Джордж Алек Еффінгер


Фотографії Джордж Алек Еффінгер

Джордж Алек Еффінгер - біографія


Джордж Алек Еффінджер народився в Клівленді, штат Огайо, 10 січня 1947 року. Навчався в Єльському та Нью-Йоркському університетах. Вже один з перших опублікованих їм оповідань "All the Last Wars at Once" (1971) був номінований на Hugo і премію журналу "Locus", а перший роман "What Entropy Means to Me" (1972) — на премію журналу "Locus" і Nebula.

Протягом 15 років Еффінджер заробив репутацію сильного учасника, але одним з лідерів сучасної фантастки його зробив вихід роману "Коли під ногами безодня" ( "When Gravity Fails", 1987), про який Орсон Скотт Кард сказав: "Ось на що здатний кіберпанк, коли він вилазить з пелюшок ". Роман був номінований на премії Hugo, Nebula, журналів "Locus" і "SF Chronicles", але, на жаль, нічого не отримав.

В останні роки життя Еффінджер сильно хворів і практично всі свої заробітки витрачав на лікування. Хвороба змусила його залишити літературну працю і з 1996 року він нічого нового не видав. Проте, його смерть у віці всього 55 років — величезна втрата для фантастики, яка втратила розумного, тонкого і незалежно мислячого автора.

Джордж Алек Еффінгер - твори