Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2)


669



Слайд #1


Серпне́вий путч1991 р.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


Серпне́вий путч — спроба державного перевороту в СРСР у серпні 1991 року, коли самопроголошений «Державний комітет з надзвичайного стану» (ДКНС) намагався усунути від влади президента СРСР Михайла Горбачова.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


Хроніка подій
18 серпня
Увечері 18 серпня на дачі в Криму був блокований Президент СРСР Михайло Горбачов. Його дачу в Форосі відвідали члени ДКНС і запропонували добровільно скласти із себе повноваження. Горбачов відмовився це зробити.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


19 серпня
О 6 годині ранку 19 серпня 1991 року теле-
і радіоканали передали повідомлення з
 Москви про створення Державного
Комітету з надзвичайного стану (ДКНС)
(рос.Государственный комитет по
чрезвычайному положению, ГКЧП) і
звернення ДКНС до радянського народу.
У зверненні путчисти оголосили про
введення надзвичайного стану у деяких
районах СРСР, припинення виходу більшості ЗМІ. Також віце-президент СРСР Янаєв, нібито через хворобу Горбачова, бере на себе обов'язки глави держави. Реакція на заяву ДКНС у різних республіках була неоднаковою. Лідери Литви, Латвії та Естонії не визнали ДКНС не тільки тому, що він не відповідає Конституції СРСР, але й тому, що більше не вважали себе частиною Радянського Союзу.
09.00:  Вареніков, відряджений Язовим в Україну, зустрічається з Л.Кравчуком і вимагає підтримати заходи ДКНС (ГКЧП). Голова Верховної Ради республіки відповідає , що відповідно до законодавства УРСР, введення надзвичайного стану в Україні мусить бути оголошено республіканським парламентом.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


20 серпня
20 серпня о 1-й годині ночі почався політичний страйк на 5 з 13 шахт об'єднання «Воркутавугілля», до 12 години 20 серпня припинили роботу ще 3 шахти, до кінця дня до страйку приєдналося ще 5 шахт.
20 серпня під впливом НРУ зібралась позачергова сесія депутатів міста Донецька, на якій дії  ДКНС (ГКЧП) засуджені і закликано притримуватись конституційного ладу і Декларації про незалежність України.
На засіданні президії міської Ради Новосибірську було прийняте рішення не визнавати ГКЧП і підкорятися указам Президента Росії.
Опівдні біля Будинку Рад Російської Федерації почався мітинг громадськості столиці, дозволений віце-мером Москви Юрієм Лужковим і організований рухом «Демократична Росія», радами трудових колективів Москви та області.
Президент Росії Борис Єльцин узяв на себе виконання обов'язків Головнокомандувача збройними силами на всій території Російської Федерації.
З 10 до 13 години тривав мітинг протесту на Палацевій площі Ленінграду, в ньому брало участь понад 300 тисяч демонстрантів (наймасовіший в історії міста). Мітинг одноголосно ухвалив декларацію про підтримку указів російського парламенту, рішень міськради і мерії Ленінграду.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


21 серпня
21 серпня близько 1:00 у Москві, в тунелі на перетині вулиці Чайковського і Новий Арбат, юрба блокувала 8 БМП Таманської дивізії. При нервово-хаотичному маневруванні БМПзагинули три особи: Дмитро Комар, Володимир Усов, Ілля Кричевський. До того часу підкорятися указам ГКЧП відмовилася більшість органів місцевої влади. Провал путчу став очевидним.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #6

Слайд #7


Вже на другий день путчу почалося братання військ з народом. На третій день — 21 серпня стало зрозуміло, що змова ГКЧП провалилася.
У Москву були введені війська і бойова техніка. 21 серпня близько 12 години кілька десятків танків наблизилися до Білого дому (уряду РРФСР).
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #7

Слайд #8


Об 11:45 перші колони демонстрантів вступили на Манежну площу. Вони несли гасла: «Фашизм не пройде!», «Волю!», «Язова, Пуго, Крючкова — під суд!». Демонстранти з криками «Фашист!» вигнали з площі лідера Ліберально-демократичної партії СРСР Володимира Жириновського. Далі демонстранти рушили до Білого дому.
О 12:00 біля Білого Дому (уряду Росії) почався санкціонований мітинг, в якому взяло участь не менше 100 тисяч людей. Там до них вийшов президент РРФСР Борис Єльцин і зтанка зачитав звернення до росіян. Створення ДКНС оголошувалося державним переворотом, а його члени — державними злочинцями.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #8

Слайд #9


Близько 14:00 ті, що зібралися біля Білого дому, почали спорудження барикад. Моссовєт був узятий під охорону військ, що потім, на настійну вимогу депутатів, були евакуйовані. Увечері пройшли студентські демонстрації в центрі Москви.
О 21:00 по центральному телебаченню у програмі «Час» повідомили про запровадження у столиці комендантської години з 23:00 до 5:00. Люди чекали штурму Моссовєта, який так і не відбувся.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #9

Слайд #10


22 серпня - 24 серпня
У ніч на 22 серпня на літаку російської делегації, що летіла в Крим, повернувся Горбачов з сім'єю. Ще до відльоту він заявив, що повністю контролює ситуацію. Після цього були заарештовані Крючков, потім Язов і Тізяков. Вранці того ж дня у Кремлі був заарештований Янаєв. Пуго знайшли мертвим з вогнепальним пораненням у своїй квартирі (офіційна версія: самогубство). О 12.00 коло Білого дому відбувся мітинг переможців.
Знайшли мертвим прихильника ДКНС Маршала Радянського Союзу Сергія Ахромеєва, який наклав на себе руки.
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #10

Слайд #11


Дякую за увагу !!!
Презентація на тему «Серпневий путч 1991 року. Спроба державного перевороту» (варіант 2) - Слайд #11