженою дитиною, з дивом, яке подарував їм Господь, коли вони зневірилися молитися, вірити і чекати.

З начальницею ж вийшло не так гладко і швидко. Вона не любила Єву, тому на заявлені материнські почуття

розраховувати не доводилося. Єва намагалася стояти на своєму, але розмова заходила в глухий кут.

— Тетяна Іванівна, я вже продовжила контракт на три роки. Я залишаюся в Іспанії. Я все так само буду співпрацювати з вашою фірмою, але за контрактом, як радник із зовнішньоекономічних питань.

— Єва, у нас немає такої посади. Ти ж знаєш, що наша, наша з тобою фірма, як дитина, на благо якої ми всі поклали життя і здоров'я знаходиться на межі кризи.

(Може криза, звичайно, і була, але судячи по новим рахункам, які вона переглядала в бухгалтерії, по корпоративним квартирам, в яких жили родичі управлінців, і по клієнтам, які завдяки Єві залишалися лояльними і укладали контракти на будівництво нових готелів і готельних комплексів, криза, як у Булгакова, була у Тетяни Іванівни лише в голові).

— Єва, ти не можеш з нами так вчинити. Не можеш. Я не дам тобі продовжити контракт, ти залишишся нашим співробітником в Барселоні.

Єва ненавиділа себе за свою м'якотілість, а часом і нерішучість.

Але Педро, що стояв поруч, міцно взяв Єву за руку. Дівчина прокинулася, як від довгого міцного сну, глянула в чорну безодню улюблених очей, які вогнем іспанських конкістадорів — завойовників спалили в попіл всі сумніви і важкі думи.

— Тетяна Іванівна, я вже підписала контракт. Я не порушила жодного пункту нашої внутрішньої політики, а оскільки посада, яку я займаю не передбачає і половини поточної роботи, якою я займаюся, я надішлю вам свої умови по найму, посаду і оплату праці, які відповідають моїм завданням у вашій компанії на сьогоднішній день. У вас термін до завтра, інакше я приймаю умови "Барселона ІНВЕСТМЕНТ" на посаду керівника відділу. До побачення!

І Єва спокійно поклала трубку.

Її коханий був копією іспанського футболіста Ліонеля Мессі і об'єктом заздрості для всіх без винятку знайомих жіночої статі.