Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19)


172



Слайд #1


Ліна Костенко
Не було епохи для поетів, але були поети для епох! (Ліна Костенко)
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #1

Слайд #2


Ліна Костенко — одна з тих, хто не втратив людської гідності в часи випробувань, і її шістнадцятирічне мовчання не виглядало як слабкість чи компроміс з владою.
Держава – держить. Бо вона держава. У неї скипетр влади у руці. (Ліна Костенко)
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #2

Слайд #3


“Мрію писати вірші не з політичним забарвленням, а “малювати птиць срібним олівцем на лляному полотні”. (Ліна Костенко)
Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів. З дитинства вона дивилася на світ аналітичним, навіть критичним поглядом.
Війна - це найтяжча з усіх робіт на землі, вона вимагає двадцять чотири години на добу без перерви, вихідних і відпусток. Окрім цього, це ще жорстокий тест на витривалість, міцність нервів і сили духу, вона загартовує, ламає, зцілює і навчає виживати особливо молоде, красиве дівча, яке лише підіймається на ноги.
Біографічні довідки
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #3

Слайд #4


Творчий розвиток
Обмеження свободи творчої думки, різні "опали" в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Л. Костенко практично не потрапляли до друку.
Страшні слова, коли вони мовчать. (Ліна Костенко)
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #4

Слайд #5


На цій землі головне набутися разом.(«Записки українського самашедшего» Ліна Костенко)
Також Ліна Костенко має чимало нагород: почесний доктор Чернівецького національного університету (2002); лауреат Державної премії ім. Т.Шевченка (1987, за роман "Маруся Чурай" і збірку "Неповторність"); лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О. Теліги (2000).
“Відома поетеса сучасної епохи”
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #5

Слайд #6


Ліна Костенко її ім'я вивищується, як прапор нашої держави. Вважаю, що українській літературі дуже поталанило, бо є в ній постать, яка усім своїм життям і творчістю утверджує чесність і непідкупність одвічних мистецьких принципів.
Є боротьба за долю України. Все інше – то велике мискоборство. (Ліна Костенко)
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #6

Слайд #7


Риси творчості
Прикметною рисою творчості поетеси є інтелектуалізм — рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства… Пошук цей нерідко пов'язаний з “інтенсивним переживанням культури”, а не лише з безпосереднім спогляданням плину життя.
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #7

Слайд #8


«Записки українського самашедшого»
17 грудня вийшла в світ перша прозова книжка Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» (видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»). На це видання очікували, адже чутки про нього переповідалися давно. Іван Малкович із цього приводу пожартував: «Я не сподівався отримати рукопис цього року, злегка сподівався на весну, а думав, що буде восени» — і поділився таємницею, що насправді йому посприяв святий Миколай. А опісля вже серйозно додав: «Книжка вражає по-справжньому».
Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #8

Слайд #9


Презентація на тему «Ліна Костенко» (варіант 19) - Слайд #9