Аналіз твору«Марія» — Улас Самчук



«Марія» — це роман-хроніка Уласа Самчука, у якому описано важку долю українського народу, що пережив колективізацію та Голодомор.

Літературний рід: епос.

Жанр: роман-хроніка.

Головне: у романі розповідається про тяжке життя української селянки на фоні історичних подій, що відбувалися у суспільстві в той час, а саме колективізація та Голодомор.

Ідея: оспівування любові до праці, кохання, щастя материнства; уславлення Батьківщини; засудження нелюдських дій влади, що обрікали людей до неминучої смерті, жорстокості, тоталітарного режиму.

Головні герої: Марія, Гнат Кухарчук, Корній, Демко, Максим, Лаврін, Надійка.

Значення в літературі: роман Уласа Самчука став першим твором української літератури, у якому змальовано явище насильницької колективізації та події Голодомору 1933 р.

Особливості: роман складається з трьох книг; присвята роману: «Матерям, що за­гинули голодною смертю на Україні в роках 1932-1933»; роман поєднує у собі психологічні та соціальні аспекти життя людини.

Чому я маю прочитати цей твір: щоб більше дізнатися про історичне минуле свого народу та страшні події української історії: колективізацію, Голодомор; щоб прослідкувати долю українських селян на прикладі життя однієї жінки.

Додатково: в СРСР роман було заборонено до друку.