Презентація на тему «Історія джазу XX століття»


192



Слайд #1


Історія джазу XX століття
Презентацію готувала:
учениця 11-Б класу
Гадяцької гімназії
імені Олени Пчілки
Йотка Ольга
Гадяч 2015
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #1

Слайд #2


Джаз
Джаз— вид музичного мистецтва, що виник на межі XIX—XX століття в США як синтез африканської та європейської культур та отримав згодом повсюдне поширення.
Характерними рисами музичної мови джазу спочатку стали імпровізація, поліритмія, заснована на синкопованих ритмах, і унікальний комплекс прийомів виконання ритмічної фактури — свінг. .
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #2

Слайд #3


Походження
Слово «jazz» у креолів означало полювання, а також хвилювання. В 1860-ті в північноамериканській літературній мові з'являється слово «jasm», що означає піднесення, натхнення
Як музичний термін, слово «jazz» вперше з'явилося 1915 року у зв'язку з білим оркестром, що грав у новоорлеанському стилі, пізніше — в назві новоорлеанського оркестру Тома Брауна — «Том Браун Диксиленд Джаз Бенд», після чого термін «джаз» швидко поширюється в Північній Америці, а згодом і по всьому світу.
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #3

Слайд #4


Джерела джазу
Джаз виник як поєднання декількох музичних культур і національних традицій. Спочатку він прибув з африканських земель. Для будь-якої африканської музики характерний дуже складний ритм, музика завжди супроводжується танцями, які являють собою швидке притупування і плескання. На цій основі в кінці XIX століття склався ще один музичний жанр регтайм. Згодом ритми регтайму в поєднанні з елементами блюзу дали початок новому музичному напрямку — джазу.
Джазовий дослідник Маршалл Стернс (1908–1966) в книзі «Історія джазу» характеризує джаз як синтез «білої» та «чорної» музичної культури.
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #4

Слайд #5


Новоорлеанський джаз
Терміном новоорлеанський, або традиційний, джаз зазвичай визначають стиль музикантів, які виконували джаз в Новому Орлеані в період між 1900 і 1917 роками, а також новоорлеанского музикантами, які грали в Чикаго і записували платівки починаючи приблизно з 1917-го та протягом 20-х років . Цей період джазової історії відомий також, як «Епоха джазу». І це поняття також використовується для опису музики, що виконується в різні історичні періоди представниками новоорлеанского відродження, що прагнули виконувати джаз в тому ж самому стилі, що і музиканти новоорлеанской школи.
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #5

Слайд #6


Бібоп
Джазовий стиль, що склався на початку - середині 40-х років XX століття в Нью-Йорку і відкрив собою епоху модерн-джазу. Характеризується швидким темпом і складними імпровізаціями, заснованими на зміні гармонії, а не мелодії. Надшвидкий темп виконання був введений Паркером і Гіллеспі, щоб не підпустити до їх новим імпровізацій непрофесіоналів. Крім усього іншого, відмінною рисою всіх бібоперов стала епатажна манера поведінки і зовнішнього вигляду: вигнута труба «Діззі» Гіллеспі, поведінка Чарлі Паркера і «Діззі» Гіллеспі. Бібоп вимагав від слухача, який звик до танцювальної музики свінг, дуже багато чого і часто викликав нерозуміння у публіки.
Чарлі Паркер
«Діззі»
Гіллеспі
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #6

Слайд #7


Свінг
Термін має два значення. По-перше, це виразний засіб у джазі. Характерний тип пульсації, заснованої на постійних відхиленнях ритму від опорних часткою. Завдяки цьому створюється враження великої внутрішньої енергії, що знаходиться в стані нестійкої рівноваги. По-друге, стиль оркестрового джазу, що склався на рубежі 1920-30-х років в результаті синтезу негритянських і європейських стильових форм джазової музики.
Кларнетист Бенні Гудмен, прозваний «королем свінгу»
Виконавці: Joe Pass, Frank Sinatra, Benny Goodman, Norah Jones, Michel Grappelli.
Френк
Сінатра
Бенні
Гудмен
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #7

Слайд #8


Біг-бенди
Класична, сформована форма біг-бендів відома в джазі з початку 1920-х років. Ця форма зберегла свою актуальність аж до кінця 1940-х. Музиканти, які надійшли в більшість біг-бендів як правило мало не в підлітковому віці, грали цілком певні партії, або завчені на репетиціях, або по нотах
Біг-бенд став популярною музикою свого часу, досягнувши піку слави в середині 1930-х. Ця музика стала джерелом повального захоплення свінгового танцями. Керівники знаменитих джаз-оркестрів Дюк Еллінгтон, Бенні Гудмен, Каунт Бейсі, Арті Шоу, Чик Уебб, Джиммі Лансфорд, склали або аранжували і записали на пластинки справжній хіт-парад мелодій, які звучали не тільки по радіо , але і всюди в танцювальних залах.
Дюк Еллінгтон
Каунт Бейсі
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #8

Слайд #9


Мейнстрім
Після закінчення панівної моди великих оркестрів в епоху біг-бендів, коли музику великих оркестрів на сцені стали тіснити маленькі джазові ансамблі, свінгова музика продовжувала звучати. Причому це були не тільки ті, хто працював в якості «сайдменом» у великих оркестрах, такі як Бен Уебстер, Коулмен Хоукінс, Лестер Янг, Рой Елдрідж, Джонні Ходжес, Бак Клейтон та інші Стиль цього напрямку клубного джазу кінця 1930-х отримав з початком підйому бібопа назву мейнстрім, або головна течія. Термін «сучасний мейнстрім» або постбібоп використовується сьогодні майже для будь-якого стилю, який не має близького зв'язку з історичними стилями джазової музики.
Лестер Янг
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #9

Слайд #10


Північно-східний джаз
Хоча історія джазу і почалася в Новому Орлеані з настанням XX століття, але ця музика пережила справжній зліт на початку 1920-х, коли трубач Луї Армстронг залишив Новий Орлеан, щоб створити нову революційну музику в Чикаго.
Чикаго сприйняв музику Нового Орлеана і зробив її гарячою, піднявши її накал не тільки зусиллям знаменитих ансамблів Армстронга Гаряча П'ятірка і Гаряча Сімка, але також і інших, включаючи таких майстрів, як Едді Кондон і Джиммі МакПартланд, чия бригада з Austin High School допомогла відродженню новоорлеанскої школи.
Луї Армстронг
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #10

Слайд #11


Стиль Канзас-сіті
В епоху Великої депресії і сухого закону, джазова сцена Канзас-Сіті перетворилася на своєрідну Мекку новомодних звуків кінця 1920-х і 1930-х. Для стилю, що процвітало в Канзас-Сіті характерні проникливі п'єси з блюзової забарвленням, виконувалися як Біг-Бенд, так і маленькими свінгового ансамблями, що демонстрували дуже енергійні соло, виконувалися для відвідувачів кабачків з підпільно продавати спиртне. Джазова сцена Канзас-сіті відрізнялася також цілою плеядою видатних майстрів вокального блюзу, визнаним «королем» серед яких був багаторічний соліст оркестру Каунта Бейсі, знаменитий блюзовий співак Джиммі Рашінг.
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #11

Слайд #12


Прогресив-джаз
Паралельно з виникненням бібопа, в середовищі джазу розвивається новий жанр - прогресивний джаз, або просто прогресив. Основною відмінністю цього жанру стає прагнення відійти від застиглого кліше біг-бендів та застарілих, затертих прийомів т. Н. симфоджазу, введених в 1920-і Полом Уайтменом..
Найбільший внесок у розвиток
концепцій «прогрессива» вніс піаніст і диригент Стен Кентон.
Стен Кентон
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #12

Слайд #13


Соул-джаз
Соул-джаз - соул-музикою в широкому сенсі іноді називають всю негритянську музику, пов'язану з блюзової традицією. Для нього характерна опора на традиції блюзу і афроамериканського фольклору.
Близький родич хард-бопа, соул джаз представлений малими, що базуються на органі міні-складами, які виникли в середині 1950-х і продовжували виступати в 1970-і. Заснована на блюзі і госпел музика соул-джазу пульсує афроамериканської духовністю.
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #13

Слайд #14


Ейсід-джаз
Термін «Ейсид-джаз» або «кислотний джаз» вільно використовується стосовно вельми широкому діапазону музики. Хоча ейсід-джаз не цілком правомочним відносити до джазовим стилям, які розвивалися від загального древа джазових традицій, але його не можна і зовсім ігнорувати при розборі жанрового різноманіття джазової музики. Виникнувши в 1987 на британській танцювальній сцені, ейсід-джаз як музичний, переважно інструментальний стиль сформувався на базі фанку, з добавками обраних класичних джазових треків, хіп-хопу, соул і латинського грува. Власне цей стиль є одним із різновидів джазового відродження, натхненного в цьому випадку не стільки виступами живих ветеранів, скільки старими записами джазу кінця 1960-х і раннього джазового фанку початку 1970-х.
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #14

Слайд #15


Використанні джерела:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%C4%E6%E0%E7
http://ormn.net/?cat=4
Презентація на тему «Історія джазу XX століття» - Слайд #15