Презентація на тему «Жири» (варіант 27)


259



Слайд #1


Жири. Їх класифікація
та значення
Виконали учні 11-А класу:
Грибан Ірина
Панін Євгеній
Голяка Надія
Демчук Володимир
Зеленков Дмитро
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #1

Слайд #2


Жири – це тригліцериди, сполука складних ефірів триатомного спирту (гліцерину) з будь-якою з кількох жирних кислот. Жири містяться в рослинних і тваринних організмах.
На позначення жирів використовуються також слова «олії», «масла» і «ліпіди».
Слово «олії», як правило, використовується для позначення жирів, які є рідкими при кімнатній температурі, у той час як слово «жири» зазвичай використовується для позначення жирів, які є твердими речовинами при нормальній кімнатній температурі.
«Ліпіди» використовується для позначення рідких і твердих жирів, а також інших пов'язаних з жиром речовин, як правило, в медичному або біохімічному контексті.
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #2

Слайд #3


Класифікація жирів
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #3

Слайд #4


Рідкі жири інколи називають жирною олією, щоб диференціювати їх від мінеральних і ефірних олій. Найчастіше, рідкі жири називають просто олією.
Рідкі жири тваринного походження добуваються майже лише з морських тварин та риб, і їх підрозділяють в залежності від кількості в них холестерину. Печінкова олія деяких риб вирізняється високим вмістом холестерину.
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #4

Слайд #5


Тверді жири тваринного походження часто називають салом. Деякі тверді тваринні і рослинні жири називають маслами: коров'ячий молочний жир і жир бобів какао. Жири тваринного походження мають при кімнатній температурі, як правило, тверду консистенцію, а риб'ячий жир та більшість рослинних жирів — рідку. З рослинних жирів твердими є масло какао та пальмове масло.
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #5

Слайд #6


Хімічний склад жирів
Звичайний жир складається з ліпідів, не жирових та азотовмісних речовин, вуглеводів та мінеральних елементів.
Чистий жир являє собою складні ефіри триатомного спирту гліцерину СН2ОН — СНОН — СН2ОН і різноманітних жирних кислот.
Серед них можуть бути:
насичені жирні кислоти
наприклад пальмітинова С15Н31СООН і стеаринова С17Н35СООН
наприклад тариринова кислота С17Н31СООН)
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #6

Слайд #7


Гідрогенізація жирів
Методом каталітичного гідрування (з використанням нікелевих каталізаторів), рослинні олії і рідкі тваринні жири: морських ссавців, риби, переводять у тверді жири. Продукт реакції називається саломасою («штучним салом»). Саломаси використовуються в якості основи для виготовлення маргарину, інших харчових жирів, мила. Вперше гідрогенізацію жирів здійснив С.Фокін в 1906 році.
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #7

Слайд #8


Існує думка про шкідливість систематичного споживання не повністю гідрованих олій (транс-карбонових кислот) і продуктів на їх основі (печиво, чіпси, картопля фрі) для людини. Вони збільшують ризик ішемічних захворювань на серце, мозок, сприяють іншим видам атеросклерозу, викликає порушення процесів синтезу холестеролу.
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #8

Слайд #9


Значення жирів
У харчуванні:
Жири — важливий продукт харчування людини. Жири становлять головний компонент таких продуктів харчування, як вершкове масло, рослинні олії, маргарин, смалець. Багато жирів міститься у свинячому салі та у сирі.
Значення жирів у харчуванні різноманітне. Недостатнє надходження жирів у їжу негативно впливає на різні види обміну речовин, функціональний стан окремих органів і систем і, у підсумку, на працездатність і опірність організму несприятливим чинникам навколишнього середовища, у тому числі інфекційним агентам. Недостатня енергетична цінність раціонів харчування призводить до виснаження жирових депо у підшкірній основі.
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #9

Слайд #10


Значення жирів
У промисловості:
Деякі жири (здебільшого рослинного походження) використовуються для виробництва мила.
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #10

Слайд #11


ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
Презентація на тему «Жири» (варіант 27) - Слайд #11